gecorrigeerd. Het gaat om 19 kaarten op diverse schalen in zes- kleurendruk. ANWB-routekaarten. Ook voor deze categorie levert de ANWB de benodigde informatie. Aan de hand hiervan worden de kaarten per laag gecorrigeerd. Er zijn 11 bladen met aan beide zijden kaarten op diverse schalen in vierkleurendruk. ANWB-wintersportkaarten. Ook hiervoor wordt door de ANWB de benodigde informatie verstrekt. Daarna worden de kaarten per laag gecorrigeerd. Het betreft hier vijf kaarten die in vierkleurendruk worden uitgegeven. Tele Atlas Kartografie werkt verder bijvoorbeeld nog aan: Nieuwe kaartprodukties op diverse schalen in opdracht van verschallende afdelingen van Rijks- waterstaat. Het kaartwerk in de reisgidsen voor een tour-operator. Stadskartografie van een aantal gemeenten. Stadsplattegronden, te gebruiken voor zowel offset als zeefdruk, voor enkele reclamebureau's. Overzichts- en detailkaarten van diverse openbaar-vervoersbe- drijven. (Tele Atlas Kartografie voert in samenwerking met het KNV een proef uit in de provincie en stad Groningen om tot een stan- daard te komen voor openbaar- vervoerskaarten.) Kaarten van diverse politieregio's. Routekaarten t.b.v. promotiedoel- einden voor verschillende bedrijven. Een geheel digitaal opgebouwde Atlas van Suriname in full-color. PTT-postcodeboek: een losbladig tekst- en kaartboek van Nederland met kaarten in full-color op de schaal 1:100.000 waarop de post- codegebieden zijn aangegeven. AI met al een zeer gevarieerd pakket werkzaamheden, waarbij opvallend is, dat het alle zeer klantgerichte kaarten zijn. Dit is dan ook een van de sterke kanten van Tele Atlas Karto grafie; door de digitale bereikbaarheid van de gegevens kan de uitvoering pre- cies op de vraag worden afgestemd. Om het geheel volledig te maken kunnen door middel van het laserplot- tersysteem van de firma Reprocart uit Rotterdam eindfilms met een maxi maal formaat van 100 x 140 cm en een constante hoge kwaliteit worden geleverd. Deze films zijn door iedere drukkerij gemakkelijk te verwerken. Tele Atlas Kartografie heeft zelf geen drukfaciliteiten, maar kan uiteraard adviserend en bemiddelend optreden. Bijzonder aardig is het vouwsysteem waarvan Tele Atlas Kartografie de licentierechten heeft. Het systeem ver ändert een blad papier in een waaier, die gemakkelijk kan worden meege- nomen. Bij Tele Atlas Kartografie zijn momenteel 18 personen werkzaam. Zij zijn allen goed ingevoerd en bekend met de hedendaagse kartogra- fische technieken, hetzij door prak- tijkervaring hetzij door specifieke cur- sussen of hogere/universitaire oplei- dingen. Allen beheersen het Tele Atlas systeem volledig, wat een garantie is voor kwaliteitswerk. Verantwoorde- lijk voor de gang van zaken is de heer T. Klok. Om het uitermate moderne bedrijf een menselijk gezicht te geven worden op de foto bij dit artikel een vijftiental personeelsleden aan u voor- gesteld. Van de 18 ontbreken er 3 (directeur Tom Klok wegens ziekte, en 2 personen die december 1993 in dienst zijn gekomen; van deze laatste twee zijn wel de personalia vermeld). De toekomst De groei van het aantal geografische databanken is niet meer te stuiten. Dit komt voornamelijk omdat overheden en bedrijven in Europa er zieh steeds meer van bewust worden dat geografi sche informatiesystemen hen actuele en kwalitatief hoogstaande informatie in diverse vormen kunnen leveren. Er is vooral grote vraag naar een gestan- daardiseerde digitale wegenkaart van Europa voor toepassingen in de ver- voersstromen, om inzicht te krijgen in deze vervoersstromen en om daarna eventueel te komen tot een betere beheersbaarheid. Om bijvoorbeeld tot realisatie van een dergelijk veelomvat- tend projekt te komen is er onlangs een samenwerkingsverband ontstaan tussen Robert Bosch GmbH uit Duits- land, Tele Atlas uit Nederland en Etak Inc uit de Verenigde Staten. Het Tele Atlas format is gekozen als standaard. Zo lang dergelijke grote samen wer- kingsakkoorden worden gesloten t.b.v. de digitale kartografie, ziet de toekomst van Tele Atlas Kartografie er goed uit. A. Ras KT 1994.XX. 1 23

Kartografisch Tijdschrift | 1994 | | pagina 25