wachten in de vastgoedinformatie binnen de overheid. Zonder afstemming leidt een gedeelte van deze investe- ringen tot suboptimalisatie. Alle reden om de uitvoering van de structuurschets met kracht ter hand te nemen. Realisering van het kernbestand: de RAVI- kerncommissie Wat doet de RAVI om de belangen van potentiele klanten van het kernbestand te coördineren zodat de produktie van het kernbestand daadwerkelijk van de grond komt? Op 19 februari 1993 heeft de RAVI beslo- ten tot het insteilen van een kerncommissie onder leiding van prof.dr. Th.M.A. Bemelmans van de TU Eind hoven. De doelstelling van deze commissie is: "Het tot stand brengen van een nationale vastgoedinfor- matie-infrastructuur waarmee informatievragers toe- gang krijgen tot onderling consistente gegevensverzame- lingen over percelen, gebouwen, natuurlijke en niet- natuurlijke personen, en waarmee informatievragers de mogelijkheid krijgen locatiegebonden informatie te pre- senteren en te analyseren met behulp van een geome trisch kernbestand." Op het gebied van het digitale kernbestand dient door de kerncommissie een advies te worden opgesteld terzake van: de inhoud en structuur van het kernbestand in relatie tot de actuele marktvraag; de procedure die kan worden gevolgd op grond waarvan tot de keuze van een producent kan worden gekomen, waarbij de TDN als de eerst aangewezene wordt geacht. Voor de uitvoering van deze opdracht worden de vol- gende deelfasen doorlopen: vaststellen van het produkt 1:10.000 kernbestand; vaststellen producent TDN; ontwerpen van een organisatorische opzet voor de produktie, het beheer en de distributie van het kern bestand; het opzetten van een financiele regeling voor de opbouw (financiering), het beheer en het gebruik van het kernbestand; het maken van een plan van aanpak voor de pro duktie van het kernbestand. De kerncommissie moet in Oktober 1993 aan de RAVI rapporteren over een voorstel met betrekking tot de hier- voor genoemde punten. Bij de invulling van de financie ring, de produktie, het beheer en de distributie van het kernbestand zullen in eerste instantie de potentiele afne- mers worden betrokken die bereid zijn het kernbestand mede te financieren. Immers, zonder deze koopkrach- tige vraag zal het kernbestand niet gerealiseerd kunnen worden. De realisering van het kernbestand is een inter- disciplinaire uitdaging waarbij kartografen, geografen, geödeten en vogels van andere pluimage een inbreng zullen hebben. Niet eenvoudig maar toch voortvarend De taak waar de kerncommissie voor Staat bij het tot- standbrengen van het kernbestand is niet eenvoudig. De verschillende potentiele klanten van het kernbestand hebben verschillende wensen en eisen. Toch is naar de opvatting van partijen in de RAVI de tijd rijp voor een gezamenlijke inspanning om het kernbestand te reali- seren. Het kost meer moeite dan je denkt ook als je denkt het zal wel meer moeite kosten dan ik denk dan kost het toch meer moeite dan je denkt. Het duurt veel korter dan je denkt ook als je denkt het zal wel korter duren dan ik denk dan duurt het toch nog korter dan je denkt.3 De RAVI hoopt u na Oktober 1993 over de eerste resul- taten te kunnen berichten. Noten Drs. Jaap Berends is adjunct-secretaris van de Raad voor Vast goedinformatie (Nieuwstraat 5, Postbus 9046, 7300 GH Apel- doorn, tel. 055-285225). Dit artikel is gebaseerd op een lezing gehouden op 11 maart 1993 op het RAVI-congres in Utrecht (Vastgoedinformatie- dagen). 1De Structuurschets Vastgoedinformatievoorziening (Apel- doorn: RAVI, april 1992) is te bestellen bij het RAVI- secretariaat (tel. 055-285225). 2. Eindrapportage GEOREF-project. Amersfoort, Sep tember 1992. 3. Coupletten uit: Liedje, Judith Herzberg, uit nieuwjaars- wens 1993, ontvangen van Felix v.d. Laar. Literatuur Eindrapportage GEOREF-project. Twijnstra Gudde t.b.v. het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer. Amersfoort, 1992. Aanpak ruimtelijke informatievoorziening. Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij, Kerngroep Vastgoedin formatie. Den Haag, 1991. Digitale hoogtekaart en topografische informatie. Ministerie van Verkeer en Waterstaat. De kaarten van tafel. Unie van Waterschappen. Den Haag, 1993. KT 1993.XIX.2 23

Kartografisch Tijdschrift | 1993 | | pagina 25