i995-XXI-2 werd van kleinschalige kartografie. Ras informeerde naar de forse inspan- ning die de penningmeester moest leveren voor de totstandkoming van het NVK Adresboek. Was niet eerder het bestuurslid Dijkstra bij het adresboek betrokken? Voorzitter Hoogendoorn- Beks antwoordde dat Dijkstra voorna- melijk actief is geweest met de acquisitie van adverteerders en Bos vooral bij het invoeren van de gegevens en de uitein- delijke vormgeving. Het betreft een nor male werkverdeling binnen het bestuur. Daar er verder geen op- en aanmerkin- gen werden geplaatst werd het verslag door de vergadering goedgekeurd. -v ry.ig^iyjEiL a. Verslag van de penningmeester over 1994 In zijn toelichting op het jaarverslag gaf penningmeester M.Ä.G. Bos de belang- rijkste oorzaken voor het voordelig saldo van 29.949,84 dat de Staat van Lasten en Baten over 1994 laat zien. Bij de lasten bleken de afwijkingen van de begroting betrekking te hebben op de kosten voor het drukken van het vierde KT-nummer. De factuur hierover kwam pas in het volgende boekjaar en drukt daarom niet op de lasten voor 1994. Ook bij de evenementen aan het einde van het jaar is er sprake van overlap met het vol gende boekjaar wat betreft baten en las ten. Onder de post onvoorzien is 2.500,- minder uitgegeven. Bij de baten bleken de advertentie-inkomsten meer te zijn dan begroot. In reactie op deze toelichting vroeg Verroen zieh af wat het saldo zou zijn geweest als de afrekeningen wel over het boekjaar zouden zijn verrekend. Penning meester Bos antwoordde dat dan het voordelig saldo zo'n f 14.000,- lager zou uitvallen. Verroen merkte vervolgens op dat het beter zou zijn om bij het financieel ver slag een opgave te doen van lopende verplichtingen. Bij de baten wordt nu wel rekening gehouden met te ver- wachten inkomsten. Waarom dan ook niet bij de lasten? M.A.G. Bos antwoordde dat de bedra- gen van facturen die in het lopende boekjaar zijn verzonden, in de eindre- kening worden meegenomen omdat de bedragen exaet bekend zijn. Te betalen facturen die nog niet zijn ontvangen of in het volgende boekjaar worden ont vangen, kunnen moeilijk worden mee genomen. Verroen bracht hierop naar voren dat hierdoor grote fluetuaties in het saldo kunnen ontstaan. Het gaat toch om een verslag over het jaar van zowel de baten als lasten. Dus van alle lasten, ook al zijn die nog niet op de cent duidelijk aan te gegeven. In reactie hierop merkte E.S. Bos op dat hij van mening is dat de huidige verslaglegging een zuivere weergave betreft. De verplichtingen kunnen mee genomen worden in de begroting van het körnende jaar, zonodig met een aparte toelichting. Hij vond de verslag legging zeer professioneel. Piket mistte een post bij de lasten, na- melijk de gelden die bestemd zijn om de fondsen aan te vullen. Vroeger was het zo dat de batige saldi van studieda- gen werden toegevoegd aan de fondsen. Voorzitter Hoogendoorn-Beks ant woordde dat het een bewust besluit van het bestuur is geweest om het Schokken- kampfonds uit te putten. Ras bracht naar voren dat hij 2.100,- voor een ledenvergadering waaraan slechts 31 leden deelnamen in verhou- ding tot de contributie erg duur vindt. Voorzitter Hoogendoorn-Beks ant woordde hierop dat we daarvoor ook een interessant middagprogramma heb ben gehad. De kosten voor het busver- voer bedroegen 1.190,-. Vervolgens merkte Ras op dat het NVK- adresboek een zware post heeft bete- kend terwijl hij zieh kon herinneren dat het adresboek kostenneutraal ver- vaardigd zou worden. Hierop antwoordde penningmeester Bos dat plusminus 5.000,- moest worden toegelegd op de produktie. De adverten tie-inkomsten voor het adresboek kon- den niet in evenwicht gebracht worden met de uitgaven. Hij sprak de hoop uit dat volgende edities goedkoper zullen zijn voor de NVK. De voorzitter voegde hieraan toe dat het bestuur dacht de kartografie in Nederland een goede dienst te bewijzen door de uitga- ve van een adresboek van kartografen. E.S. Bos gaf hierop te kennen dat hij dit van harte kon ondersteunen. Daar er verder geen op- en aanmerkingen werden geplaatst, werd het verslag van de penningmeester door de vergadering goedgekeurd. KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT MONACO Verslag van de kascommissie over 1994 Verroen las het verslag voor van de kas commissie 1994, bestaande uit Verroen en B. Robben. Zij verklaarden de finan ciele bescheiden van de vereniging steekproefsgewijs te hebben gecontro- leerd en deze in orde te hebben bevon- den. Doordat zij geregeld een financieel tussenverslag toegezonden hebben gekregen, waren zij voortdurend op de hoogte van de stand van zaken. Hij besloot met de opmerking dat ook hij de financiele verslaglegging zeer professioneel vond. Hierop verleende de Algemene Leden vergadering de penningmeester bij ac- clamatie decharge over het door hem gevoerde financiele beleid. Begroting 1995 De penningmeester zag geen redenen voor een nadere toelichting op de door het bestuur ingediende begroting voor 1995- Russchen beet de spits af met de opmer king dat als 'national report' voor de ICA de CD-ROM niet haalbaar blijkt en daar om wordt volstaan met de vertaling van het adviesrapport Met de NVK naar de 2ie eeuw voor 5.000,-. Dit is volgens hem zonde van het geld. Het rapport is alleen bedoeld voor de NVK. Vice-voorzitter Ormeling junior bracht hierop naar voren dat het rapport in samenspraak met zusterverenigingen in het buitenland en op basis van een en- quete onder de leden is opgesteld. Het betreft problemen die ook voor andere kartografische verenigingen moeten speien, en die door de NVK als eerste nader beschouwd zijn. De zusterver enigingen kunnen er daarom wel dege- lijk plezier van hebben. Wat betreft het belang voor de ICA ging Russchen akkoord met de vertaling, maar 5.000,- vond hij nog steeds erg veel. Ormeling junior gaf aan dat ver- taalwerk nu eenmaal erg kostbaar is. Russchen bleek niet overtuigd. Vervolgens vroeg E.S. Bos aan het bestuur of er bepaalde posten in de begroting voorkomen die afwijken van het gebruikelijke patroon. Hierop gaf de penningmeester aan dat in 1995 vijf 68

Kartografisch Tijdschrift | 1995 | | pagina 70