i995-XXI-2 yc LXAr yyPblH A-flEAHbl 4P Rondvraag en sluiting Voorzitter Ormeling vestigde de aan- dacht van de vergadering op het karto- grafen dispuut KartaMira. Student Willemsen lichtte toe dat het dispuut naast lezingen en discussies ook borreis en excursies organiseert. Ormeling juni or vroeg de aanwezigen, in voorkomen- de gevallen, welwillend te staan tegen- over verzoeken van het dispuut om medewerking. Ormeling senior vroeg zieh vervolgens af of het bestuur ook voorstellen heeft gedaan voor kandidaten vanuit Neder- land voor de ICA-commissies en -werk- groepen, waarvan de samenstelling aan de orde komt op de General Assembly in Barcelona aanstaande September. De voorzitter antwoordde dat drie kandi daten door het bestuur zijn voorgedra- gen. Er is geen kandidaat voorgedragen voor ICA-vice-president. E.S. Bos deelde de vergadering mee dat binnenkort het definitieve programma en de inschrijvingsformulieren te ver- wachten zijn van het ICA-congres in Barcelona. De deelname kosten zijn laag gehouden (ca. US 350,-). Er wor den ook goedkope hotels aangeboden. Het programma is verkrijgbaar bij E.S. Bos en bij de secretaris. Naar aanleiding van het verschijnen van het NVK-Adresboek vroeg Ras zieh af waarom een ere-lid dat is overleden niet meer op de lijst van ere-leden voor- komt. Het leek hem beter altijd alle ereleden, overleden of niet, van de ver- eniging te vermelden. Er wordt toch ook een volledige lijst van voorzitters van de NVK bijgehouden. De voorzitter vond dit een goede suggestie. Tenslotte werd Van Elzakker door de vergadering bedankt voor de uitsteken- de verzorging van de NVK publikatie- reeks, een belangrijke nevenactiviteit van het Kartografisch Tijdschrift. Gelet op de tijd en aangezien geen der aanwezigen verder behoefte had nadere punten aan de orde te stellen, dankte voorzitter Ormeling de leden voor hun aanwezigheid en suggesties. Dank ging ook uit naar de gastvrijheid van de Dienst Landinrichting en Beheer Landbouw- gronden, voor het ter beschikking stellen van de vergaderfaciliteiten alsmede voor de lunch, de medewerking aan het mid- dagprogramma en de borrel aan het ein- de van de middag. De vergadering werd om 13.17 uur door voorzitter Ormeling voor gesloten ver- klaard. J.H.R. van der Schuit VIRGIN ISLAND! Ac NVK-juryprijzen 1994 De jury van de NVK-prijzen 1994 be- staat dit jaar uit de volgende mensen: de heren A.A. Flick, M. Hoenjet, A.H. Verroen en mw. A.M.I. van Raaij- van der Top. Voor 1994 zijn er aanzienlijk meer nominaties binnengekomen dan in het jaar 1993. Dit maakte het werk van de jury een stuk leuker, maar ook een stuk moeilijker dan het vorige jaar. Op onze oproep om fietskaarten toe te sturen is helaas niet veel respons geweest, zodat we het idee van een eventuele tentoon- stelling hebben moeten laten varen. Wellicht komt de jury volgend jaar met een aangepast plan, want we ontvingen toch ook een aantal zeer positieve reac- ties. Op dit moment rest mij echter niets dan degenen die wel iets hebben gestuurd hartelijk te danken voor de genomen moeite. Na rijp beraad zijn we tot de conclusie gekomen dat er dit jaar weer drie prijzen toegekend zouden worden: de Algemene Kartografieprijs, de Technische Kartogra- fieprijs en de Verenigingsprijs. Hoewel de jury unaniem is geweest in haar oordeel bij de toekenning van de prijzen, is het natuurlijk altijd het oor deel van deze vier mensen. Het is per definitie een subjectief oordeel, en het is mogelijk dat niet iedereen het met ons eens is. We hebben er echter wel ver- trouwen in dat velen het met ons eens zullen zijn, en we staan dan ook volledig achter de volgende toekenningen. Algemene Kartografieprijs De Algemene Kartografieprijs gaat naar Paul Benjaminse van Carto Studio voor zijn fietskaart met als titel Onbegrensd fietsen van Amsterdam naar Rome. De lange-afstandsfietsroute is onderver- deeld in drie etappes: Maastricht-Basel, Basel-Florence en Florence-Rome. Ten KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT tijde van de toekenning van de prijs was alleen het eerste deel uitgegeven. Daags vöör de prijsuitreiking is deel twee ver sehenen en deel drie zal naar verwachting in de zomer van 1995 gedrukt worden. Ons oordeel is dus alleen tot stand geko men na het bestuderen van deel 1, maar bij het zien van deel 2 voelden we ons nog zekerder over deze toekenning. Het geheel bestaat uit een aantal kaarten en een boekje met o.a. een beschrijving van de route, foto's en informatie (toe- ristische tips, hotels, pensions, Campings en bezienswaardigheden) die längs de route van dienst kunnen komen. Op bepaalde stukken van de route worden er alternatieve routes gegeven, als je bijv. een stad 'links wil laten liggen' of een bijzonder druk stuk weg wil vermijden. Opmerkingen die naar voren kwamen bij de bespreking waren o.a.: 'Zeer ver- zorgd geheel', 'uitnodigende kaarten', 'prima uitvoering en vormgeving', 'grote klasse' en 'de totale presentatie geeft de indruk dat dit produkt gemaakt is door een fietser'. De argumenten om de Algemene Karto grafieprijs toe te kennen zijn geweest: Waardering voor het initiatief om een aangepast kartografisch produkt te ont- wikkelen. Waardering voor het ontwerp en te vormgeving van het geheel. Grote waardering voor de gegevensverzame- ling, verkenningen en de redactie (dui- delijk döör en vöör de beoogde gebrui- ker). En tenslotte: ondanks enkele tekortkomingen de hoge technische kwaliteit van de uitvoering van deze zeer bijzondere fietskaart. Technische Kartografieprijs De Technische Kartografieprijs gaat naar het team dat tekende voor de pro- duktie van de bodemkaart van de Donau-delta die in december 1994 gemaakt is. Het team bestaat uit: Hans Drost, Ute Menke en Gerda Lenseling (Rijkswaterstaat, Directie IJsselmeer- gebied); Art Groeneweg, Jan Willem Duinker, Chris Roelfsema en Gerard Poot (Rijkswaterstaat, Meetkundige Dienst); Gudrun Kiehn en Gerdy Verwey (DPA, Büro voor kartografie). De eerste indruk bij het bekijken van deze kaart is: een mooi verzorgde kaart (groot formaat!) van de Donau-delta, met als inzet een geomorfologische kaart van hetzelfde gebied. De kaart op zieh is niet hetgeen dat onze bewondering zo heeft gekregen. Wat deze kaart bijzonder maakt is o.a. dat ze tot stand kwam door integratie van een aantal technische software-pakketten, waaronder: Arclnfo, Dbase, Digisys, Mercator en FreeHand. Het voldoende 74

Kartografisch Tijdschrift | 1995 | | pagina 76