distributie en support van de divese postcodebestanden van het Kadaster verzorgen. Sinds 1992 levert het Kadaster de zoge- naamde 6-positie postcode- (6PPC-) bestanden. Vanaf augustus 1993 zijn ook de 5,5- en 5-positiebestanden leverbaar als afgeleide van de 6PPC- bestanden. Tevens worden de poly- gonen van de 6-, 5,5- en 5-positie-post- code als een consistente reeks gele- verd. Dit houdt in dat de grenzen van de drie bestanden samenvallen, waar- door probleemloos van het ene naar het andere analyseniveau kan worden overgeschakeld. Met de nieuwe bestanden wordt het mogelijk zeer gedetailleerde kaarten te vervaardigen van administratieve gegevens waarvan de postcode bekend is. Deze bestanden worden vooral ge- bruikt voor marktonderzoek, milieu- onderzoek, ruimtelijke ordening, ves- tigingsplaatskeuze, transport- en dis- tributieplanning. Elk half jaar wordt een nieuwe versie van de databases uit- gebracht. Voor meer informatie: Bridgis b.v., C. Guikers of ir. E.A. Wilzinsky (tel. 08870-13047); Kadaster (tel. 055- 285258). Tentoonstelling Mens aan boord Vanaf 26 november 1993 tot medio 1996 is in het Maritiem Museum Rot terdam de semi-permanente tentoon stelling Mens aan boord te bezich tigen, waarin een beeld wordt gegeven van de Nederlandse zeevaart in de tijd van de Republiek. Omstreeks 1600 gaat het om Neder landse zeelieden, die grote tochten maakten op kleine schepen. In de 17e en 18e eeuw gaat het vooral om zeeva- renden die werkten en leefden op de Verenigde Oostindische Compagnie en de Westindische Compagnie. Vele objecten uit de eigen collectie tonen aspecten waarbij vooral de mens cen- traal Staat, zoals de samenstelling van de bemanning, de kleding van de zeeman, voedsel en gezondheidszorg, het werken aan boord, belevenissen en gevaren van het zeemansberoep. De tentoonstelling is ingedeeld in zeven thema's: zeemanswegwijzer, om de noord en om de zuid, een schip vol, kommer en kwel, van scheeps- jongen tot admiraal, voor lichaam en introductie van dit produkt 'TOP 25 Raster' komt een uniforme, landsdek- kende digitale kaart beschikbaar voor gebruik als teken- en analyse-onder- grond in GIS. De TDN verwacht dat dat 'TOP 25 Raster' een brede toepassing zal vinden in markt- en vestigingsplaats- onderzoek, meldkamersystemen, kabel- en leidingbeheer, en onderzoek op het gebied van milieu, economie en ruimtelijke inrichting. 'TOP 25 Raster' is leverbaar vanaf maart 1994. Voor de produktie ervan is de TDN een samenwerking aange- gaan met Tensing Geolnformatica te 's-Hertogenbosch. De marketing en distributie van de bitmap zal worden uitgevoerd door Bridgis BV te Druten. 'TOP 25 Raster' bestaat uit 307 kaart- bladen. De resolutie bedraagt 250 dpi in 256 kleuren. Alle bladen zijn inge- past in het RD-stelsel en exact op maat, zodat zij naadloos op elkaar aansluiten. Levering vindt plaats op CD-ROM in TIFF-formaat. Tevens kan worden voorzien in Software waarmee con- versie naar ieder ander gangbaar for- maat mogelijk is. De prijzen per kaart- blad en per applicatie varieren van /200, - tot /800, - afhankelijk van het aantal af te nemen bladen. Informatie: Bridgis BV, de heer C.G.P. Guikers, Hogestraat 6a, 6651 BK Druten, tel. 08870-13047. Autodesk University ziel, opgedoken. In de tentoonstelling zijn veel verschil- lende soorten voorwerpen te zien: handgeschreven scheepsjournalen, zeldzame zeekaarten en atlassen, gra- vures van scheepsrampen, afbeel- dingen van zeeslagen, scheepsmo- dellen en navigatie-instrumenten. Informatie: Maritiem Museum Rot terdam, Annelies Visser en Sacha Smit, tel. 010-4132680, fax 010- 4137342. Topografische kaart 1:25.000 volledig in raster De Topografische Dienst Nederland (TDN) in Emmen produceert en onderhoudt sinds jaar en dag de topo grafische kaarten van Nederland op diverse schalen. De topografische kaart 1:25.000 is een gedetailleerde en landsdekkende kaart afgeleid uit luchtfotografie. Het gebruik van geautomatiseerde geografische informatiesystemen (GIS) genereert een toenemende vraag naar gescande digitale topografische ondergronden. Om aan haar taak als leverancier van topografische informatie beter inhoud te kunnen geven heeft de TDN beslo- ten de kaart 1:25.000 ook in gescande vorm beschikbaar te stellen. Met de Van 31 mei tot en met 2 j uni 1994 orga- niseert Autodesk Benelux bv het CAD-evenement Autodesk Univer sity. Met een programma van circa 200 Workshops, cursussen en andere pre- sentaties wil Autodesk gelegenheid bieden voor een maximale kennisover- dracht over de nieuwste ontwikke- lingen in de diverse deelgebieden van Computer Aided Design. Ruim 150 sprekers, waaronder hoogleraren, Consultants en specialisten uit de prak- tijk, zijn uitgenodigd programma- onderdelen te verzorgen en hun visie te geven op specifieke vraagstukken. Plaats van handeling is de Landbouw Universiteit te Wageningen, ningen. Informatie: Autodesk Benelux, Ant- woordnummer 399, 2900 VB Capelle a/d IJssel, tel. 06-0991244. 18 KT 1994.XX. 1 vo<f&>n 6ee<joe2) Bniru) cm tyjbu ir jPnpfri <7<u (znimtiLLX *A.ccona/iofiJ cvrrtrne i//Zuit J.vjoes

Kartografisch Tijdschrift | 1994 | | pagina 20