Aanwijzingen voor auteurs van het Kartografisch Tijdschrift Algemeen Het Kartografisch Tijdschrift is een uitgave van de Neder- landse Vereniging voor Kartografie (NVK). De NVK be- oogt, in de ruimste zin van het woord, de beoefening van en de belangstelling voor de kartografie te bevorderen. Dit doet zij onder andere door de publikatie van: artikelen over kartografische onderwerpen, informatie over kartografische aktiviteiten, verenigingsnieuws, besprekingen van nieuw versehenen atlassen, kaarten, boeken, enz. Het Karto grafisch Tijdschrift is gericht op een brede doelgroep van lezers, varierend van historische kartografie tot automatise- ring. Artikelen, ter publikatie aangeboden aan de redactie (al dan niet op verzoek van de redactie) worden beoordeeld op in- houd en presentatie en kunnen op grond daarvan worden aanvaard, geweigerd of worden geretoumeerd met sugges- ties ter verbetering. Presentatie De opbouw van artikelen is als volgt: 1. auteursnaam/namen (zonder titels) 2. titel van het artikel (informatief en zo kort mogelijk) 3. 'wervende' inleiding (geen samenvatting!), waardoor de lezer uitgenodigd wordt het artikel te lezen 4. trefwoorden 5. het artikel zelf 6. auteursnoot (adres en telefoonnummer van de auteur(s); omschrijving van de werkkring van de auteur(s) en van de werkzaamheden die tot het schrijven van het artikel aanleiding hebben gegeven) 7. noten m.b.t. het artikel zelf 8. literatuur 9. onderschriften van de figuren 10. originelen voor de figuren 11körte samenvatting, zo mogelijk in het Engels Probeer de titel kort te houden en de tekst te voorzien van (körte) tussenkopjes. Een verdere paragraafindeling dient zoveel mogelijk te worden vermeden. Teksten dienen te zijn gesteld in goed Nederlands, in de voorkeurspelling volgens de Herziene Woordenlijst van de Nederlandse taal, het zogenaamde Groene Boekje. Gebruik zo weinig mogelijk afkortingen. Raadpleeg voor het juiste gebruik van vaktermen het Kartografisch Woordenboek (een uitleenexemplaar is op verzoek bij de redactie ver- krijgbaar). Beperk voetnoten tot een minimum en nummer ze doorlo- pend door middel van arabische cijfers tussen haakjes. Plaats voetnoten niet onderaan tekstpagina's, maar behan- del ze als 'platte tekst' na de tekst van het artikel. Vorm Zend uw kopij naar het redactiesecretariaat. Bij voorkeur ontvangt de redactie uw tekst op floppy (zowel 3V2" als 5V4" DS, DD is mogelijk), aangemaakt in WordPerfect (MS- DOS) met een afdruk op papier in tweevoud. In uit- zonderingsgevallen kan 00k een ASCII- file verwerkt wor den. Het is belangrijk dat de floppy uitsluitend 'platte tekst' bevat, dus zonder coderingen voor cursief, onderstreept, vet, grotere of kleinere letters, inspringen en dergelijke. De aanwijzingen hiervoor kunnen op een afdruk worden aange- geven in de kantlijn, evenals de plaats van de figuren. Woorden aan het eind van een regel mögen niet worden afgebroken. Voetnoten dienen 00k als 'platte tekst' behan- deld te worden. Figuren Voeg figuren, kaarten, foto's enz. elk op een afzonderlijk blad bij de tekst. Nummer ze doorlopend. Geef de juiste plaats van de figuren in de tekst, in de marge van het manu- script aan. Onderschriften op een apart vel bijvoegen, voor zien van dezelfde nummering (Figuur 1, Figuur 2 enz.). Foto's moeten scherp en glänzend zijn afgedrukt, lijnfigu- ren en kaarten moeten een goed contrast hebben en voor zien zijn van duidelijke belettering. Figuren bij voorkeur aanleveren op het volgende formaat: 3- koloms zetsel (Berichten, Netwerk): 5,5 cm 1 kolom), 11,6 cm (2 kolommen) of 18,0 cm (3 kolommen) breed. 2- koloms zetsel (Artikelen): 8,5 cm (1 kolom) of 18,0 cm (2 kolommen) breed. Literatuur Geef een aparte literatuurlijst aan het einde van een artikel en verwijs daamaar in de tekst op uniforme wijze (bijvoor- beeld: ormeling, 1988). Titelbeschrijvingen in de litera tuurlijst als volgt: voor boeken: Keates, J.S. (1989), Cartographic Design and Production. 2nd ed. London: Longman. voor artikelen: Müller, J.C. (1989), Theoretische beschouwingen over automatische kaartgeneralisatie. Kartografisch Tijdschrift XV, nr. 3, pp. 53-58. voor hoofdstukken: Koeman, C. (1975), The application of photography to map printing and the transition to off- set lithography. In: Woodward, D. (ed.), Five centuries ofmap printing. Chicago/London: The University of Chicago Press. Literatuur in alfabetische volgorde vermelden. Indien een publikatie door twee of meer auteurs is geschreven staan de initialen bij de eerste auteur achter de naam en bij de overi- ge(n) ervoor (bijvoorbeeld: Koeman, C. en F.J. Ormeling). Proefexemplaren van het Kartografisch Tijdschrift zijn op aanvraag bij de redactie verkrijgbaar. Redactiesecretariaat: mw. A. Altena, Wilgeroos 4 9285 LM Buitenpost. 58 KT 1994.XX.4

Kartografisch Tijdschrift | 1994 | | pagina 60