register. Het viel de heer Van Elzakker op dat de extra KT-oplage ten behoeve van toezending aan de NGL-leden niet in de begroting is opgenomen. Het be- treft een bedrag van zo'n /6.000, - Penningmeester Bos verklaarde dit door aan te geven dat deze kwestie na 1 januari van dit jaar aan de orde is gekomen en alszodanig niet op de begroting kon voorkomen. De heer Russchen merkte op dat de herdruk van de wervingsbrochure al zo'n drie jaar op de begroting voor- komt. Hij vroeg zieh af of de brochure er ooit zal komen. Bestuurslid Kraak antwoordde dat hij met het ontwerp is belast en dat er nu aan gewerkt wordt. Voor aanstaande zomer kan de bro chure tegemoet gezien worden. Aangezien er geen verdere vragen leefden bij de aanwezigen werd de begroting vervolgens unaniem door de vergadering goedgekeurd. Benoeming kascommissie 1993 De heer M. Damoiseaux trad af als lid van de commissie. De vergadering bedankte hem voor zijn inspanningen. De heer J. Russchen was bereid voor een tweede periode in de commissie zitting te nemen. Als nieuw lid werd de heer A.C. Lariviere bereid gevonden in de commissie plaats te nemen. Vaststelling kontributies 1994 Door het bestuur was aan de vergade ring een voorstel voorgelegd de contri- buties voor de leden en abonnementen naar boven bij te stellen. In zijn toe- lichting benadrukte de penningmees ter dat de verhogingen gebaseerd zijn op de te verwachten prijsverhogingen in de grafische sector. Wat betreft de kosten van het Belgische lidmaatschap meldde hij dat bij girale betalingen sinds kort niet meer/11,- maar/6,50 in rekening wordt gebracht. Vandaar het voorstel de contributie gelijk te houden aan die van de binnenlandse individuele leden. De heer Van Elzakker deelde mede dat binnen het ITC over de contributies een verhitte discussie wordt gevoerd. Het gaat momenteel heel goed met de NVK. Er is een vermögen van ander- halve ton. Het gaat echter om het prin cipe. De NVK kan volgens hem rüstig een keer een risico nemen en Steide voor de contributies op het huidige niveau te handhaven. De heer Van Zuylen maakte kenbaar dat hij dit voorstel van de heer Van Elzakker - gezien het vermögen van de vereniging volkomen onder- steunde. De heer J. Smits merkte vervolgens op dat, nu het ICA-congres in Nederland niet doorgaat, een dergelijk groot ver mögen ook niet meer noodzakelijk is. Penningmeester Bos bracht hierop naar voren dat in vergelijking met andere vakverenigingen de contribu ties van de NVK buitengewoon laag zijn. Daarnaast zijn er de te ver wachten prijsverhogingen. De heer Kers vroeg zieh af waarom het nodig is een dergelijk vermögen te handhaven. Is de penningmeester wel- licht op weg naar de twee ton? Hierop antwoordde de heer Bos dat het redenen betreft die op de liquidi- teit van de vereniging betrekking hebben. De heer Smits bracht naar voren dat voor de lopende activiteiten van de NVK het vermögen voldoende garantie geeft. Er zijn nu geen grote toekomstige NVK-activiteiten meer. Bestuurslid Kraak reageerde hierop door aan te geven dat de NVK wel degelijk ambities heeft in de toekomst iets groots te ondernemen. In ieder geval is in 1995 de NVK gastheer voor de bijeenkomsten van de ICA-com- missies en -werkgroepen ter voorberei- ding op de ICA-conferentie in Barce lona. Voorzitter Hoogendoorn maakte ken baar gevoelig te zijn voor de genoemde argumenten tegen contributieverho- ging. De vergadering kan zieh ver- enigen met een eventuele intering op het vermögen van de vereniging. De heer Kers merkte hierbij op dat vol- gend jaar een voorstel beter beoor- deeld kan worden als er inzicht is in de investering in de ICA-bijeenkomst. Mw. Hoogendoorn besloot de dis cussie over de contributies met het concluderen dat de vergadering de contribities op het huidige niveau handhaaft en volgend jaar op de zaak terugkomt. Werkgroepen NVK en ICA-vertegen- woordigingen Aan de deelnemers aan de ledenverga- dering waren door de secretaris ver slagen van vier NVK-werkgroepen en het verslag van de KT-redactie over hun activiteiten in 1992 toegezonden. Het verslag van de werkgroep Karto- grafische Reproduktietechnieken ont- brak. Ook ter vergadering kon het ver slag niet worden uitgereikt. De werk groep heeft kenbaar gemaakt het ver slag wel afgerond te willen hebben voor de publikatie in het tweede KT- nummer van 1993. De afgevaardigden van de werk groepen werden tijdens de vergadering in de gelegenheid gesteld desgewenst een körte toelichting op de verslagen te geven. De heer Damoiseaux maakte in zijn toelichting op het verslag van de werk groep Automatisering in de Karto- grafie melding van het succes van de studiedag Multi-Media in december 1992. De dag trok ruim honderd belangstellenden. Dit jaar geeft de werkgroep volledige medewerking aan het lustrumcongres. Voor begin 1994 is een technische studiedag gepland met het thema kwaliteit. De heer Hameleers van de werkgroep voor de Geschiedenis van de Karto- grafie bracht in zijn toelichting naar voren dat de werkgroep momenteel bezig is met het maken van een litera- tuuroverzicht. Daarnaast vindt op zaterdag 3 april de gecombineerde stu diedag van 1992 en 1993 van de werk groep plaats met een tweetal tentoon- stellingen. Bij zijn toelichting op het verslag van de werkgroep Kaartbeheer meldde de heer J. Smits dat degene die zieh nu met het Kartografisch Informatie Centrum (KIC) bezighoudt veel werk van de werkgroep wegzuigt. De werk groep heeft de afgelopen jaren zo'n beetje alles gedaan. De bijdrage van de werkgroep aan het lustrum ziet hij nog niet zo duidelijk. Het kaartbeheer wordt nog nauwelijks geconfronteerd met de gevolgen van de veranderende kartografische media. Een 'questing posing paper' zonder antwoorden lijkt hem niet zo interessant. Voorzitter Hoogendoorn antwoordde dat het niet bezwaarlijk is dat op een lustrumbijeenkomst voor een bepaald onderwerp alleen Problemen op een rij gezet worden. De heer Smits ant woordde dat alleen vraagstellingen poneren onvoldoende is. Een 'expert opinion' is gewenst. De heer Van Elzakker proefde uit de discussie dat de werkgroep van mening is het niet aan te kunnen omdat ze de mensen er niet voor heeft. Dan moet de samen- stelling van de werkgroep maar nader bekeken worden. Het beheer van digi tale bestanden is een te belangrijke kwestie in de körnende jaren om geen aandacht aan te besteden. De heer 6 KT 1993.XIX.2

Kartografisch Tijdschrift | 1993 | | pagina 8