Inhoud gemeenschap- pelijk nummer KT 1995.xx.1 Geodesia 1995-1 Vernieuwde opmaak Opmerkingen i995-XXI-2 Als we zonder -direct te willen interpre- teren kijken naar de antwoorden op deze vraag, dan is het misschien verras- sende resultaat, dat maar liefst zo'n 2/3 van de Geodesia-lezers voorstander is van een integratie (figuur 2). Die uit- komst geldt 00k voor de lezers van bei- KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT V> 7.1 Geodesia beide 2,9 «.2 totaal Figuur 2. Nooit Incidenteel Regelmatig Vaak/altijd Geen mening de tijdschriften, maar dat viel wellicht te verwachten. Daarentegen is slechts 1/3 deel van de KT respondenten voorstander van inte gratie en is 43% daar tegen. Maar liefst 22% van de lezers van het KT heeft geen mening over integratie. Dit resultaat kan te maken hebben met een gebrek aan duidelijkheid over wat hier onder integratie moet worden verstaan. Som- migen zullen hebben gedacht aan een nieuw tijdschrift, met daarin zowel geodetische als kartografische artikelen en berichten, anderen herinnerden zieh wellicht nog de verwijzing in de vorige enquete naar een meer organisatorische integratie, waarin gesproken werd over de op elkaar afgestemde regelmatige verschijning van 8 nummers van Geodesia en 3 nummers van het KT per jaar met behoud van inhoudelijke identiteit. AI met al is de interpretatie van de antwoorden op deze vraag niet zo eenvoudig. Geodesia beide Wel integratie Geen integratie Geen mening totaal Vraag 4: Wat vindt u van de inhoud van dit gemeenschappelijke nummer 1995- 1? (geef uw mening met een kruisje op de onderstaande balk) 111111 siecht goed De balk was verdeeld in 5 vakjes en de resultaten konden dus worden verdeeld in 5 beoordelingen. Driekwart (74,8 van alle respondenten gaf de hoogste of een na hoogste beoordeling voor dit gemeenschappelijke nummer over het Kernbestand 1 10.000. Het gemiddel- de rapportcijfer was een 8- op een schaal van 10 (ßguur 3). Voor de lezers van het KT lag het gemiddelde rapportcijfer wat lager (een 7 /2) en voor de lezers van beide tijd schriften weer wat hoger (8+). Vraag 5: Wat vindt u van de vernieuwde opmaak (lay-out en typograhe) van dit gemeenschappelijke nummer 1995-1? (geef uw mening weer met een kruisje op de onderstaande balk) In vergelijking met de huidige opmaak van NGT Geodesia: slechter beter In vergelijking met de huidige opmaak van het Kartografisch Tijdschrift: slechter beter Figuur 3. Meer dan de helft (54%) van de Geodesia-lezers en van de lezers van beide tijdschriften vindt de nieuwe opmaak beter dan de oude opmaak van Geodesia; zo'n 30% van deze respon denten maakt het niet zo veel uit (figuur 4). Nog iets meer (57%) van de KT-lezers 1.32.6 beide totaal Siecht Goed Geen mening Figuur 4. en van de lezers van beide tijdschrißen vindt de nieuwe opmaak 00k beter dan de oude opmaak van het Kartografisch Tijdschrift; een kwart van deze respon denten maakt het niet zo veel uit (figuur 5). Uit de toegevoegde losse opmerkingen blijkt overigens 00k dat veel lezers dui- delijk nog moeten wennen aan de ver nieuwde opmaak. Bovendien waren er wat bezwaren tegen de gebruikte papier- soort en vonden enkele respondenten de passer onder aan elke bladzijde störend, ouderwets en/ofverkeerd. Op de antwoordkaarten was 00k nog wat ruimte overgelaten voor aanvullen- de opmerkingen. Meer dan een kwart van de respondenten maakte van deze mogelijkheid gebruik (figuur 6). Uit de lange lijst van uiteenlopende opmerkingen kunnen een paar duide- lijke trends worden gedestilleerd: Ook al zijn er veel voorstanders van de integratie van beide tijdschriften, de inhoudelijke specialisatie moet blijven. Dat wil zeggen, eventuele 1,6i 6 12 J0,9 W°j 2 7 16,8.^9,9 Geodesia beide Siecht totaal Goed Geen mening Figuur 5. 8

Kartografisch Tijdschrift | 1995 | | pagina 10