73 KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT Bestuursmutaties De bestuursleden D.J. Dijkstra, P.W. Geudeke, W.J.M. Hoogendoorn- Beks, F.J. Ormeling, M.J. Kraak, A.J. Laiesse en J.H.R. van der Schuit waren aftredend. Vooruitlopend op een kernbesruur met vijf leden had het be- stuur voorgedragen als kandidaten voor de vier vacatures: F.J. Ormeling als voorzitter, M.J. Kraak als vice-voorzitter (met als speciale taak de verdere begelei- ding van de invoering van de nieuwe bestuursorganisatie), J.H.R. van der Schuit als secretaris, en P.W. Geudeke als gewoon lid (met als speciale taak de missie c.q. visie op de toekomst). Penningmeester blijft het zittende lid M.A.G. Bos. Aangezien er geen tegenkandidaten waren aangemeld en allen zieh konden vinden in de voordrachten van het bestuur werden de heren P.W. Geudeke, F.J. Ormeling, M.J. Kraak en J.H.R. van der Schuit bij acclamatie verkozen ver- klaard en conform het voorstel herbe- noemd als bestuurslid. Dit besluit van de vergadering impli- ceerde dat van drie bestuursleden afscheid genomen moest worden.De heren Dijkstra en Laiesse werden door de oud-voorzitter mw. Hoogendoorn- Beks bedankt voor hun inbreng in het bestuur. Het is geen echt afscheid, want de verwach ting is dat beide heren in de adviesraad zullen plaats nemen namens de commissie congres en public rela- tions. Vervolgens gaf zij de voorzitters- hamer over aan de nieuwe voorzitter F.J. Ormeling junior. De nieuwe voorzitter gaf een körte toe- lichting op de nieuw gevormde con gres- en PR-commissie. Het betreft een samengaan van de congres-commissie en de tentoonstellingscommissie met een iets bredere taakstelling, te weten behartiging van de public relations voor de vereniging. Laiesse gaf vervolgens aan dat het volgende NVK-congres zal plaatsvinden in de week van 15 tot 19 april 1996 met als thema communicatie. Medio mei is het eerste overleg hierom- trent met de werkgroepen. De deelna- me-prijs voor het tweedaagse congres zal naar verwachting plusminus 300,- bedragen. Dijkstra gaf aan dat een nieuwe wervings- brochure zal worden vervaardigd en meer overleg met zusterverenigingen zal plaats vinden. Daarnaast zullen meer Sponsors c.q. adverteerders gezocht worden. Hierop nam voorzitter Ormeling het woord om een dankwoord uit te spre- ken ter gelegenheid van het afscheid van mw. Wallie Hoogendoorn-Beks. De heer Ormeling memoreerde de tijd zonder grenzen, waarin, in de schaduw van Romein, de NVK alles gedaan kon krijgen zoals de PBNA-opleiding en zelfs twee tijdschriften. Vandaag de dag is er meer concurrentie. Ieders tijd Staat onder druk, zeker die voor verenigings- activiteiten. Het is nu veel moeilijker een vereniging draaiende te houden. De input van de leden is belangrijker dan ooit. De indrukwekkende infrastruetuur binnen de NVK, zoals de werkgroepen, commissies, het Kartografisch Tijdschrifi, de publikatiereeks en het NVK-adres- boek, moet in stand gehouden worden. Wallie Hoogendoorn is de afgelopen vier jaar het gezicht geweest van de NVK richting overheid, werkgevers en ande re verenigingen. In deze periode is de NVK uit haar isolement gekomen. Er zijn contacten opgebouwd met de WI, de Geödeten en AM/FM. De nieuwe bestuursorganisatie zorgt voor meer contact met de leden. Een van de nevenactiviteiten van Wallie Hoogendoorn was deelname in de redactie van de Atlas van Nederland. Daar ze persoonlijk nog niet over de atlas beschikte overhandigde voorzitter Ormeling haar een exemplaar als af- scheidscadeau. Mw. Hoogendoorn-Beks bedankte de voorzitter voor zijn woorden en bena- drukte dat zij de bereikte mijlpaal van vandaag niet alleen tot stand heeft gebracht maar dat de inzet van vele leden hiertoe heeft bijdragen. Verenigingsprijzen 1994 Voor de zesde keer werden door de Jury Verenigingsprijzen de NVK prijzen toe- gekend. Voor 1994 bestond de jury uit de mw. A.M.I. van Raaij-van der Top en de heren A.A. Flick, M. Hoenjet en A.H. Verroen. Mw. Van Raaij maakte het oordeel van de jury bekend en ver- richtte namens het NVK-bestuur de prijsuitreiking. 1995-XX1-2 In haar toelichting gaf zij aan dat, in tegenstelling tot vorig jaar, een flink aantal nominaties is ontvangen. Dit heeft de jury aanzienlijk meer werk maar vooral 00k veel meer plezier bezorgd. Het deed de jury dan 00k veel genoegen de vergadering te kunnen mededelen dat alle prijzen zijn toege- kend. Verder informeerde mw. Van Raaij de vergadering dat de genomi- neerde produkten op een aantal tafels waren uitgestald om door de aanwezi- gen bewonderd te kunnen worden. Vervolgens ging mw. Van Raaij over tot de prijsuitreiking. De Jury Verenigings prijzen heeft unaniem besloten de Verenigingsprijs 1994 toe te kennen aan de heer R.T. de Wijs voor zijn bijdrage aan de totstandkoming van de MBO/HBO bijscholingscursus Technisch- Kartograaf bij het OGCU, de Algemene Kartografieprijs 1994 toe te kennen aan de heer P. Benjaminse voor de lange- afstands fietskaart Onbegrensdfietsen van Amsterdam naar Rome, en de Tech nische Kartografieprijs 1994 toe te ken nen aan het team dat verantwoordelijk is geweest voor de totstandkoming van de bodemkaart van de Donau-Delta. Dit team bestond uit de volgende per- sonen: RWS directie IJsselmeergebied: H. Drost, U. Menke, Gerda Lenseling; Meetkundige Dienst: A. Groeneweg, J.W. Duinker, C. Roelfsema, G. Poot; DPA: Gudrun Kiehn, Gerdy Verwey. Daarnaast werkte een Roemeens insti- tuut aan het project mee. De door de jury gegeven motivaties voor de toekenning van de prijzen wor den eiders in dit KT-nummer integraal weergegeven. Voorzitter Ormeling feliciteerde de prijswinnaars en bedankte de juryle- den, waaronder de aftredende juryle- den Van Raaij en Flick, voor hun inspanningen. Mededelingen van de voorzitter Gelet op de tijd, beperkte de voorzitter zieh tot een aantal körte mededelingen: In april 1996 is het eerstvolgende NVK-congres. Bestuurslid Geudeke zal de körnende tijd aan dacht besteden aan een cor porate plan' voor de vereniging. De NVK-missie met een visie op de toe komst maken onderdeel hiervan uit. Bestuurslid Kraak zal zieh bezig houden met de verdere invoering van de nieuwe bestuursorganisatie. In mei worden in Hamburg de eer ste plannen besproken om tot een Europese kartografische vereniging te komen. TURKlYt CUMHURiYETi SJ0MÄLINGTNQRGE 20Y, All i«8S

Kartografisch Tijdschrift | 1995 | | pagina 75