ruDoa&i ruDoa&i BaHaMas $iso KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT I995-XXI-2 nummers van het KT moeten worden betaald. Daarnaast is de post kosten van de penningmeester hoger begroot in verband met vergoeding van fax- en telefoonkosten. Verder zijn er geen principiele veranderingen t.o.v. voor- gaande jaren. Hierop gaf Verroen nogmaals aan dat het goed zou zijn in de begroting apart melding te maken van lopende ver- plichtingen van het voorgaande jaar. Penningmeester Bos antwoordde dat hij dit voorstel zal overnemen. Verroen vroeg zieh verder af of er een bedrag op de begroting moet worden opgenomen voor de afschrijving van Computers. E.S. Bos bracht hierop naar voren dat het gebruikelijk is dergelijke aanschaffingen in een keer af te schrijven. Verroen vroeg zieh vervolgens af of de inkomsten en uitgaven van de NVK- werkgroepen in de begroting zijn ver werkt. Penningmeester M.A.G. Bos gaf hierop aan dat dit apart plaats vindt. Alleen een algemeen bedrag van 1.500,- staat op de begroting, hetgeen niet nader is toegedeeld. Aangezien er geen verdere vragen leef- den werd de begroting vervolgens una- niem door de vergadering goedgekeurd. Benoeming kascommissie 1995 Verroen trad af als lid van de commis- sie. De vergadering bedankte hem voor zijn inspanningen en de kritische be- waking van de kas. B. Köbben was be- reid voor een tweede periode in de commissie zitting te nemen. De heer L. van Zuylen werd bereid gevonden tot de kascommissie plaats te nemen. Vaststelling contributies 1996 Het bestuur Steide aan de vergadering voor de contributies voor de leden en abonnementen niet naar boven of be- neden bij te stellen. Dit voorstel werd unaniem door de vergadering aangenomen. Onder dit agendapunt werd een inge- zonden brief van Damoiseaux met be- trekking tot kortingen voor Studenten behandeld. In zijn toelichting gaf Damoiseaux aan dat steeds minder Stu denten lid willen worden van de NVK omdat het lidmaatschap hen geen dui- delijke voordelen zou bieden. Het KT kunnen ze in de bibliotheek lezen en siechts weinigen zijn op de hoogte van de bestaande kortingsregelingen. Het wordt tijd om ons wat wervender op te stellen. Hij pleitte niet voor een korting op het lidmaatschap omdat de jaarlijk- se contributie al laag is. Dit is in het verleden vaker voorgesteld, maar even zo vaak verworpen. Een korting op evenementen op eigen verzoek werkt niet echt. Het veronder- stelt dat Studenten deze regeling ken nen en doet bovendien paternalistisch aan. Daarom Steide hij voor op iedere uitnodiging voor evenementen drie tarieven voor deelname te vermelden: de normale prijs voor NVK-leden, een hogere prijs voor niet-NVK-leden en een lagere prijs voor student-NVK- leden. De kosten zouden 00k exclusief lunch vermeld moeten worden, omdat Studenten liever op eigen gelegenheid voor een goedkopere lunch zorgen. Voorzitter Hoogendoorn-Beks consta- teerde dat in dit verband vooral de meningen van de werkgroepen van belang zijn. Kraak gaf hierop aan dat bij deelname van grote groepen Studenten minder financiele armslag ontstaat om bijvoor- beeld een buitenlandse spreker uit te nodigen. Van der Krogt merkte op dat de werk groepen dan een lijst van NVK-leden nodig hebben om te controleren of deelnemers wel of geen NVK-lid zijn. E.S. Bos vroeg zieh af of het bestuur het standpunt deelt dat minder Studenten lid worden van de NVK. Door het bestuur werd vervolgens aangegeven dat dit niet zo ervaren wordt. Vervolgens vroeg E.S. Bos zieh af of de tekorten die ontstaan door een categorie minder betalenden afgewenteld mögen worden op de andere meer betalende deelnemers aan het evenement of dat de NVK voor deze kosten moet opdraaien. Koop gaf hierop aan dat het niet ten koste van de begroting van evenemen ten hoeft te gaan. De deelnemende stu- dent-NVK-leden kunnen als extra deel nemers gezien worden. Russchen reageerde hierop met de opmerking dat bij een begroting die wel rekening houdt met de categorie minder betalenden, bij tekorten de NVK zou moeten bij springen. Mw. Van Raaij merkte op dat bij een gratis evenement als een ledenvergade- ring Studenten doorgaans schitteren door afwezigheid. De voorzitter ant woordde dat een ledenvergadering, met uitzondering van het middagpro- gramma, nu niet direct aantrekkelijk is voor Studenten. Voorzitter Hoogendoorn-Beks besloot de discussie met de conclusie dat de vergadering instemt met het voorstel voortaan gedifferentieerde deelnemers- prijzen te hanteren voor NVK-evene- menten. Het bestuur zal zieh er over buigen in samenspraak met de werk groepen en, hierop geattendeerd door een opmerking van Russchen, 00k een algemene uitspraak doen over de hoog te van de kortingen. Een en ander zal via de gebruikelijke kanalen bekend gemaakt worden. SVER1GE 5kr Werkgroepen NVK en iCA-vertegen- woordigingen Aan de deelnemers aan de ledenverga dering waren door de secretaris de beschikbare jaarverslagen van de NVK- werkgroepen, van de KT-redactie en van de Nederlandse vertegenwoordi- gers in ICA-commissies en -werkgroe pen ter beschikking gesteld. De jaarver slagen zijn eiders in dit tijdschrift integraal opgenomen. De aanwezige afgevaardigden van de werkgroepen en van de redactie alsme- de de aanwezige ICA-vertegenwoordi- gers werden tijdens de vergadering in de gelegenheid gesteld een körte toe lichting te geven. In toelichting op het verslag van de werkgroep Kartografische Produktie- technieken (WKP) gaf Smeulders aan dat de werkgroep nieuwe stijl nu een jaar bestaat en in navolging van de Repro-dagen reeds twee KartoTech- dagen heeft georganiseerd. Het onder- werp van de eerste studiedag over kaar- CHRISTOPHER CO! UM BUS 69

Kartografisch Tijdschrift | 1995 | | pagina 71