A Studiedag Nationaai Geodetisch Plan NCG 10 maart 1995 NGT GEODESIA KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT i995-i STICHTING NGL NGL-rayonbijeenkomst Zuid-Holland De NGL-rayoncommissie Zuid-Holland organiseert op 26 april 1995 een excursie naar de in aanleg zijnde Stormvloed- kering Nieuwe Waterweg nabij Hoek van Holland. De bijeenkomst vindt plaats van 13.30 tot 17.00 uur. Het programma omvat onder meer video-presentatie, technische uiteenzet- ting maatvoering en rondleiding over de bouwplaats. De ontvangst is in het infocentrum van de Rijkswaterstaat na bij de Stormvloedkering. De excursie is kosteloos. Het aantal deelnemers is maximaal 60. Gei'nteresseerden kunnen uiterlijk tot 13 april 1995 contact opnemen met Paul van Scheit, telefoon 01748 -14191, of met hun eigen rayoncommissielid. De aangemelde deelnemers ontvangen t.z.t. het defmitieve programma, als- mede een routebeschrijving. De NGL-rayoncommissie Zuid-Holland Taakverdeling NGL-bestuur in 1995 Chris Nelis heeft het bestuur per 1 ja- nuari 1995 verlaten. Zijn plaats als ver- tegenwoordiger van de nvg wordt inge- nomen door Rene van Noord. Deze zal optreden als commissaris propaganda en promotie, en tevens als NGL-verte- genwoordiger binnen de commissie promotie. Voorts zal Paul van der Molen, als be- oogd voorzitter vanaf 1996, reeds in 1995 deel uitmaken van het bestuur. Henk Leenders is binnen het bestuur aangewezen als commissaris congres. In haar vergadering van 13 december 1994 heeft de Nederlandse Commissie voor Geodesie het Nationaal Geodetisch Plan vastgesteld. Dit plan is ontwikkeld door een subcommissie onder voorzitterschap van prof. dr. ir. L. Aardoom. Het doel van het plan werd beschreven in een artikel in ngt Geodesia 1993 no. 6, terwijl in ngt Geodesia 1994 no. 5 een tussentijdse rapportage werd gegeven. Tijdens de voorbereidingen heeft de subcommissie overlegd met vele betrokkenen en dit heeft haar weerslag in het Plan gevonden. Nu het Plan is vastgesteld, wenst de Nederlandse Commissie voor Geodesie daar ruime bekendheid aan te geven. De Studiedag op 10 maart 1995, welke te zamen met de Stichting ngl wordt georganiseerd, heeft tot doel om naast de presentatie van het Nationaal Geodetisch Plan een aanzet te geven tot de uitvoering van de aanbevelingen die in het Plan staan. Deze concrete aanbevelingen richten zieh onder meer op de organisatie en inhoud van het onderwijs, de aandachtspunten voor onderzoek, de organisatie en verantwoordelijkheden van geodetische partijen en de positio- nering van de geodesie. Tijdens deze belangrijke studiedag zal het Plan worden bekeken door vooraanstaande geödeten uit bedrijfsleven, semi-overheid, onderwijs en onderzoek, terwijl ruime gelegenheid voor discussie zal worden ingeruimd. Ter voorbereiding krijgen de deelnemers aan de studiedag een exemplaar van het Nationaal Geodetisch Plan toe- gestuurd. Tijdens de dag kan dan dieper op de materie worden ingegaan en kunnen deelnemers actiever aan de discussie deelnemen. In het körnende februari-nummer van ngt Geodesia verschijnt een artikel van prof. dr. ir. L. Aardoom, waarin een deel van het Plan dat de toekomstvisie op de geodesie weergeeft, wordt samengevat. Een gezamenlijke lunch maakt deel uit van het programma van de studiedag. De studiedag wordt gehouden op 10 maart 1995 in het Congrescentrum de Reehorst te Ede, nabij het Station. Ontvangst vanaf 9.30 uur, einde ongeveer 17.00 uur. Het maximum aantal deelnemers bedraagt 300. Kosten voor deelname bedragen 50,- p.p., inclusief lunch. Deelname kan geschieden door middel van schriftelijke aanmelding bij: NGL-studiedagen, Venkelstraat 119, 7322 KW Apeldoorn, bij gelijktijdige overmaking van 50,- op girorekening nummer 2664153 t.n.v. de penningmeester Commissie Studiedagen ngl te Roosendaal o.v.v. „Nationaal Geodetisch Plan". Aangezien de verzending van het Plan aan de deelnemers op 1 maart zal plaatsvinden, dienen aanmeldingen uiterlijk 27 februari 1995 ontvangen te zijn. Inlichtingen: maandag, woensdag en vrijdag van 9 tot 12 uur, telefoon 055 - 670771. S. StellingwerffBeintema 47

Kartografisch Tijdschrift | 1995 | | pagina 49