Themanummer conferenties ica en Geschiedenis van de kartografie KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT In September 1995 vonden er twee internationale karto- grafische congressen plaats: de I7e Conferentie van de Internationale Kartografische Vereniging (ica) in Barcelona, gevolgd door de i6e Internationale Conferentie voor de Geschiedenis van de Kartografie in Wenen. Met de voor u liggende aflevering van het Kartografisch Tijdschrift (kt) willen wij u op de hoogte stellen van allerlei wetenswaardigheden over deze bijeenkomsten. De iCA-conferentie vindt om het ande re jaar plaats, en zoals gebruikelijk treft u er hier weer een uitgebreid verslag van aan. Een maal in de vier jaar wordt er gedurende de congresweek te- vens een Algemene Ledenvergadering gehouden, en in 1995 was dat weer het geval. De nationale afgevaardigden, die op zo'n bijeenkomst over allerlei vereni- gingszaken mögen beslissen, hebben onder andere ingestemd met de benoe- ming van Michael Wood als opvolger van scheidend iCA-president Fräser Taylor. Naar aanleiding daarvan is spe- ciaal voor het kt een interview gehou- Tijdens de der de onderwijsdag van de NVK-werkgroep Onderwijs en Onderzoek krijgt Ferjan Ormelingde eerste exemplaren van KT-1995.XXI.3 den door Connie Blok. De kunstenaar Jeroen van Westen licht zijn visie op kaarten toe tijdens het aanbieden van de prent Atlas aan Ferjan Ormeling. den met beide heren, dat u hier afgedrukt vindt. Taylor is acht jaar president geweest. Een overzicht van hetgeen is bereikt in de laatste vier jaar van zijn presidentschap treft u 00k aan in dit KT. Tijdens de Algemene Ledenvergadering worden verder be- slissingen genomen over voorstellen die zijn gedaan ten aanzien van iCA-commissies en -werkgroepen. Er is een overzicht voor u samengesteld van de huidige commissies en werkgroepen, inclusief de Nederlandse vertegenwoordi- gers daarin. U kunt zieh verder een beeld vormen van de Nederlandse inbreng in de paper- en postersessies. Enkele presentaties zijn integraal geplaatst als artikel - de redactie wilde dit keer vooral de jonge kartografen aan het woord laten - terwijl van andere presentaties samenvattingen zijn gegeven. Aan de Internationale Conferentie voor de Geschiedenis van de Kartografie is aandacht besteed door de Nederlandse bijdragen, voor zover beschikbaar, als artikel of samenvat- ting af te drukken. De nvk beschikt inmiddels over een 'home-page' op het In ternet. U leest daarover meer in deze aflevering. Tot slot hebben wij het register voor de jaargang 1995 voor u samen gesteld. 5

Kartografisch Tijdschrift | 1995 | | pagina 11