I995-XXI-3 KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT greep is, zal het een ieder duidelijk zijn dat deze samenvat- ting naar iemand toegeschreven is. Iemand die Netwerk altijd van veel informatie heeft voorzien en waarvan wij hopen dat hij dit zal blijven doen. Ook al is hij geen corre- spondent en geen voorzitter van de redactie meer, dan is hij toch altijd iemand die zijn blik op de toekomst gericht houdt en andere kartografen laat delen in het kartografisch lief en leed binnen en buiten de vereniging. Nemen we dit als voorbeeld dan moet het met Netwerk in de toekomst beter gaan. Deel uw kennis en ervaring en het kar tografisch nieuws met collega's en andere kartografen, leden van de vereniging! Gebruik hiervoor de rubriek Netwerk. De correspondenten zullen u gaarne van advies dienen en waar gewenst bijstaan wanneer er technische of (foto-)grafische problemen zijn. Schroom niet om kaart- of fotomateriaal mee te sturen, dan zorgen uw correspondent en de redactie voor net werk in Netwerk. Summary Chr. J. Snabilie- The columns Renditen (reports) äW Netwerk (network) 20 years reporting in the Dutch cartographic joumal (Kartogra fisch TijdschriftJ Keyword: general The column Berichten exists longer than the Dutch cartographic joumal (Kartografisch Tijdschriftj in its present form. Both Berichten and Aankondigingen (announcements) give members new or extra information from the cartographic world. A selection taken from the joumals since 197$ demonstrates that the previous chairman of the editorial board made the path for us to follow. The column Netwerk is intended to allow readers ofthe Dutch car tographic joumal to participate in 'goings on' and activities in the profession. Communications regarding deve- lopments, experiences, changes (e.g. in staff can be sent to the correspondents. Via the edi- tors, they ensure that these are published in the joumal. The overview shows that Ferjan Ormeling set us a good example. Resume Chr.], Snabilie Rubrique Berichten (Notes) et rubrique Netwerk (Reseau) Vingt annees de reportage dans la revue cartographique neerlandaise (Kartogra fisch Tijdschriff) Mot-cie: divers La rubrique Berichten (Notes) est anteri- eure la Kartografisch Tijdschrift (KT), dans sa forme actuelle. II s'agit des infor- mations h l'attention des membres sur le 'monde cartographique', sous forme de rapports et de Communications. Des echantillons de la revue depuis 1977 jus- qu'aujourd'hui montrent que Fanden redacteur en chefy a largement contribue. L'objectif de la rubrique Netwerk (Reseau) est d'etablir la liaison entre les lecteurs de la KT et les activites profession elles. II s'agit d'une des Communications sur les developpements, experiences et changements faire connaitre aux lec teurs, via la redaction de la revue. Ceci a 1He un des soucis de Ferjan Ormeling, comme il ressort de l'article. 18

Kartografisch Tijdschrift | 1995 | | pagina 24