De NGL-inzenders willen in ruime meerderheid meer nieuws uit de kartografische vakwereld in Geodesia. Deze wens zal door de redactie van dit tijdschrift ter harte wor den genomen. Bij de NVK-inzenders is de behoefte aan meer nieuws uit de geodetische vakwereld in het KT wat minder groot: Evenveel lezers van alleen het KT willen meer nieuws als niet meer nieuws; 16% heeft geen mening. Van de NVK-inzenders die beide tijdschriften lezen zou je weer verwachten dat er niet zo'n behoefte is aan meer nieuws over de andere vakwereld in elkaars tijdschriften. Ook hier weer komt echter naar voren dat toch nog zo'n 44% van de lezers van beide tijdschriften meer nieuws wil uit de geodetische vakwereld in het KT; 41% wil dat niet en 15% heeft geen mening. Deze verrassende uitslag is mis- schien mede het gevolg van het feit dat de lezers sowieso mogelijk meer nieuws-items in de tijdschriften willen. De KT-redactie zal zieh in elk geval nog nader moeten beraden over de wijze en de mate van de berichtgeving uit de geodetische vakwereld. In een van de gezamenlijke vergaderingen van beide redac- ties werd het idee geopperd om per jaar 8 nummers van Geodesia en 3 nummers van KT te laten verschijnen, op zodanige wijze dat er elke maand een tijdschrift in de bus zou kunnen vallen (juli/augustus gecombineerd). Voor het KT werden hierbij de voordelen genoemd van een meer regelmatige verschijning en een verhoging van de actuali- teit van de berichtgeving, omdat kartografisch nieuws nu ook in Geodesia zou kunnen worden opgenomen in de maanden dat het KT niet verschijnt. Dit laatste voordeel bestaat echter niet als niet het grootste deel van de KT- lezers ook een abonnement zal nemen op Geodesia, dan wel regelmatig op andere wijze kennis zal nemen van de inhoud van Geodesia. Uit deze enquete bleek dat de helft van de NVK-inzenders zieh al beschouwt als lezer van beide tijd schriften. Een meerderheid van de NGL-inzenders voelt voor het '8-3 idee'. De helft van de NVK-inzenders is het daar ook mee eens, maar hier is er sprake van een duidelijk verschil van mening tussen de NVK-inzenders die alleen het KT lezen en de lezers van beide tijdschriften: slechts 34% van de KT-lezers voelt voor het '8-3 idee' tegen 59% van de het "8 - 3" idee het "8 - 3" idee het "8 - 3" idee m lezers van beide tijdschriften; 52% respectievelijk 29% voelt er niets voor en 14% respectievelijk 12% heeft geen mening. Uit verschillende reacties is echter gebleken dat de vraag- stelling op de antwoordkaart over dit idee niet voldoende duidelijk was en dat verschillende respondenten deze vraag op een verschillende manier hebben begrepen. De antwoor- den op deze vraag moeten daarom met de nodige voorzich- tigheid worden gei'nterpreteerd. De conclusie is dat er nader overleg noodzakelijk is over vraag 6: KT 1994.XX.2 vraag 5: NGT Geodesia verschijnt -met regelmaat- 11x per jaar. Van het KT verschijnen -met veel minder regelmaat- 4 nummers per jaar. Als dat o.m. praktische en organisatorische voordelen oplevert, wat zou u dan denken van een regelmatige verschijning van 8 nummers van NGT Geodesia en 3 nummers van het KT per jaar (voor wie dat wil: eens per maand een tijdschrift, juli/augustus gecombineerd, met korting op het abonnement op het ander tijdschrift)? mee eens niet mee eens geen mening •ntwoord van «31 van da «35 inzartdars na nlat aana geen mening entw. van 180 van de 180 NVK-tnzendera nlat aana gaan manlng entw. van 461 van da 455 NGL-inzenders niat aana gaen manlng Vooralsnog is dat helemaal niet aan de orde, maar toch willen we graag het volgende van u weten: is een eventueel volledig samengaan van beide tijdschriften voor u bespreekbaar? ja nee geen mening 27

Kartografisch Tijdschrift | 1994 | | pagina 29