1 KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT II. Het gebruik van kaarten voor de (eind-)presentatie van ruimtelijke gegevens of voor Visual communi- cation' III. Het gebruik van kaarten als interac- tieve werkdocumenten voor Visual thinking' Met name de laatste twee delen zijn ge- baseerd op de elementen: functie, gebruiker, wijze van gebruik en gebruiks- omgeving. Verder dan dit voorstel is de commissie echter helaas niet gekomen, en dat bete- kent dat er bij de ICA-conferentie in Barcelona geen publikatie kan worden gepresenteerd en dat de commissie daar- mee een van de taken voor de periode 1991-1995 niet heeft weten te vervullen. Een taak die wel vervuld is, is de vorming van een subcommissie 'Cartographic Visualization'. Deze subcommissie heeft echter na de vorming, en 00k in 1994, vooral los van de commissie Map and Spatial Data Use geopereerd. In plaats van de niet gerealiseerde publi katie zal de commissie nog wel trachten om voor Barcelona ee,n geannoteerde bibliografie samen te stellen over het onderwerp kaartgebruik, op basis van de uitgangspunten die voor de publikatie werden geformuleerd. De werkzaamhe- den voor deze bibliografie, die mogelijk toegankelijk wordt gemaakt via Inter net, zijn in 1994 begonnen. Tenslotte is de commissie het afgelopen jaar gestart met de voorbereidingen voor de organisatie van een zitting over kaart gebruik op de conferentie van de Asso ciation of American Geographers, die in maart 1995 in Chicago werd gehouden, en voor het seminar over Teaching Ani- mated Cartography dat op 30 en 31 augus- tus van dit jaar in Madrid zal plaatsvin- den, voorafgaande aan de ICA-conferentie in Barcelona. Dit seminar wordt mede georganiseerd door de ICA-commissie Education and Training en de subcom- missies Multimedia Applications for Cartography en Issues in Temporal Information Systems van de ICA-com missie Advanced Technology. In Barcelona zal moeten blijken of de Algemene Ledenvergadering van de ICA de commissie Map and Spatial Data Use naar aanleiding van de resultaten in de afgelopen 4 jaar 00k in periode 1995- 1999 wil laten voortbestaan en welke taken er dan aan die commissie worden opgedragen. Aan de leden van de hui- dige commissie is het de afgelopen jaren wel duidelijk geworden, dat er nog veel te doen is op het gebied van het kaartgebruik! C.P.J.M. van Elzakker De iCA-werkgroep Marine Cartography in 1994 Over de werkzaamheden van deze werk- groep in 1994 valt weinig te melden. De geplande activiteiten hebben wel de nodige voorbereidingstijd gevergd, maar zijn of worden pas in 1995 uitgevoerd. Daarover hoop ik u in het verslag over 1995 meer te melden. Onder meer over de in februari jl. gehouden succesvolle CoastGIs'95 conferentie in Cork (ler- land), waarvan de proceedings 00k in druk zullen verschijnen. M.A. Damoiseaux Algemene ledenvergadering 1995 Verslag Algemene Leden vergadering nvk 1995 De Algemene Ledenvergadering van de Nederlandse Vereniging voor Kartografie van 1995 vond plaats op vrijdag 7 april in het gebouw van de Dienst Landinrich- ting en Beheer Landbouwgronden (LBL) van het ministerie van LNV te Utrecht. De vergadering genoot in totaal de belang- stelling van 46 leden (inclusief de bestuursleden). Bericht van verhindering was ontvangen van de leden L. Straus, B. Köbben, A.J. Kers en R. de Jonge. De voorzitter, mw. drs. W.JMHoogen- doorn-Beks, opende om 10.05 uur de ver gadering met het verwelkomen van de aanwezige leden bij gastheer LBL. De agenda werd ongewijzigd vastgesteld. 1995-XXI-2 Verslag Algemene Ledenvergadering •994 Het verslag van de Algemene Ledenver gadering zoals gepubliceerd in Kartogra- fisch Tijdschrift 1994.XIX.2 gafVerroen aanleiding een tekstuele correctie voor te stellen. Op pagina 6 moet de zin "Hierop viel de heer Verroen hem bij met het argument dat verhoging nodig is, maar de gebruikers moeten betalen en dat zijn de deelnemers aan evene- menten" gewijzigd worden in "Hierop viel de heer Verroen hem bij met het argument dat als verhoging nodig is, de gebruikers maar moeten betalen en dat zijn de deelnemers aan evenementen". Daar geen van de andere aanwezigen op- en/of aanmerkingen plaatsten bij het verslag, werd het verslag met de correctie, met dank aan de secretaris, door de vergadering goedgekeurd. Naar aanleiding van het verslag plaats- te Ras de opmerking dat voor een alge mene ledenvergadering een lokatie in het buitenland een te hoge drempel creeert. Smeulders viel hem bij met te benadrukken dat we de Nederlandse Vereniging voor Kartografie zijn. De voorzitter bracht hierop naar voren dat er voor gratis vervoer was gezorgd. En het gaat daarbij om een ledenverga dering die eenmaal in de circa vijfen- twintig jaar in het buitenland wordt gehouden. Geconstateerd werd dat de gevoelens van Ras en Smeulders niet algemeen door de vergadering werden onder- schreven. Ten slotte meldde de voorzitter naar aanleiding van het NVK-Bulletinboard dat er momenteel een voorstel hierover ligt bij het bestuur. Er zijn in ieder geval behoorlijke kosten mee gemoeid. Verslag van de secretaris over 1994 De secretaris zag geen redenen voor een nadere toelichting op het verslag. Verroen vroeg zieh af of de in het ver slag genoemde studiedag over klein- schalige kartografie een juiste vermel- ding was. Volgens hem ging het eerder om grootschalige kartografie. Hierop antwoordde de voorzitter dat het ging om kaarten met schalen tussen 1:25.000 en nmiljoen en dat daarom gesproken 67

Kartografisch Tijdschrift | 1995 | | pagina 69