voliedig samengaan bespreekbaar voliedig samengaan bespreekbaar voliedig samengaan bespreekbaar het '8-3 idee' en over de gevolgen van de eventuele uitvoe- ring daarvan. Voor een grote meerdedieid van het totale aantal respon- denten is een voliedig samengaan van beide tijdschriften bespreekbaar. Bij de NVK-inzenders is er echter opnieuw sprake van een belangrijk verschil van mening tussen de lezers van alleen het KT en de lezers van beide tijdschriften: Voor 46% van de lezers van alleen het KT is een voliedig samengaan van beide tijdschriften niet bespreekbaar; voor 40% van deze lezers is dat wel het geval en 15% heeft geen mening. Daarentegen is een voliedig samengaan voor 76% van de lezers van beide tijdschriften wel bespreekbaar en voor slechts 21% niet (3% heeft geen mening). Uit de toegevoegde opmerkingen op de antwoordkaart blijkt dat de mening van de tegenstanders van een te verre- gaande samenwerking op dit moment nog zeer gepronon- ceerd is. De KT-redactie zal hiermee daarorn terdege reke- ning houden. Conelusie De samenwerking tussen de redacties van KT en Geodesia moet in elk geval worden voortgezet. Ook moet worden doorgegaan met körte samenvattingen van de artikelen in elkaars tijdschriften. Over de nieuwsvoorziening uit de geo- detische vakwereld in het KT moet de redactie zieh nog nader beraden. Overwogen kan worden om wat meer 'uit- treksels' van berichten/nieuws uit Geodesia over te nemen. Voor een verdergaande samenwerking is een zorgvuldig nader overleg noodzakelijk. Het '8-3 idee' lijkt nog niet geheel rijp voor uitvoering, maar zal verder moeten worden uitgewerkt. Een voliedig samengaan van beide tijdschriften is momenteel nog niet aan de orde. Mede in relatie tot de körnende ontwikkelingen op het vakgebied, en de reacties op de gevolgen van een toenemende samenwerking tussen KT en Geodesia, zullen over enige tijd niettemin ook de voors en tegens van een voliedig samengaan tegen elkaar worden afgewogen. De eerstvolgende stap in de verdergaande samenwerking is nu het plan om begin 1995 een gemeenschappelijk thema- nummer uit te brengen. Noten Met dank aan M.J. Kraak voor de verwerking van de antwoord- kaarten en voor de produktie van de diagrammen en aan de vroe- gere (H.J.G.L. Aalders) en huidige (J. Polman) hoofdredacteur van Geodesia voor de bijdragen aan de interpretatie van de resul- taten. Een meer uitgebreide versie van dit verslag - met een bloemlezing uit de door de respondenten op de antwoordkaart toegevoegde opmerkingen - is gepubliceerd in het rapport Met de NVK naar de 21ste eeuw, dat is versehenen als nummer 9 in de NVK publika- tiereeks. Dit rapport kan worden aangevraagd bij: C.P.J.M. van Elzakker, ITC, Afdeling Kartografie, Postbus 6, 7500 AA Enschede. Voor zover de voorraad strekt, zal het rapport dan gratis aan u worden toegezonden. 28 KT 1994.XX.2 •ntwoord van 634 van da 635 Inzanders 500 441 400 200 133 100 3 60 Ja ne« geen mening •ntw. van 160 van da 180 NVK-inzendar« antw. van 454 van da 455 NGL-inzandara

Kartografisch Tijdschrift | 1994 | | pagina 30