van de redactie Het is gebruikelijk dat bij wisselingen in de redactie daarvan in deze rubriek melding wordt gemaakt. Dit- maal betreft het het vertrek van Corne van Elzakker en de komst van Connie Blok en Rob Hootsmans in het redactieteam. Eigenlijk hadden we niet twee maar vier nieuwe redactieleden nodig gehad, zonder iets aan de inzet van Connie en Rob af te doen, om al het werk op te vangen dat Corne voor het tijdschrift verrichtte, maar dan zou het team mogelijk te onoverzichtelijk zijn geworden. Corne heeft, met zijn specifieke stijl van leiden door zeit het goede voorbeeld te geven, enorm veel werk verzet. Hij heeft dat op een uiterst nauwge- zette manier gedaan, ons bestookt met minitieuze papiertjes waarop in uiterst leesbaar handschrift (had Corne in de 15e eeuw geleefd dan was het nooit tot de uitvinding van de boekdrukkunst gekomen) instructies volgden, en op die manier het stel amateurs dat we zijn toch een redelijk professionele uitstraling gegeven. Daarnaast heeft hij ook de consequenties op zieh genomen van het ook door hem gedeelde besef van de noodzaak van verdere samenwerking tussen de tijd- schriften op karteringsgebied, en heeft hij een sterke inbreng in de gesprekken over samenwerking met de Geodesia-redactie. We hebben hem dus node laten gaan, en rekenen er op dat hij, als de andere taken die hij de voorrang moet geven geklaard zijn, weer terug komt. Connie Blok zit twee kamers van hem af, op de tweede verdieping van het ITC, en is al door het enthousiasme voor het KT aangestoken. Ze weet wat voor extra- inspanningen het tijdschrift vergt, en ziet daar niet tegen op. Connie is lid van de ICA-commissie voor kaarten voor blinden en slechtzienden, en heeft daarover al eerder in het KT gepubliceerd; ook in dit nummer treft u weer een bijdrage daarover aan. Rob Hootsmans, de andere nieuwe redacteur, kreeg in 1993 een NVK-prijs samen met Frans van der Wel van- wege de geweidige manier waarop ze hun artikelen voor het KT illustreerden. Nou daar is de redactie op afge- komen, want ze vindt, en dat is waarschijnlijk de belangrijkste erfenis van Corne, dat elk artikel in het KT op voorbeeldige wijze gei'llustreerd moet zijn. Is dat niet het geval, dan weet u dus wie u daarop mede kunt aan- spreken! de overige redactieleden KT 1994.XX.1 5

Kartografisch Tijdschrift | 1994 | | pagina 7