ganiseerd. De nationale verenigingen, waaronder de NVK, zijn gevraagd een bijdrage te leveren aan het congres. De NVK denkt aan de verzorging van een dagdeel van het programma. Hiervoor wordt nog een enthousiast lid gezocht. Geen der aanwezigen voelde zieh direct geroepen om zieh voor deze bijdrage aan de conferentie in te willen zetten. Overi- gens werd de aanbeveling door de verga- dering wel van harte ondersteund. Na deze uitgebreide behandeling van de aanbevelingen van de commissie trok de voorzitter van de vergadering mw. W. Hoogendoorn de conclusie dat de vergadering heel teveden is over het werk dat de commissie heeft afgeleverd. De enige kleine uitzondering betreft de naamgeving van de nieuwe werkgroe- pen. Deze zal zorgvuldig overwogen moeten worden. Het bestuur zal zieh naar aanleiding van de besluiten van de vergadering beraden over een statutenwijziging en deze zono- dig voorbereiden voor de volgende ledenvergadering. Rondvraag en sluiting De heer A. Kers had namens de heer F.J. Ormeling sr, die niet in de gelegen- heid was de vergadering bij te wonen, de volgende vragen aan de vergadering: Alle ereleden zouden moeten worden uitgenodigd voor bijzondere evene- menten. Zij zouden dan geen deelna- mekosten hoeven te betalen. Voorzitter mw. W. Hoogendoorn ant- woordde dat hierover binnen het bestuur is gesproken en is geconcludeerd dat wanneer ereleden een toegevoegde waar- de kunnen geven aan een evenement, uitnodiging voor de hand ligt. In princi pe zal dit worden bekeken van geval tot geval. Het atlasje dat de leden bij de uitnodi ging voor het lustrumcongres hebben ontvangen is geen Nederlands pro- dukt. Penningmeester T. Bos antwoordde dat het atlasje voorhanden was. De redactie van het atlasje is bij de ANWB uitge- voerd. Bij jubilea werd in het verleden vaak een terugblik gegeven op het vereni- gingsverleden. Dit geeft vooral voor jongeren enig relief met betrekking tot wat in het verleden voorgevallen is. De voorzitter maakte hierop duidelijk dat het bestuur deze behoefte erkent en de suggestie zeker mee zal nemen. Het KT zou wat royaler naar het bui- tenland gestuurd moeten worden, bij- voorbeeld naar Australie, Canada, Zuid-Afrika en Oostenrijk. Het bestuur antwoordde dat de voorkeur uitgaat naar uitwisseling van tijdschrif- ten. Evenwel is het bestuur bereid het voorstel in beraad te nemen. Het kost de vereniging namelijk wel geld. De heer A. Kers bedankte tenslotte de vergadering voor al de aandacht voor de vragen van F.J. Ormeling sr. De penningmeester, de heer T. Bos, bracht tenslotte een punt naar voren dat eigenlijk bij de behandeling van de financiele aangelegenheden aan de orde had moeten komen. Hij Steide, namens het bestuur, de vergadering voor, de extra kosten voor de meerdruk van het KT voor de verspreiding onder de Geo- desia-lezers, welke waren begroot op circa 6.000,- maar ruim f 21.000,- bleken te bedragen, te financieren uit het Schokkenkampfonds. Naar mening van het bestuur past dit in de geest van dit fonds, te weten de verspreiding van de ideeen van de Kartografie. De heer J. Russchen benadrukte dat dit nu een gepasseerd Station was gezien de discussie eerder tijdens de vergadering. De extra kosten waren ten laste van de kas gegaan. Nu moet niet alsnog het Schokkenkampfonds hieraan worden opgesoupeerd. Hij vindt het overigens geen passende besteding van het geld. Ook de heer Verroen was van mening dat het hier geen goede besteding van het Schokkenkampfonds betreft. De her- druk van het boek van F.J. Ormeling en M.J. Kraak, dat zonder kaarten in kleur is versehenen, was een betere besteding geweest. De voorzitter benadrukte dat het Schok kenkampfonds bedoeld is voor publika- ties op kartografisch gebied. Gelet op de tijd en aangezien geen der aanwezigen behoefte had nadere punten aan de orde te stellen, dankte voorzitter W.J.M. Hoogendoorn de vergadering voor de aanwezigheid en suggesties. Dank ging ook uit naar de gastvrijheid van Barco Graphics voor het ter beschik- king stellen van de vergaderfaciliteiten alsmede voor de uitstekend verzorgde lunch en de leerzame en informatieve demonstraties. De vergadering werd om 16.00 uur door de voorzitter voor gesloten verklaard. J.H.R. van der Schuit NVK-prijzen 1993 De jury van de NVK-prijzen beoordeelt nominaties voor drie categorieen: de ver- enigingsprijs, de algemene kartografie- prijs en de technische kartografieprijs. De NVK-jury 1993, bestaande uit de heren P. v.d. Donck, A.A. Flick, C.A. van Kampen en mw. A.M.I. van Raaij, heeft besloten de NVK-vereni- gingsprijs toe te kennen aan de redactie van het Kartografisch Tijdschrift van 1993. De prijsuitreiking vond plaats tijdens de algemene ledenvergadering van 25 maart 1994 in Gent. De algemene kartografieprijs en de tech nische kartografieprijs zijn dit jaar niet uitgereikt. Hier volgt eerst de argumen- tatie voor de toekenning van de vereni- gingsprijs. Daarna lichten we het niet uitreiken van de andere twee prijzen toe. NVK-verenigingsprijs 1993 De jury heeft unaniem besloten de ver- enigingsprijs 1993 toe te kennen aan een groep mensen die jaar na jaar een Pro dukt vervaardigt, dat door de meeste leden van de NVK als bindend element van de vereniging wordt gezien. Het gaat om een produkt dat vier keer (soms zelfs vijf keer) per jaar verschijnt en het fraaie visitekaartje van onze ver eniging is; een produkt met wetenschap- pelijke, technische en ook meer populai- re artikelen, met boekbesprekingen, veel kaartbijlagen en informatie uit binnen- en buitenland. Kortom, het Kartografisch Tijdschrift, dat door veel leden met plezier en inte- resse wordt gelezen. De jury heeft de redactie van het Karto grafisch Tijdschrift gekozen, omdat het goed is om eens Stil te staan bij de hoe- veelheid werk die moet worden verzet om iedere keer weer een informatieve uitgave te maken. Niet alleen het voor de hand liggende werk, zoals redactie, cor- respondentie en lay-out, maar ook de 1001 klusjes die - ältijd op het laatste moment - verricht moeten worden. In vele voorafgaande jaren, en ook in 1993, heeft de redactie van het Kartogra fisch Tijdschrift dit uitstekend gedaan. Het is dan ook met bijzonder veel genoe- gen dat de jury de NVK-verenigingsprijs toekent aan de redactie van het Kartogra fisch Tijdschrift. Algemene kartografieprijs en Techni sche kartografieprijs Door het zeer beperkte aantal nominaties 10 KT 1994.XX.2

Kartografisch Tijdschrift | 1994 | | pagina 12