berichten Verslag Algemene Ledenvergadering NVK 1994 De Algemene Ledenvergadering 1994 van de Nederlandse Vereniging voor Kartografie vond plaats op 25 maart in het gebouw van Barco Graphics te Gent in Belgie. De leden werd de mogelijk- heid geboden zieh met een door de NVK gehuurde touring car vanaf Utrecht naar Gent te begeven. Twintig leden maakten van deze vervoersmogelijkheid gebruik. De vergadering genoot in totaal de belangstelling van 31 leden (inclusief de bestuursleden). Bericht van verhindering was ontvangen van de leden M. Damoi- seaux, P. van der Donck, A.A. Flick, P.W. Geudeke, C.A. van Kampen en J.J.C. Piket. Opening eil vaststelling agenda De voorzitter, mw. drs. W.J.M. Hoogen- doorn-Beks, opende om 11.35 uur de vergadering met het verwelkomen van de aanwezige leden. In haar openingswoord gaf de voorzitter aan dat het aanvankelijk de bedoeling was deze dag in het teken te laten staan van Mercator als oud en nieuw kartogra- fisch begrip. Heiaas bleek de in het kader van het Mercatorjaar 1994 in St. Nikiaas te houden Mercator-tentoonstel- ling pas op de de dag van de vergadering te openen om 18.00 uur. De aandacht voor Mercator bleef hierom beperkt tot een demonstratie van het Barco-Merca- tor in de lunch-pauze. De agenda werd ongewijzigd vastgesteld. Verslag algemene ledenvergadering 1993 Het verslag van de Algemene Ledenver gadering 1993 zoals gepubliceerd in KT 1993.XIX.2 gaf geen aanleiding tot het plaatsen van op- en/of aanmerkingen, waarop het verslag met dank aan de secretaris ongewijzigd door de vergade ring werd goedgekeurd. Verslag van de secretaris over 1993 De secretaris zag geen redenen voor een nadere toelichting op het verslag. Daar er verder geen op- en aanmerkingen wer den geplaatst werd het verslag door de vergadering goedgekeurd. Verslag van de penningmeester over 1993 In zijn toelichting op het jaarverslag gaf penningmeester M.A.G. Bos de belang- rijkste redenen aan voor het nadelig saldo van f 23.393,76 dat de Staat van Lasten en Baten over 1993 laat zien. Bij de lasten bleken de afwijkingen van de begroting betrekking te hebben op de uitgaven voor een printer alsmede een faxapparaat ten behoeve van de adminis- tratieve ondersteuning door de penning meester. Daarnaast kan de verhoging van de kos ten voor het Kartografisch Tijdschrift verklaard worden uit het feit dat de redactie erin is geslaagd 5 nummers uit te brengen, hetgeen een verhoging van rond de 10 mille teweeg bracht ten opzichte van de begroting. Daar bovenop kwam een bedrag van plusminus f 21.000,- aan meerkosten van het 4e nummer, dat in een oplage van 3000 exemplaren was gedrukt omdat het ook meegezonden werd met Geodesia. Dit, plus het feit dat meer pagina's en meer kleur werd gebruikt, geeft een negatieve begrotingsafwijking van ca. /40.000.-. Het onderzoek naar de toekomst van de NVK werd in 1993 opgestart en kwam dus nog niet voor op de begroting. De posten Studiedag Repro 21 en The- madag Automatisering 1992 vormen in feite een afwikkeling van de activiteiten van 1992. Vorig jaar is door de penning meester op de ledenvergadering al mel- ding gemaakt van het feit dat de voorde- lige Saldi van deze evenementen door nog te ontvangen rekeningen in 1993 ten dele teniet zouden worden gedaan. Het opgevoerde bedrag van 5.000- voor het Lustrum 1993 was uiteraard pro memori. In 1993 werd pas definitief beslist over de realisering van een en ander. Het resultaat was het Benelux- atlasje. Aan de batenkant zijn geen forse nega tieve afwijkingen van de begroting te constateren. Het Lustrumcongres laat een behoorlijk positief saldo zien. Gere- aliseerd dient te worden dat het een momentopname van 31 december 1993 betreft. Begin dit jaar zijn de resterende rekeningen binnengekomen, zodat onge- veer op quitte zal worden uitgekomen. Geen siecht resultaat voor een congres als dit, met een toch wel läge deelne- mersbijdrage. De penningmeester besloot zijn toelich ting door te stellen dat als de extra kos ten van het Kartografisch Tijdschrift even buiten beschouwing worden gela- ten, een voordelig saldo resteert van plusminus 8.000,-. Hij hoopte dat dit geen aanleiding voor de aanwezigen zou zijn om niet accoord te gaan met het bestuursvoorstel tot een lichte contribu- tieverhoging voor 1995. Hoewel dit punt later aan de orde zou komen wilde de penningmeester er reeds hier op wijzen dat het een goede zaak zou zijn als een vereniging als de NVK een ietwat stevi- ger achterdeur zou hebben, zowel voor onverwachte evenementen/activiteiten of wat dies meer zij, maar ook voor eventu- ele minder goede tijden. Daar er verder geen op- en aanmerkin gen werden geplaatst, werd het verslag van de penningmeester door de vergade ring goedgekeurd. Verslag van de kascommissie over 1993 De heer Russchen las het verslag voor van de kascommissie 1993, bestaande uit deherenA.H. Verroen en J. Russcheh. Zij verklaarden de financiele bescheiden van de vereniging steekproefsgewijs te hebben gecontroleerd en deze in orde te hebben bevonden. Doordat zij geregeld een financieel tussenverslag toegezon- den hebben gekregen, waren zij voortdu- rend op de hoogte van de stand van zaken. De heer Verroen merkte hierbij op dat hij pas in de loop van het jaar tot de commissie is toegetreden. De vergadering bedankte hem extra dat hij bereid was bij te springen. Hierop verleende de Algemene Leden- KT 1994.XX.2 5

Kartografisch Tijdschrift | 1994 | | pagina 7