netwerk Afseheid J.J. Molenaar Op 27 februari 1992 heeft de heer J.J. Molenaar, in het kader van de VUT-regeling, afseheid genomen als hoofd van het Kartografisch Foto- en Reproduktiebureau van de Sector Landmeten en Vastgoedinformatie bij Stedelijk Beheer Amsterdam. Molenaar kwam in 1963 van het Kadaster in dienst bij Publieke Werken, bij de afdeling Landmeten en Kartografie, om daar het nieuwe foto grafisch bureau te leiden. Die onderaf- deling was nodig geworden door de overschakeling op moderne werkme- thoden bij de Kaart van Amsterdam, zoals graveren, gebruik van kleuren- pelfilms, montage van schrift via strippingfilm, gebruik van maatvaste polyesterfilms, lijnverdikking enz. Samen met H. Weinreich en later ook J.T. Brugman werden de benodigde technieken uitgeprobeerd en werd apparatuur aangeschaft. In de loop van jaren verwierf het bureau zieh een reputatie van hoge kwaliteit, vakmanschap en een grote inzet voor goede kartografische repro- duktie. Molenaar heeft in besloten kring afseheid genomen van zijn werk en zijn collega's. Wij wensen hem nog vele gezonde jaren toe. Vanaf 1 maart 1992 wordt het Karto grafisch Foto- en Reproduktiebureau geleid door J.T. Brugman. Chr.J. Snabilie Aftreden Van Naelten Op 4 Oktober 1991 is dr. M.A.M.G. van Naelten afgetreden als hoogleraar in de Planologie aan de Faculteit der Beleidswetenschappen van de Katho- lieke Universiteit Nijmegen (K.U.N.). Hij deed dat met een openbaar afscheidscollege, getiteld Requiem voor een 'simplislischmodelt de rank-size wet van Zipf als een statisch fata morgana. Lezers van het Karto grafisch Tijdschrift kennen dr. Van Naelten van de artikelen die hij schreef over de geautomatiseerde kartogafie. Zoals vaker het geval is bij karto- grafen gaat zijn belangstelling voor ons vakgebied samen met artistieke interesses: naar aanleiding van zijn afscheidscollege werden aquarellen van eigen hand tentoongesteld in het Congresgebouw van de K.U.N. C.P.J.M. van Elzakker Smeulders naar Brüssel Sinds 16 november 1991 is oud NVK- bestuurslid drs. J.A.M. Smeulders werkzaam bij Directoraat Generaal 16 (Regionale Politiek) van de Europese Commissie te Brüssel. Hij is daar belast met de kartografie en geografie voor statistische publikaties voor beleidsdoeleinden. Gewerkt wordt met ARC/INFO en het Corine-sys- teem. Johan Smeulders is bereikbaar vanuit Nederland onder het telefoon- nummer 09-3222350760. Voor zijn verhuizing naar Brüssel was Smeul ders werkzaam bij G.T.R. in Rumpt. C.P.J.M. van Elzakker Hoogleraar vormgeving van visuele informatie Met ingang van 1 mei 1992 is Paul Mijksenaar benoemd tot hoogleraar Industrieel Ontwerpen in het bij- zonder vormgeving van visuele infor matie aan de Technische Universiteit Delft. De leerstoel is een voortzetting onder nieuwe naam van het hoogle- raarschap voor vormgeving van visuele overdracht en presentatie dat tot 1991 vervuld werd door O. Oxe- naar. Het betreft een deeltijdfunctie die Paul Mijksenaar zal combineren met het directeurschap van Bureau Mijk senaar in Amsterdam, in welke hoeda- nigheid hij onder andere Luchthaven Schiphol adviseert over bewegwijze- ring en overige visuele informatiesys- temen. Reprografische Dienst Universiteit van Amsterdam Met ingang van 1 april 1992 is binnen de Faculteit der Ruimtelijke Weten- schappen van de Universiteit van Am sterdam gestart met een Reprografi sche Dienst. Deze dienst gaat werken onder de naam 'GRID' en is gehuisvest in het gebouw 'Globe', Nieuwe Prin- sengracht 130, 1018 VZ Amsterdam. De dienst werkt in principe voor alle universitaire instellingen maar schuwt het werk voor derden niet. Tot de werkzaamheden behoren grafische vormgeving, reprografie, illustratie- vervaardiging, kartografie en foto- grafie (al dan niet geautomatiseerd) en daarnaast de algehele verzorging van publikaties van voorbereiding tot drukpers. Tot hoofd van deze nieuwe reprografi sche dienst is met ingang van 1 april 1992 benoemd uw correspondent Chr.J. Snabilie. Chr.J. Snabilie Organisatiestructuur ITC Om de doelmatigheid van de werk zaamheden te vergroten, maar ook om uiting te geven aan de beantwoording van tendensen tot toenemende inte- gratie (GIS!) van aardwetenschappen en diseiplines op het gebied van de lucht- en ruimtekaartering, zijn er op het ITC in Enschede de laatste jaren een aantal organisatorische wijzi- gingen doorgevoerd. Deze wij zigingen hebben onder meer KT 1992.XV1I1.3 55

Kartografisch Tijdschrift | 1992 | | pagina 57