Internet; vertrekkende redactieleden Als er veranderingen in de samenstelling van de redactie zijn, dan wordt dat gewoonlijk in deze rubriek gemeld. Zo ook nu. Na zeveneneenhalf jaar nauw betrokken te zijn ge- weest bij de totstandkoming van het kt vond Arie Kers dat het tijd werd om zieh terug te trekken. Hij had dat eigenlijk al eerder willen doen, maar heeft dat op verzoek van de re dactie uitgesteld. Eerst in verband met het vertrek van Corne van Elzakker, later met dat van Ferjan Ormeling. Heiaas konden we hem nu niet meer tegenhouden. Zijn in- houdelijke bijdragen - hij is bijvoorbeeld de bezorger ge- weest van het themanummer over Indonesie, KT 1993.XIX.3 - en zeker ook de praktische ondersteuning van allerlei acti viteiten van de redactie zijn zeer op prijs gesteld. KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT REDACTIONEEL In de vorige aflevering van het KT heeft u al kunnen lezen dat de nvk tegen- woordig over een eigen home page op het Internet beschikt. Het Internet heeft kartografen echter meer te bie- den! Om u daarover te informeren vindt u hier een uitgebreid artikel over dit betrekkelijk nieuwe medium, en over de beteken is die het kan hebben voor mensen die met geo-informatie werken, zoals kartografen. Dat er veel plaats wordt ingeruimd om de ver- schillende diensten die op het Net worden aangeboden te beschrijven en om het jargon te verduidelijken is daarbij onvermijdelijk. Het artikel moet namelijk ook worden gezien als een inleiding op toekomstige bijdra- gen. De NVK-werkgroep Nieuwe Visu alisatie Technologie heeft bijvoorbeeld laten weten van plan te zijn om in het KT regelmatig aandacht te besteden aan voor kartografen interessante In- ternet-mogelijkheden. Het hier gepu- bliceerde artikel zou daarbij als naslag- werk gehanteerd kunnen worden. Ver- der bestaan er binnen de nvk ideeen over uitbreiding van de activiteiten op het Internet. De rollen die dit medium en het kt gaan vervullen moeten op elkaar worden afge- stemd. Zodra een en ander uitgekristalliseerd is, leest u er meer over. Ook Freek Boersma heeft te kennen gegeven uit de redactie te treden, en wel na een betrokkenheid van maar liefst tien jaar. Zijn taak lag vooral op het gebied van de inhoudelijke beoordeling van artikelen waarin automatiseringsaspecten naar voren kwamen. De redactie is hem erkentelijk voor dat werk. Hij is inmiddels van werkkring veranderd, en Staat nu verder van de kartografie af. Rob Hootsmans hoopt na zijn aanstaande promotie meer tijd dan nu vrij te kunnen maken voor redactiewerk. Het zoeken van opvolgers laten we daarom even afhangen van de körnende ontwikkelingen. Wij houden u op de hoogte.

Kartografisch Tijdschrift | 1996 | | pagina 11