Netwerk I995-XXI-3 KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT voor de standaardisering van geografische namen te memo- reren. KT 1985.XI.2: Kartografendagen 'Planningskartografie': geweidig zoals Ormeling de kartografendagen hier verslaat, klopjes uitdeelt, kritiek geeft en voorstellen doet en in de laatste zin vertelt dat hij mede-organisator was. KT 1987.XIII. 2: Japanse schoolatlassen en projecties, vervor- mingen en afwijkingen weergegeven met een figuur. KT 1988.XIV.2: Verslag werkgroep Onderwijs en Onderzoek en de aankondiging van de Stichting Geografenwerk, aan- dacht voor de arbeidsmarkt en -omstandigheden. KT 1988.XIV.3: Symposium Bestuurlijke Ondersteuning mid- dels Vastgoedinformatiesystemen - Digitale milieukartering Eurocarto 7, Enschede. Een perfect verslag met alles erop en eraan, gewoon O. In KT 1989.XV.3 volgen weer verslagen van de ICA Commission, de ACSM/asprs/auTOCARTO 9 Conferentie, Baltimore USA. Met deze verslaglegging geeft Ormeling een wereld vol moge- lijkheden door, precies zoals de sprekers dit aan de toehoorders zullen hebben gepresenteerd. Oplossingen voor raster- en vectorgegevens, voor kartografisch uitvoer, voor analyse en voor scanning. Ferjan heeft alles meebeleefd maar onthoudt zieh van commentaar omdat hij weet dat dit weldra een gepas- seerd Station zal zijn. In KT 1990.XVI.4 kan prof. Ormeling jr. onder 'Berichten mel den dat prof. Ormeling sr. in September 1989 erelid geworden is van het Deutsche Gesellschaft für Kartographie. Eigenlijk zouden we hier kunnen besluiten, omdat vanaf 1990 alle leden van de vereniging het Kartografisch Tijdschrift wel gelezen zullen hebben. Daarom tenslotte Seknopt het schitte- rende verslag van Ferjan Ormeling in KT 1991.XVII.4. De 9e Algemene Vergadering van de Internationale Kartografische Vereniging (ica): stemmingen voor diverse funeties; tussen de regels door: Ormeling jr. blijft voorzitter van de Commission Education and Training; aan het eind: Nederlandse delegatie verschijnt in rode sweaters en heeft daardoor een voorsprong genomen in de strijd om de locatie voor de volgende ICA-con- ferentie. Is dit een hoogleraar kartografie of een sportverslag- gever? Fleerlijk leuk! Dat alles toch serieus is blijkt uit de daarop volgende passage betreffende de permanente ICA-Commissie voor Opleiding en Training en het onderschrift bij de toen geplaatste foto (figuur 1). Natuurlijk hebben vele leden dit voorstaande al eens gelezen, toch hopen we dat er nu met andere ogen naar de rubriek 'Berichten' geke- ken wordt. Onnodig te zeggen dat de redactie deze voorzitter node liet gaan en we hopen dat we van de voorzitter van de NVK toch veel berichten mögen ontvangen. Als redactie zullen we trachten zijn voorbeeld te volgen en ons blijven inzetten voor zoveel moge- lijk publiciteit. Mögen we 00k op uw berichten rekenen, want alleen met de steun van de leden kunnen we deze rubriek vol krijgen. Voor het gehele tijdschrift geldt: de toekomst van de kartografie, het uitzicht voor de (jonge) kartografen en het inzicht van de belangrijkheid van de berichtgeving. Het gezegde 'Geen bericht, goed bericht' gaat hier in elk geval niet op! In KT 1983.IX.4 stond destijds de voor- aankondiging dat het bestuur via cor- respondenten de berichtgeving leven wilde inblazen hetgeen zou kunnen geheuren onder de rubriek 'Netwerk'. Dit gebeurde en het lukte een aantal correspondenten te vinden voor de ver- schillende regio's. Hun taak was het ver- zamelen van kartografisch nieuws. De eerste maal verscheen de rubriek Netwerk in KT 1983.IX.5 (Reizen en Kartografie) naast de gebruikelijke ru- brieken. Het kaartje, met de namen van de toenmalige correspondenten geeft aan hoe het land in regio's verdeeld werd (figuur 2). De bedoeling van deze rubriek was om via de regio-correspondenten nieuws en mededelingen in het KT te krijgen die voor alle kartografen van belang konden zijn. Dit mochten allerhande Figuur 1. Berichten worden zoveel mogelijk voorzien van toepasselijke foto 's. Figuur 2. Het allereerste correspondenten- netwerk. 16

Kartografisch Tijdschrift | 1995 | | pagina 22