bprirh t txP JL I 1 1 w ..Ii f. Verslag Algemene Ledenvergadering NVK 1993 Plaats en deelname De Algemene Ledenvergadering van de Nederlandse Vereniging voor Kar- tografie vond plaats op 26 maart 1993 in het nieuwe gebouw van de Rijkspla- nologische Dienst van het Ministerie van V.R.O.M. De vergadering genoot de belangstelling van 34 leden (inclu- sief de bestuursleden). Bericht van verhindering was ontvangen van de leden J. Achterstraat, J.G. Ferwerda, P.W. Geudeke, W. Heidt, C.A. van Kampen, J.J.C. Piket, A. Ras, G.G. Schilder, C.J. Snabilie en G. Staal. Opening en vaststelling agenda De voorzitter, mw. drs. W.J.M. Hoo- gendoorn-Beks, opende om 10.30 uur de vergadering met het verwelkomen van de aanwezige leden waaronder het erelid de heer De Smit. Bij de vaststelling van de agenda werd de instelling van een aantal tijdelijke commissies als agendapunt 9a toege- voegd. Verslag algemene ledenvergadering 1992 Het verslag van de Algemene Leden vergadering zoals gepubliceerd in KT 1992.XVIII.2 gaf geen aanleiding tot het plaatsen van op- en/of aanmer- kingen, waarop het verslag met dank aan de secretaris ongewijzigd door de vergadering werd goedgekeurd. Verslag van de secretaris over 1992 De secretaris zag geen redenen voor een nadere toelichting op het verslag over 1992. Naar aanleiding van het verslag wees de heer Van Elzakker op een fout in het verslag. Abusievelijk wordt vermeld dat J.P. Grelot ICA- voorzitter is. ICA-voorzitter is F. Taylor en J.P. Grelot is Secretary- General/Treasurer. Daar er verder geen op- en aanmerkingen werden geplaatst werd het verslag met de bovengenoemde correctie door de ver gadering goedgekeurd. Verslag van de penningmeester over 1992 In zijn toelichting op het jaarverslag gaf penningmeester M.A.G. Bos de belangrijkste redenen aan voor het voordelige saldo van /18.441,30 dat de Staat van Lasten en Baten over 1992 laat zien. Een aantal begrote posten is in 1992 niet uitgegeven, te weten de posten herdruk van de wervingsbro- chure, promotieactiviteiten en onvoorzien. Daarnaast heeft een aantal evenementen een positief resul- taat opgeleverd. Hierbij moet aange- tekend worden dat na 1 januari bij de penningmeester nog wel enkele reke- ningen m.b.t. de evenementen zijn binnengekomen. Bij elkaar bedragen de onvoorziene baten ruim /28.000, - Hiertegenover Staat een extra uitgave van /10.000,- voor het Kartografisch Tijdschrift. Naar aanleiding van de balans van het Historisch Kartografisch Fonds merkte de heer Hameleers op dat vol- gens hem in 1991 en niet in 1992 een opname is geweest. De penning meester antwoordde dat de opname op 8 januari 1992 heeft plaatsgehad. De heer Hameleers bracht vervolgens naar voren dat het bedrag dat elk jaar uit het fonds mag worden opgenomen gelijk is aan het jaarlijkse rentebe- drag. De betreffende opname betrof echter een groter bedrag. Vice-voor- zitter Ormeling verklaarde dit door aan te geven dat in 1990 en 1991 geen opnamen hebben plaatsgevonden en de opname uit de rente van de twee jaren heeft geput. Ter vergadering bleek er onduidelijk- heid te bestaan over het reglement van het Historisch Kartografisch Fonds. Afgesproken werd dat het reglement nog een keer zal worden opgenomen in het KT. Daar er verder geen op- en aanmer kingen werden geplaatst werd het ver slag van de penningmeester door de vergadering goedgekeurd. Verslag van de kascommissie over 1992 De heer Damoiseaux las het verslag voor van de kascommissie 1992, bestaande uit de heren M. Damoi seaux en J. Russchen. Zij verklaarden de financiele bescheiden van de vereni ging steekproefsgewijs te hebben gecontroleerd en deze in orde te hebben bevonden. Doordat zij gere- geld een financieel tussenverslag toe- gezonden hebben gekregen waren zij voortdurend op de hoogte van de stand van zaken. Hierop verleende de Algemene Leden vergadering de penningmeester bij akklamatie decharge over het door hem gevoerde financiele beleid. Begroting 1993 Bij de behandeling van de door het bestuur ingediende begroting voor 1993 zag de penningmeester geen aan leiding voor een nadere toelichting. De heer N. Bakker informeerde naar het bedrag dat voor het Kartografisch Tijdschrift wordt begroot. Afgelopen jaar bedroegen de kosten ruim /50.000, Waarom wordt voor dit jaar slechts /44.00, - begroot? De penningmeester antwoordde dat de extra kosten in het afgelopen jaar vol- ledig verklaard kunnen worden door de eenmalige uitgave van het KT- KT 1993.XIX.2 5

Kartografisch Tijdschrift | 1993 | | pagina 7