Bs- y//*3 i KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT I995-XX1-3 berichten zijn: mutaties, verhuizingen, tentoonstellingen, studiedagen, aan- kondiging van versehenen kaarten, beurzen enzovoort mits het maar een kartografische link had. We lezen bij- voorbeeld in voornoemd nummer de verhuizing van Wolters-Noordhoff en in KT 1984.X.3 dat GTR van Start gaat. Netwerk begint in KT 1984.X.4 vaste vorm te krijgen en meldt verheugend nieuws voor de Nederlandse kartografie: dr. Ferjan Ormeling wordt benoemd tot hoogleraar in de kartografie te Utrecht (emeritaat prof.dr.ir. C. Koeman) waar- bij tevens gememoreerd wordt dat Ormeling jr. al enige jaren voorzitter van de redactie van het Kartografiscb Tijd- schrifi is en zitting heeft in het bestuur van de NVK als vice-voorzitter. Verder wordt het vertrouwen in de nieuwe hoogleraar uitgesproken en de nadruk gelegd op de voortrekkersrol die men van hem verwacht. Een totaal ander bericht in Netwerk (KT 1985.XI.1.) is de eerste Cartomobile, kartografisch werk in een camper. Rijdt de Cartomobile nog? En heeft de Stu dent die onder deze rubriek een exem- plaar van het boek van J. Bertin zocht, dit inmiddels gekregen? In KT 1985.XI.2 wordt gemeld dat het Geografisch Instituut Utrecht een wandkaart heeft vervaardigd in de Friese taal die als bijlage dient bij een artikel van prof. F.J. Ormeling jr. dat bij de 'Fryske Nammen' in het tijd- schrift zal verschijnen. Ormeling moest dit corrigeren omdat de Friese tekst- druk vervaardigd was in samenwerking met de Fryske Akademy (vergissing correspondent). Netwerk KT 1985.XI.2: prof. C. Koeman biedt zijn opvolger (prof. F.J. Orme ling) een successiegeschenk aan. In KT 1985.XI.3 vinden we in Netwerk van Ormeling jr. het jaarverslag 1984 van ICA Commission A, zoals er nog vele zouden volgen, soms onder een andere rubriek maar allemaal geschreven om mee te beleven. In Netwerk van KT 1986.XII.2 de inau- Figuur 4. J.E. Romein en F.J. Ormeling als bouwers. Figuur 3. Prof.dr. F.J. Ormeling tijdens het uitspreken van zijn inaugurele rede. gurele rede van prof.dr. F.J. Ormeling (figuur 3). De inhoud van de rede wordt aan alle leden van de NVK ter beschikking gesteld als bijlage bij het KT; dat Ferjan Ormeling na deze boeiende rede zijn taak serieus genomen heeft weten we. In KT 1986.XII.3 volgt een beschrijving van de geexposeerde Indonesische kaarten tijdens de studiedagen in Rolduc en worden door Ormeling jr. de verschillen aangehaald die de kaarten in zieh hebben. Dat Ferjan dit met vreugde deed was niet zo verbazingwekkend als men bedenkt dat hij zieh in 1976 als medewerker al ontpopte als een bekwaam tentoon- stellingbouwer (figuur 4)Het onderschrift hierbij luidde: de heren Ormeling en Romein bij het in elkaar timmeren van de Tentoonstelling. Netwerk KT 1986.XII.4 maakt melding van nieuwe corre- spondenten voor de regio's Zuidwest- en Zuidoost-Neder- land maar na enige tijd wordt er weer gewisseld. In deze jaren gaat het met Netwerk niet zo goed, mede door deze wisse- fingen waarvan voornoemde districten het meeste last heb ben. Prof. F. Depuydt is dan al enige jaren correspondent voor Belgie. Ormeling jr. doet verslag van de ICA Standing Commission on Education and Training en geeft een enthousiast verslag van de themadag Atlas van Nederland 1990 in Netwerk van KT 1990. XVI.2. Aangezien de meeste leden het Kartografisch Tijdschrifi vanaf 1990 zullen bezitten lijkt het overbodig de jaren negentig nogmaals over de toonbank te halen. Na dit historisch overzicht van Netwerk, hetgeen maar een 17

Kartografisch Tijdschrift | 1995 | | pagina 23