Van de redactie REDACTIONEEL KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT Het vorige nummer, een gemeenschappelijke uitgave van NGT Geodesia en het Kartografisch Tijdschrifi, heeft u al een voorproefje gegeven van het nieuwe omslag - bij deze ziet u het in volle glorie. Evenals de lay-out is het een ontwerp van kartograaf Michel van Elk. Veel NVK-bestuursleden zijn gelukkig omdat Nederland eindelijk weer (bijna) rechtop Staat. De redactie, die na twintig jaar ook wel eens wat anders wenste, is er zeer content mee en hoopt dat u erdoor gei'ns- pireerd wordt tot schrijven - al was het alleen maar om te melden dat u vindt dat in uw provincie een kaartfragment zit dat niet past. Dat is dan een mooie opmaat tot grotere zaken zoals een artikel. Hoe die artikelen vorm wordt gegeven volgens de nieuwe lay-out kon u de vorige keer al zien - zij het niet helemaal, omdat de volgorde en vormgeving beide tijdschriften moes- ten passen. In principe hebben NGT Geodesia en Kartografisch Tijdschrifi dezelfde lay-out (wat uitwisseling zeer zal verge- makkelijken), maar beide tijdschriften hebben niet exact dezelfde rubrieken. Wat dat betreff is dit nummer pas weer 'eigen', zij het dan dat wij veel veranderingen ten opzichte van de vertrouwde volgorde hebben doorgevoerd: de artike len komen nu eerst en daarna pas de kleinere rubrieken zoals Berichten en Netwerk en - om de gewenste rubriek sneller terug te vinden - wordt bovenaan de bladzijde met zwarte balkjes gewerkt, waarin de titels van de rubrieken zijn opge- nomen. Het papier is weer het KT-papier, dat iets minder glimt dan in het vorige nummer en daardoor iets rüstiger werkt zonder dat het de kleuren aantast. Wij hopen dat u zieh ook in deze nieuwe lay-out, die er voor- al op gericht is de vele illustraties waar wij naar streven goed te accommoderen, thuis zult voelen. Met ingang van dit nummer zal het KT niet meer gedrukt worden bij Krips in Meppel. Niet ontevredenheid over Krips, maar prij stechnische verschillen waren de beweegredenen van het NVK-bestuur om over te stappen naar drukkerij Carto- print. We zijn Krips erkentelijk voor de jarenlange goede samenwerking. Nu de overgang naar een nieuw formaat en een nieuwe lay-out achter de rüg zijn heeft Ferjan Ormeling zieh teruggetrokken als voorzitter van de redactie. Zijn plaats wordt overgenomen door Connie Blok. Maurice Damoiseaux heeft zieh bereid ver- klaard tot de redactie toe te treden; hij heeft zijn sporen bij het redigeren van publikaties ruimschoots verdiend en we heten hem hierbij van harte welkom. 5

Kartografisch Tijdschrift | 1995 | | pagina 7