TEST UW KAART '995-xxi-j KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT Noot Jeroen van Westen is beeidend kunstenaar en drukt zieh vooral uit in kunst- werken in boekvorm en installaties (een reeks van werken in samenhang, voor een bepaalde plaats). Zijn werk is te vinden in vele prive-collecties en in instellingen als de Harvard University (Boston, USA), het Getty Center (Santa Monica, USA), de Täte Gallery (Londen, GB), het Victoria and Albert Museum (Londen, GB), de Bibliothkque Nationale (Parijs, F), het Leopold Hoesch Museum (Düren, BRD), Het Museum voor het Boek Meermanno Westreenianum (Den Haag, NL) enzovoort. Natuur, reizen en cultureel bepaalde gebruiken zijn de steeds terugkerende thema's in zijn werk. Een van zijn werken vindt u als bijlage bij deze aflevering van het Kartografisch Tijdschrifi. De bij dit ardkel afgebeelde facsimile's zijn door de auteur zelf vervaardigd als deel van het project Genuine Copywaarbij zoveel mogelijk gebruik is gemaakt van de originele materialen. De foto's zijn ook door de auteur gemaakt, behalve figuur 2 (samen met Ton van Vliet), en figuur 7 (alleen door Jos de Kater). Summary J. van Westen Nearby or far away. Relative orientation, the map as a tool for those who are 'lost' Keywords: history of cartography; cartographic communica- tion; background In an attempt to understand the basic principles ofother non- western) cultures the author studies schematic representations like maps ofthose cultures. He wants to incorporate the insights gained in his pereeption of the world and, as a visual artist, he expresses these ideas in 'landscape descriptions' or topographies. In this way he tries to determine his rela tive position in a complex world. As an example, a recent work is enclosed in this issue of the Kartografisch Tijdschrift. Resume J. van Westen Proche ou lointain. La carte, outil d'orientation pour ceux qui sont Mots-cles: histoire de cartographie; communication cartographique; Infor mation de reference Afin de mieux comprendre les prineipes de base des autres cultures (non occiden- tales), l'auteur analyse les formes de repre- sentation schematique, telles que les cartes en les comparant la pereeption du mon- de reel. En tant artiste des arts plasti- ques', il exprime les resultats de cette etu- de sous la forme de description de paysage ('topographie'), dans un monde complexe. Une des oeuvres recentes de l'auteur est jointe en annexe au numero present de la Kartografisch Tijdschrift. Wij verzorgen de afwerking. Exact volgens uw wensen leveren wij de door u gekozen landkaart. Beprikbaar, magneethoudend of in ons gepattenteerde tegelsysteem. Altijd duurzame kwaliteit, fraai afgewerkt met aluminium lijst en beschrijfbaar met onze white-board stiften. Vanzelfsprekend kunnen wij u uitstekend adviseren over de juiste keuze van een kaart en de voor u meest praktische afwerking. Kortom, u kiest de afbeelding en Euro Piano maakt voor u een mooi, funetioneel wandsysteem. Nieuwsgierig naar onze produkten? Bei of fax ons voor informatie of het maken van een vrijblijvende Offerte. DE ANDERE KIJK '111111111111 OP LANDKAARTEN Euro Piano - Landkaarten en drukwerkveredeling, Postbus 20165, 7302 HD Apeldoorn, Telefoon 055 - 333330, Fax 055 - 428113 78

Kartografisch Tijdschrift | 1995 | | pagina 88