Krogt, G. van Omme, F.J. Ormeling en C. Snabilie. De door de jury gegeven motivatie voor de toekenning van de prijs wordt eiders in dit KT-nummer integraal weergege- ven. In zijn dankwoord benadrukte de voor- zitter van de KT-redactie, de heer F.J. Ormeling, dat de redactie het KT niet kan maken zonder de hulp van de leden. Voorzitter mw. W. Hoogendoom felici- teerde de prijswinnaars en dankte de juryleden, waaronder de aftredende jury- leden C.A. van Kampen en P. van der Donck, voor hun inspanningen. Het bleek ook deze keer weer een moeilijke taak te zijn. Het NVK-bestuur is bereid met de jury zonodig nader te overleggen over suggesties ter verbetering. Mededelingen van de voorzitter De voorzitter had nadere mededelingen over het activiteitenprogramma voor 1994. het Ormelingfonds en de KT- redactie. De voorzitter deelde mede dat van de werkgroepen de volgende opgave van geplande evenementen voor 1994 was ontvangen: 21 januari: studiedag middel-en kleinschalige bestanden; 9 juni: studiedag profiel van de kaart- beheerder; 14 juni: studiedag Kaartvervaardiging door Steden; november: studiedag werkgroep Geschiedenis van de Kartografie; 1 december: studiedag over electroni- sche atlassen; 16 december: Onderzoeksdag. Haar tweede mededeling betraf de corn- missie die aanvragen voor toelagen uit het Ormelingfonds moet beoordelen. Doordat lange tijd geen verzoeken meer waren ingediend, bleek deze commissie niet meer te bestaan. Recentelijk werd het bestuur met deze situatie geconfron- teerd en is de noodzaak ontstaan om deze commissie opnieuw in te stellen. Ten tijde van de vergadering werden de heren F.J. Ormeling. M.J. Kraak, C. van Elzakker en R. de Jonge bereid gevon- den in de commissie plaats te nemen. De vergadering ging hiermee met dank accoord. De laatste mededeling had betrekking op de samenstelling van de KT-redactie, dit naar aanleiding van het aftreden van Corne van Elzakker als redactielid. Met ingang van 1994 zijn Connie Blok (ITC) en Rob Hootsmans (Universiteit Utrecht) de redactie komen versterken. Voorzitter Hoogendoorn besloot om 12.50 uur de mededelingen met een schorsing van de vergadering voor de lunch en demonstraties van Barco Graphics. Toekomst NVK Na de middagpauze werd de vergadering om half drie voortgezet met de behande- ling van het adviesrapport Met de NVK naar de 21e eeuw van de commissie Toekomst NVK, dat vooraf aan de mees- ten der aan wezigen was toegezonden. De commissie die het onderzoek naar de toekomst van de NVK, waartoe tijdens de vorige ledenvergadering was beslo- ten, heeft uitgevoerd bestond uit de heren M.J. Kraak, E.S. Bos, R. de Jonge, F. Boersma en A. van der Veen. De voorzitter meldde dat het rapport, in conceptvorm, reeds in december 1993 binnen het NVK-bestuur is besproken. Zij benadrukte dat het voorliggende definitieve rapport nog steeds een advies van de commissie is en als zodanig ter discussie Staat tijdens de vergadering. In zijn toelichting op het adviesrapport gaf de voorzitter van de commissie Toe komst NVK, de heer M.J. Kraak, in körte bewoordingen de indeling van het rapport weer: het functioneren van de NVK, de ontwikkelingen op en rond het vakgebied, de enquete onder de NVK- leden, de ontwikkelingen bij buitenland- se zusterverenigingen en de ontwikkelin gen binnen de ICA. Algemene conclusie die getrokken kan worden is dat het goed gaat met de vereniging. De vereniging blijft stabiel wat betreft het aantal leden. De verdere behandeling van het advies rapport vond plaats aan de hand van de conclusies en aanbevelingen welke in het zevende hoofdstuk waren opgeno- men. Houdt het Kartografisch Tijdschrift, het boegbeeld van de vereniging, in ere en zorg voor een goede mix van artikelen. Alle aanwezigen konden zieh hierin vin- den. Als de geplande samenwerking tus- sen het Kartografisch Tijdschrift en NGT Geodesia zieh zo ontwikkelt dat er geen maandelijkse NVK-agenda en/of nieuwsrubriek aanwezig is, kan het zinvol zijn een nieuwsbrief te beginnen. In zijn toelichting op de geplande samenwerking met Geodesia bracht de heer F.J. Ormeling naar voren dat twee tijdelijke onderzoeks-commissies zijn ingesteld, een voor de financiele en een voor de inhoudelijke consequenties. Daarnaast is een enquete gehouden onder zowel de KT- als de Geodesia- lezers. De enquete-uitslagen zijn opge- nomen in nummer 9 van de NVK publi- katiereeks. De lezers van Geodesia zijn over het algemeen enthousiast over nadere samenwerking. Bij veel KT- lezers Staat het behoud van de eigen identiteit voorop. Het eerste nummer van 1995 zal een gezamenlijk nummer van het KT en Geodesia worden. Consequentie hiervan is dat het tijdschrift voortaan A4-formaat zal hebben. Voor de periode hierna zijn verschillende opties denkbaar: bijvoor- beeld driemaal per j aar een Kartogra fisch Tijdschrift en acht negen maal een nummer van Geodesia met een NVK-nieuwsrubriek zodat NVK-leden niet meer verstoken zijn van het laatste nieuws. In reaktie op deze mogelijkheid bracht de heer J. Russchen naar voren dat dit betekent dat slechts driemaal per jaar een KT zal verschijnen, terwijl uit de enque te is gebleken dat het KT erg belangrijk is. Hierop meldde de heer F.J. Ormeling dat gestreefd wordt naar drie KT's en een gemeenschappelijk KT-Geodesia num mer. De heer C. Snabilie voegde hieraan toe dat de artikelen in een gemeenschap pelijk nummer interessant moeten zijn voor beide groepen lezers. De heer B. Köbben bracht naar voren dat een maandelijkse nieuwsbrief sowieso noodzakelijk is. De heer F.J. Ormeling maakte hierop duidelijk dat het geen zin heeft een apar te nieuwsbrief uit te geven als de samen werking wel doorgaat. De voorzitter meldde dat het voor een kleine meerprijs mogelijk wordt om beide tijdschriften te ontvangen. Hierop vulde de heer C. van Elzakker aan dat deze verhoging ongeveer 60,- zal bedragen. Momenteel leest al de helft van de KT-lezers ook Geodesia. Groot probleem zullen de KT-lezers zijn die geen Geodesia willen ontvangen. Hier- voor moet een oplossing bedacht wor den, zodat ze toch nieuwsberichten krij- gen. In reactie hierop meldde de heer N. Bak- ker dat de KNAG een soortgelijk pro bleem kent. De lezers van een tijdschrift ontvangen een nieuwsbrief. De heer C. van Elzakker benadrukte dat 8 KT 1994.XX.2

Kartografisch Tijdschrift | 1994 | | pagina 10