Veilig varen Hydrografische kaarten Berichten aan Zeevarenden The Netherlands Coast Pilot Vaargids voor de Nederlandse en Belgische kust Stroomatlassen en getijtafels T Andere publikaties Op open water zijn professionele kaarten, zee- mansgidsen, stroomatlassen en getijtafels onmis- baar voor een veilige vaart. De Dienst der Hydrografie van de Koninklijke Marine verzorgt voor Nederland deze publikaties. Adres: Badhuisweg 167, 2597 JN Den Haag (tel. 070-3162801). T.b.v. de recreatie en de binnenvaart wordt naast zeekaarten tevens een serie "Hydrografische Kaarten" uitgegeven. Vanaf editie 1995 zal de serie de gehele Belgische en Nederlandse kust, de Zeeuwse-en Zuidhollandse strömen, de Waddenzee en het IJsselmeer met randmeren bestrijken. Van deze serie verschijnt jaarlijks in maart een geheel bijgewerkte editie. Berichten aan Zeevarenden Wijzigingen worden bekendgesteld in de wekelijkse "Berichten aan Zeevarenden" (BAZ). Deze BAZ zijn gratis verkrijgbaar bij de Dienst der Hydrografie en de A-agenten. Een selectie hieruit wordt gepubliceerd in diverse watersportbladen en op teletekst pagina 724. THE NETHERLANDS COAST PILOT Dit is een engelstalige zeemansgids gericht op het gebruik door zeegaande beroepsvaart. De gids bevat nautische informatie over het zeegebied voor de Nederlandse en Belgische kust, alsmede over zeehavens en de toegangen daartoe, vanaf de Frans-Belgische grens tot en met de monding van de Eems. In januari 1995 verschijnt de tweede druk. Voor de pleziervaart is dit een Nederlandstalige zeemansgids voor de Nederlandse en Belgische kust. De gids beschrijft uitvoerig een 40-tal jacht- havens längs de Nederlandse en Belgische kust. Daarnaast wordt er ingegaan op, voor de plezier vaart belangrijke onderwerpen zoals: uitrusting en voorbereiding, het weer, vaarreglementen, naviga- tie, communicatie, documenten en formaliteiten, noodsituaties en procedures. "Waterstanden en strömen längs de Nederlandse kust en aangrenzend gebied" geeft informatie over getijstromen en verschillen in waterhoogte en bevat een combinatie van Getijtafels en een viertal Stroomatlassen (2-uurlijkse interval). Tevens zijn er aparte Stroomatlassen van de Noordzee, Waddenzee en de Zeegaten met een 1-uurlijkse interval. 3TR00MATUS WADDENZEE OOS Andere publikaties die door de Dienst der Hydrografie worden uitgegeven zijn: -Zeekaarten -Lichtenlijst van Nederland -Betonningssystemen in Nederland -Dieptestaat van Nederland -Wrakkenregister van het Nederlandse deel van het Continentale plat en Westerschelde. -Tekens en afkortingen voorkomende op Nederlandse zeekaarten -Catalogus van Nederlandse zeekaarten en andere Hydrografische Publikaties

Kartografisch Tijdschrift | 1994 | | pagina 72