1G A ACI Verslag van de I 7e iCA-conferentie in Barcelona, 3-9 September 1995 ICA-VERSLAG KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT Onder de ruim 1300 deelnemers aan de 1 ye conferentie van de International Cartographic Association (ica) in Barcelona waren zo'n 25 Nederlanders, die een aardige doorsnede vormden van de Nederlandse kartografische gemeenschap. De indrukken en ervaringen van deze delegatie zijn samengevoegd in de voor u liggende impressie van het congres. Er is vooral aandacht besteed aan zaken die men opmerkelijk of vernieuwend vond. Een volledig overzicht van de papers is te vinden in de officiele proceedings. Het congres Gedurende de week is Barcelona een uitstekende congresstad gebleken. Sfeervol, goed weer en voorzien van zowel een prima uitgaans- als een con- grescentrum. De organisatie van de paper-presentades en alles er om heen was tot in de puntjes verzorgd, de ac- commodatie was prima en de audiovi- suele apparatuur werkte vlekkeloos. Bij inschrijving werden de deelnemers voorzien van een enorm informatie- en Het congrescentrum geschenkenpakket en de volledige pro- in Barcelona. ceedings. Over die proceedings is overigens de nodige consternatie ontstaan. In tegenstelling tot de zeer verzorgde en handza- me Conference Guide bestonden de proceedings uit twee boekwerken met het formaat, het gewicht en de leesbaar- heid van grootstedelijke telefoonboeken. Bovendien bleek alles, maar dan 00k alles, er in te staan: behalve de 147 pa pers die gedurende de vijf congresdagen werden gepresen- teerd bevatten de 2916 paginas 00k honderden niet verko- zen inzendingen en zelfs losse abstracts (hetgeen kan bete- kenen een getypt velletje non-informatie). De Spaanse ptt was een van de weinigen die deze opzet waardeerde, veel congresgangers durfden deze belasting van hun vliegtuigba- gage niet aan en verzonden de extra kilo's dus maar per post. Behalve de paperpresentaties, die gedurende de vijf dagen in drie parallelsessies plaatsvonden, was er nog veel meer te beleven in het 'Palau de Congressos': diverse tentoonstellin- gen, een beurs en postersessies. Vermeldenswaard waren met name de tentoongestelde Portolanen en de tentoonstel- ling 'Cities - From the Balloon to the Satellite'. Het was jammer dat er geen Nederlandse inzendingen waren bij de wedstrijd kinderkaarten (van de winnende kaarten worden VN-postzegels uitgebracht) en dat de Nederlandse inbreng in de Internationale Kartografische Tentoonstelling niet erg evenwichtig was samengesteld. NcssridS

Kartografisch Tijdschrift | 1995 | | pagina 55