Conclusies KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT I995-XXI-2 3,2 4,8 11,1 23,8 beide 41,3 Geodesia KT 1,9 4,8 totaal Siecht Goed Geen mening Figuur 6. verdere samenwerking of integratie mag niet leiden tot inhoudelijke ver- vlakking. In veel gevallen werd expliciet aangegeven dat er behoefte blijft bestaan aan diepgaande specia- listische artikelen op het eigen vak- gebied. Meerdere malen werd aangegeven dat de bijlagen, die men kent van het KT, niet zouden mögen verdwijnen. In dit opzicht werd het gemeen- schappelijke nummer 1995-1 af en toe 00k negatief beoordeeld. Als er in de toekomst nog meer gemeenschappelijke nummers kö rnen, moet er aandacht worden besteed aan het probleem, dat er nu personen zijn, die zijn geabonneerd op beide tijdschriften. Als de dubbe- le adressen niet uit het bestand wor den gehaald, krijgen deze personen steeds twee keer hetzelfde tijdschrift in de bus. Bovendien zouden deze personen wellicht financieel gecompenseerd moeten worden voor een teruglo- pend informatie-aanbod als gevolg van het verschijnen van gemeen schappelijke nummers. Een laatste aanvullende opmerking van een respondent tot slot: 'Mijn hond heeft weinig principes, maar deze 'try-out' liet hij wel mooi op de mat liggen.' Met een nadruk op het woordje mooi is deze opmerking voor meerdere uitleg vatbaar en dat geldt in feite 00k voor andere resultaten van de enquete. Daarom kunnen er nog geen duidelijke conclusies worden getrokken over vor- men van verdere samenwerking. Gebruik makend van de uitkomst van deze enquete heeft de redactie van het KT inmiddels al besloten om door te gaan met de nieuwe opmaak en uitvoe- ring van het tijdschrift, met dien ver stände dat er wat kleine aanpassingen zullen komen. Zo verdwijnt de passer bij de paginanummers, wordt de inhoudsopgave verduidelijkt en wordt gezocht naar een andere papiersoort en zal er blijvend worden gestreefd naar het behoud van de losse bijlagen. Mede naar aanleiding van de resultaten van deze, maar 00k van die van de vori ge, enquete moest er nu bovendien een standpunt worden bepaald ten aanzien van de verdere samenwerking tussen KT en NGT-Geodesia. Aan de Algemene Leden-vergadering van de NVK, die werd gehouden op 7 april 1995, werden de volgende opties gepresenteerd: 1. KT en Geodesia gaan verder ieder huns weegs. 2. De huidige samenwerking wordt voortgezet (samenvattingen, rubrie- ken en af en toe 'columns' in elkaars tijdschriften) en verder geen gemeen schappelijke nummers meer. 3. De huidige samenwerking wordt voortgezet en over een jaar weer een gemeenschappelijk nummer. 4. Verdergaande samenwerking en prak tische/organisatorische integratie (met bijvoorbeeld dezelfde professionele redactie- en opmaak-assistentie), uit- eindelijk leidend tot het '8-3 model'. 5. Volledige integratie, resulterend in een nieuw tijdschrift dat alle betrok- ken vakgebieden bestrijkt. Op basis van de tot dusver binnengeko- men reacties - inclusief de antwoorden op de vorige enquete - koos de redactie van het KT voorlopig voor optie 3. De huidige vormen van samenwerking wor den zeer geapprecieerd en moeten niet verdwijnen. Daarnaast wil de KT-redac- tie wel eens weten wat de reacties van de lezers zullen zijn op een gemeenschap pelijk nummer, dat geen specifiek thema heeft, maar uiteenlopende, 00k specia- listische, artikelen bevat op verschillen- de vakgebieden. Een dergelijk gemeen schappelijk nummer zou in 1996 kunnen verschijnen en de reacties van de lezers daarop zouden weer kunnen worden gepeild met 00k een duidelijke vraagstelling over mogelijke vormen van integratie. Voorlopig concludeert de KT- redactie dat de lezers van het KT voorals- nog de eigen inhoudelijke identiteit van het tijdschrift wensen te behouden. Dit standpunt van de redactie werd vol- ledig ondersteund door de Algemene Ledenvergadering van de NVK. C.P.J.M. van ELzakker 9

Kartografisch Tijdschrift | 1995 | | pagina 11