8 Westelijke Sahara Wit-Rusland Zaire Zambia idem, Ayoun de Witrussische Socialisti- sche Sovjetrepubliek, Minsk de Republiek Zaire, Kinshasa de Republiek Zambia, Lusaka Zimbabwe Zuid-Afrika15 Zuid-Korea Zweden Zwitserland de Republiek Zimbabwe, Harare de Republiek Zuid-Afrika, Pretoria; Kaapstad de Republiek Korea, Seoul het Koninkrijk Zweden, Stockholm De Zwitserse Bondsstaat, Bern Noten 1In de oorspronkelijke Lijst van landnamen werden naast de kolommen 'land' en 'officiele naam, hoofdstad' ook nog kolommen opgenomen voor 'bijvoeglijk naamwoord' en 'inwonernaam'. In verband met de ruimte zijn die Iaatste twee kolommen hier weggelaten (red.) 2. De lijst is nu alweer enkele jaren geleden opgesteld en daardoor niet helemaal up to date; zo ontbreken de namen van 'nieuwe' landen, met name in de voormalige Sovjetunie en Joegoslavie (red.) 3. Bolivia 'Sucre' is de constitutionele hoofdstad van Bolivia. 4. Cambodja Het land zou zeer recentelijk weer voor de naam 'Cam bodja' hebben gekozen. Bij het in druk gaan van deze lijst was het bij het Ministerie van Buitenlandse Zaken in Nederland en Belgie echter nog onduidelijk of deze naamsverandering een formeel karakter heeft. 5. China Als benaming voor de hoofdstad is 'Beijing' gekozen, omdat deze donornaam door de actualiteit thans even gebruikelijk is geworden als het exoniem 'Peking'. 6. Filipijnen Hoewel het exoniem met dubbele -p- ook gangbaar is, is voor de vorm met de enkele -p- gekozen omdat de variant met deze schrijfwijze door de publikatie van de CBAN- lijst van landennamen (1980) inmiddels zeer goed ingebur- gerd is geraakt. 7. Kameroen Vanwege het feit dat Kameroen twee officiele talen kent, bestaan er ook twee officiele namen voor Kameroen. In deze lijst is daarom voor het exoniem 'Kameroen' gekozen. 8. Madagaskar Deze naam wordt hier met een -k- geschreven omdat in de lokale naam ook een -k- voorkomt. 9. Micronesia De Federale Staten van Micronesie zijn recentelijk een soevereine Staat geworden onder de naam 'Micronesia'. 'Micronesia' duidt aldus op de Staat en 'Micronesie' op het gebied waar de eilenden zieh bevinden. 10. Myanmar Sinds 18 juni 1989 is dit de nieuwe officiele naam voor 'Burma'. 11Oekrai'ne Hoewel wat betreft de hoofdstad geen enkele Nederlandse variant een grote traditie heeft is de schrijfwijze 'Kiev' het meest gebruikelijk. 12. Tanzania Sinds kort is Dar es Salaam niet meer de hoofdstad van Tanzania, maar Dodoma. 13. Vanuatu De vroegere Nieuw Hebriden. 14. Verenigd Koninkrijk De officiele naam luidt: 'the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland'. Nochtans zijn zowel 'Ver enigd Koninkrijk' als 'Groot-Brittannie' als landnaam in gebruik. 15. Zuid-Afrika De residentiehoofdstad wisselt volgens de seizoenen tussen Kaapstad en Pretoria. Vandaar dat beide namen in de lijst zijn opgenomen.

Kartografisch Tijdschrift | 1992 | | pagina 88