□{}<3 geleid tot het onderbrengen van alle vakdisciplines c.q. wetenschappelijke leerstoelen in een drietal hoofdafde- lingen: Geoinformatics Land Resource and Urban Sciences Earth Resources Surveys. De vakgroep Kartografie is samen met de vakgroepen 'Aerospace Data Acquisition and Photogrammetry' en 'Digital Image Processing of Remo- tely Sensed Data' opgegaan in de hoofdafdeling 'Geoinformatics'. De voormalige vakgroepen zijn nog wel als afzonderlijke afdelingen herken- baar - vooral omdat ze een eigen hoogleraar als hoofd hebben - maar er wordt meer dan ooit samengewerkt op alle gebieden van onderzoek, onderwijs en advisering. Momenteel wordt nog invulling gegeven aan een vierde afdeling binnen 'Geoinforma tics': de leerstoel 'Applied Informatics and Computer Science'. Voorzitter van de hoofdafdeling 'Geoinformatics' is nu prof. ir. N.J. Mulder. Zoals bekend is prof. dr. J.C. Müller hoofd van de afdeling Kartografie. Het is wellicht interessant om u er nog eens aan te herinneren (zie ook KT 1991 .XVII. 1pp. 9-11), dat de aan- duiding 'geo-informatica' tegen- woordig ook wordt gehanteerd bij de Hogeschool Utrecht voor de oplei- ding, die vroeger bekend was onder de naam 'kartografie'. C.P.J.M. van Elzakker Scripties Karlografie 1992 RUU Bouma, Y.T., Electronische atlassen: een vergelijking met traditionele atlassen. Top, A.M.I., De cirkelmethode: nauwkeurigheidsonderzoek van een reeks kaarten uit de periode 1559- 1820. Informatie voor de rubriek Netwerk De regelmatige lezer van dit tijd- schrift vindt in praktisch ieder nummer in de rubriek Netwerk een aantal körte artikeltjes over 'wat er alzo in den lande op kartografisch gebied gebeurt'. Uit reacties van lezers weet de redactie hoe deze rubriek wordt gewaardeerd. De berichten kunnen betrekking hebben op personen, zoals indiensttreding, een andere positie in het bedrijf, een promotie, een jubileum of andere personalia. Bij diensten of bedrijven kan het gaan om de ingebruikneming van nieuwe apparatuur of materialen, bijzon- dere gelegenheden of verhuizingen. Algemene onderwerpen kunnen zijn aankondigingen van of ver slagen over tentoonstellingenhet verschijnen van speciale kaarten of kaartwerken enz. Kort en goed, als u een paar KT's doorkijkt vindt u een groot aantal onderwerpen, welke ook u een sug- gestie kunnen geven. Een moeilijkheid is dat het voor de correspondenten in de 6 regio's en Belgie, niet altijd eenvoudig is van al de diensten en bedrijven in hun regio regelmatig informatie binnen te krijgen. De redactie roept daarom iedere lezer op regelmatig relevante infor matie voor Netwerk door te geven aan de regiocorrespondent. de redactie 56 KT 1992.XVIII.3

Kartografisch Tijdschrift | 1992 | | pagina 58