Samenwerking KartografischTijdschrift - ngt Geodesia Respons Vaker gemeenschappe lijke nummers? Integratie 7 KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT Eind 1993 werden de lezers van het Kartografisch Tijdschrift (KT) en het Nederlands Geodetisch Tijdschrift Geodesia (Geodesia) naar hun mening gevraagd over vormen van samenwer king bij de uitgifte van beide tijd schriften, voortkomend uit het naar elkaar toe groeien van de vakgebieden. Over de resultaten van de toenmalige enquete is gerapporteerd in KT 1994.XX.2 (pp. 25-28), Geodesia 94-3 (pp. 134-135) en NVKPublikatiereeks 9 (PP- 53-59)- Een van de uitkomsten van de toen malige enquete was het plan tot het uitbrengen van een gemeenschappelijk themanummer. Dit plan kreeg daad- werkelijk gestalte met de publikatie van het gemeenschappelijke nummer KT 1995.XXI.1 Geodesia 95-1, met als centraal thema het Kernbestand 1 10.000. De verschijning van dit nummer was voor beide redacties opnieuw aanlei- ding om de mening van de lezers te peilen, niet alleen om na te gaan hoe men nu denkt over de samenwerking maar 00k om de reacties te bepalen op de nieuwe opmaak die beide tijdschrif- ten in het vervolg zullen gaan hante- ren en die voor het eerst was toegepast op het gemeenschappelijke nummer. Bij het gemeenschappelijke nummer was een antwoordkaart gevoegd, met daarop 5 invulvragen en wat ruimte voor opmerkingen. De kaart kon zonder postzegel worden geretour- neerd. De resultaten die tot 25 maart 1995 waren binnengekomen worden hier per vraag gepresenteerd en gei'nterpreteerd en er worden enkele conclusies getrokken over de verdere samenwerking in de toekomst. De totale respons was 475 (bij de vorige enquete 635). Vraag x: Bent u lezer van: O NGT Geodesia O Kartografisch Tijdschrift O beide tijdschriften 65% Van de respondenten las Geodesia, 13% KT en de rest (21%) beide tijdschrif ten; in aantallen respectievelijk 311, 63 en 101 (figuur 1). 64,4 Geodesia beide totaal Wel opmerkingen Geen opmerkingen Aantal respondenten: Geodesia: 311 KT: 63 beide tijdschriften: 101 Figuur 1. Slechts 7% van de Geodesia-lezers, 14% van de KT-lezers en 8% van de lezers van beide tijdschriften willen in de toekomst geen gemeenschappelijke nummers meer. Over de regelmaat en de frequentie waarmee de overigen wel gemeenschappelijke nummers willen kunnen geen duidelijke conclusies worden getrokken. Wel lijkt het er op dat de Geodesia- lezers over het alge- meen vaker en meer regelmatig een gemeenschappelijk nummer in de bus willen dan de KT-lezers. De beantwoording van deze vraag zal overigens duidelijk bei'nvloed zijn door de aanblik en de inhoud van het voor- liggende gemeenschappelijke thema nummer. Een gemeenschappelijk nummer met een ander, of zonder, the ma zou mogelijk tot andere resultaten hebben geleid. Vraag 2: Wilt u in de toekomst nog meer gemeenschappelijke nummers van NGT Geodesia en KT? O nee O incidenteel O regelmatig (bijvoorbeeld keer per jaar) Vraag 3: Bent u voorstander van een integra tie van beide tijdschriften? O ja O nee O geen mening

Kartografisch Tijdschrift | 1995 | | pagina 9