Lijst van kartografische bureau's en freelancers In KT 1991.XVII.3 is een oproep geplaatst waarin kleine kartografische bedrijven en freelancers werden uitgenodigd een bedrijfsprofiel te sturen ter publikatie in het KT. Het aantal reacties hierop was gering. Niettemin meent de redactie de ontvangen gegevens te moeten publiceren. In de toekomst zal deze lijst vaker in het KT worden opgenomen. Uw bedrijfspro fiel kunt u sturen naar het redactiesecretariaat Cart/o/info Nederland Cart/o/info Nederland is in 1991 opgezet als een samen- werkingsverband tussen de Nederlandse grafisch en karto- grafisch ontwerper Max van Lingen, de Duitse kartografe Suzanne Schmidt, de Duitse Software ontwikkelaar Klaus Reichenbach en de Zwitserse planoloog Stefan Muff. Doel van deze samenwerking is de ontwikkeling van zoge- naamde 'kartografische informatiesystemen', waarbij media-integratie (multimedia) en interactiviteit een belang- rijke rol speien. Als ontwikkelplatform is gekozen voor de Apple Macintosh. Daarnaast behoort de verkoop van het kartografisch constructiepakket voor Macintosh 'Cart/o/graphix' tot een van de hoofdactiviteiten. Kernactiviteiten van Max van Lingen bevinden zieh binnen de gebieden: grafisch en kartografisch ontwerp: redactie, vormge- ving, projectbegeleiding en (in samenwerking met het bedrijf GeoDesign) produktie en output-service. beeld- en mediatechnologie: 2d- en 3d-beeldcreatie, 2d- beeldbewerking, animatie, interactieve presentatiesyste- men. Informatie: M. van Lingen, Bezuidenhoutseweg 125, 2594 AE Den Haag, tel. 070-3824450, fax 070-3478499. Datagraphics Datagraphics houdt zieh bezig met kartografie en vormge- ving in de ruimste zin van het woord: van kleinschalige kaartjes voor wetenschappelijke publikaties tot grootscha- lige kaarten ten behoeve van stadsplattegronden. De Pro dukten worden voornamelijk längs geautomatiseerde weg vervaardigd. Datagraphics verzorgt het gehele traject van kaartvervaardiging, van ontwerp tot en met gedrukte kaart. Naast kartografie geeft Datagraphics ook cursussen (Free- Hand, XPress), en maakt ontwerpen (omslag en lay-out) voor boeken en tijdschriften. Tot de opdrachtgevers van Datagraphics behoren onder andere de ANWB, Open Universiteit, Wolters-Noordhoff, Siemens, F.I.S., Edu'aktief, PTT Post. Informatie: M. van Elk, Molensteeg 5, 4001 KV Tiel, tel. 03440-32290, fax 03440-30036. GeoDesign Medio 1982 is GeoDesign met haar activiteiten gestart. Oorspronkelijk werden onder andere geologisch/thema tische kaarten vervaardigd ten behoeve van exploratie-afde- lingen van vooraanstaande oliemaatschappijen; zij vorm- den in eerste instantie de hoofddoelgroep. In de loop der jaren heeft GeoDesign haar werkterrein aan- zienlijk verruimd. Voor uiteenlopende bedrijven, instellin- gen en overheidsinstanties verricht zij tegenwoordig karto grafisch en illustratief tekenwerk, en vervaardigt tevens dia- en overheadpresentaties. Dit gebeurt met behulp van Apple Macintosh apparatuur en professionele Software. Informatie: Bezuidenhoutseweg 125, 2594 AE Den Haag, tel. 070-3818060, fax 070-3478499. G-O graphics G-O graphics is een klein kartografisch bureau dat zieh onder andere bezighoudt met het ontwerpen en vervaardi- gen van thematische kaarten en diagrammen voor het on- derwijs, kaarten en plattegronden voor reisgidsen, route- kaarten, infographics. G-O graphics beschikt over een Apple Macintosh Ilfx en een Quadra 800. Informatie: Nieuwe Pyramide 19, 3962 HX Wijk bij Duurstede, tel. 03435-71950 of 030-532058. Juliane Leichtfuss Juliane Leichtfuss is gediplomeerd kartografisch ingenieur (TU Dresden) en heeft 8 jaar werkervaring in het begeleiden van het produktieproces van kaarten en plattegronden. Ze is actief geweest op het gebied van de produktietechnologie, en is nu werkzaam als freelancer op het gebied van karto grafisch vakwerk. Informatie: Juliane Leichtfuss, Santhorst 135, 2352 KC Leiderdorp, tel. 071-897923. Neitraco Engineering b.v. Neitraco GCB is de afdeling Geodesie, Civiele Techniek en Bouwkunde van het ingenieursbureau Neitraco Enginee ring b.v. Neitraco GCB verricht onder meer werkzaamhe- den in de sectoren landmeetkunde, kartografie, kabel- en leidingregistratie en automatisering. De kartografische activiteiten zijn onder andere: digitaliseren van bestaande kaarten en interactieve gege- vensverwerking; vervaardigen van deeloriginelen: teken- en graveerwerk- zaamheden, vervaardigen van snijfilms t.b.v. kleurense- paratie; redactioneel ontwerpen: thematische kaarten en/of dia- gramillustraties bij rapporten, uitwerken van schetsont- werpen, classificeren/generaliseren van ruwe gegevens; 16 KT 1993.XIX.2

Kartografisch Tijdschrift | 1993 | | pagina 18