rrr-rr 8. Kartografisch onderzoek en GIS. Pro- duktie: Y.T. Bouma voor werkgroep Onderwijs en Onderzoek, 1993. Prijs: f 12,-. De nummers 1 en 5 zijn inmiddels helaas uitverkocht. C.P.J.M. van Elzakker Kadastrale Atlas Schoonhoven 1832. Utrecht: Stichting Matrijs, 1994. 108 pp., 21 x 29,7 cm, 4 uitklapbare kaarten. ISBN 90 5345 042 4. Prijs: f47,50. Wie woonde in 1832 in uw huis? Hoe- veel grond bezat de vorige eigenaar? Wie bezat de meeste huizen of grond in uw gemeente? Op deze vragen geeft de editie Schoonhoven van de Kadastrale Atlas Zuid-Holland 1832 een antwoord. Vanaf 1832 zijn gegevens over grond- en huizenbezit voor ieder stukje grond in Nederland vastgelegd bij het kadaster. Elke gemeente werd in kaart gebracht. Op deze kaarten zijn tal van interessante gegevens terug te vinden. Alle percelen in de gemeente - huizen, akkers, tuinen, weilanden, sloten en riviertjes, Woeste gronden en wegen - zijn afgebeeld. Ook de wijze waarop de grond gebruikt werd en de waarde ervan, de gebouwen die erop stonden en vaak nog staan, de eige- naren en hun eigendommen vindt u in de atlas terug. De Kadastrale Atlas bevat naast een aan- tal uitklapbare kaarten een uitgebreide toelichting, die een boeiende bron van informatie vormt. In dit overzicht vindt u naam, beroep en woonplaats van de eigenaar van het perceel, soort bebou- wing of grondgebruik, grootte van het perceel en het belastbaar inkomen van de eigenaar. In de Kadastrale Atlas Schoonhoven wordt ook aangegeven hoe u meer over familie of stadgenoten te weten kunt komen. Naast een beschrijving van het ontstaan van het kadaster en een overzicht van de bewoners en hun bezittingen, wordt in de Kadastrale Atlas Schoonhoven uit- voerig ingegaan op geschiedenis en geografie van Schoonhoven en de belas- ting op onroerend goed. Er zijn 4 uitklapbare kaarten opgeno- men, waarop u alle percelen terug kunt vinden. Deze uitgave is het eerste deel van een reeks kadasteratlassen waarin alle gemeenten van Zuid-ffolland zullen worden opgenomen. 60 KT 1994.XX.2

Kartografisch Tijdschrift | 1994 | | pagina 62