35 KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT Verslag van de penningmeester over 1995 In zijn toelichting op het jaarverslag gaf penningmeester Bos aan dat het nadelig saldo eigenlijk ruim 14.000,- is in plaats van het nadelig saldo van /i83,52 dat de Staat van Lasten en Baten over 1995 laat zien. Reden is dat het restant van het Schokkenkamp- fonds (tijdelijk) is toegevoegd aan de jaarrekening na de opheffing van het fonds. Als eerste reageerde de heer Verroen op het verslag van de penningmeester met de vraag, die hij vorig jaar 00k Steide, of de hoogte van de rekeningen be- kend zijn van diensten geleverd in 1995 maar waarvan de rekening in het vol- gende boekjaar binnenkomt en zo ja of deze dan verwerkt kunnen worden in de Staat van lasten en baten. De pen ningmeester antwoordde dat de balans de situatie weergeeft per 31 december en dat deze bedragen dan niet bekend zijn en daarom 00k niet als zodanig kunnen worden verwerkt in de jaarre kening. Vervolgens merkte de heer Hameleers op dat voor het Kartografisch Tijd- schrift f62.000,- was begroot en er 74.000,- is uitgegeven. Hij vraagt zieh af hoe ver dit verschil mag oplo- pen. De bomen groeien niet tot in de hemel! Voorzitter Ormeling gaf vervolgens aan dat het bestuur zieh zorgen maakt over de oplopende kosten voor het tijdschrift. Binnenkort vindt een ge- sprek met de redactie inzake dezes 1996-XX11-3 Helvoirt 1996: Johan Smeulders in discus- sie met het bestuur tijdens de ALV plaats. Onder meer zal aangestuurd worden op een inperking van het aan- tal pagina's. De heer Smeulders bracht naar voren dat voor 1996 een veel hoger bedrag is begroot. Het betreft een factor twee meer dan de begroting van 1994. Hier- aan voegde de heer Hameleers de vraag toe om hoeveel nummers het ging in 1995. Penningmeester Bos ant woordde dat het in 1995 om vier num mers ging en in 1996 om vijf num mers. De heer Venemans merkte op dat de advertentie-inkomsten veel lager waren dan begroot. De heer Bos beaamde dat deze veel lager waren. De heer Damoi- seaux bracht hierop naar voren dat het gezamenlijke nummer met Geodesia hier voor een deel de oorzaak van is. Voor de volgende nummers van het tijdschrift zijn hierdoor advertenties ge- mist. De heer Hameleers vroeg zieh vervol gens af hoe het mogelijk is dat een Computer ten behoeve van de homepa- ge van de nvk reeds aangeschaft is ter- wijl de kosten hiervoor op de begroting van 1996 staan die nog niet is goedge- keurd. Voorzitter Ormeling antwoord de dat het bestuur zieh deze vrijheid ge- nomen heeft om het belang van de ver- eniging te dienen door zo spoedig mo gelijk een NVK-homepage in de lucht te brengen waarover op de ledenvergade- ring van vorig jaar positief was besloten. De heer Bakker merkte op dat het nvk- adresboek wel advertentie-inkomsten heeft opgeleverd. Hij vroeg zieh af er 00k veel exemplaren van zijn verkocht. De penningmeester en de secretaris ant- woordden dat er slechts een vijftal zijn uitgeleverd. Daar er verder geen op- en aanmerkin- gen werden geplaatst, werd het verslag van de penningmeester door de verga- dering goedgekeurd. Verslag van de kascommissie over 1995 De heer Köbben las het verslag voor van de kascommissie 1995, bestaande uit de heren Köbben en Van Zuylen. Zij verklaarden de financiele beschei den van de vereniging steekproefsge- wijs te hebben gecontroleerd en deze in orde te hebben bevonden. Doordat zij geregeld een financieel tussenverslag toegezonden hebben gekregen, waren zij voortdurend op de hoogte van de stand van zaken. Hierop verleende de Algemene Leden- vergadering de penningmeester bij ac- clamatie decharge over het door hem gevoerde financiele beleid. Begroting 1996 De penningmeester achtte een nadere toelichting op de door het bestuur in- gediende begroting voor 1996 niet noodzakelijk. Helvoirt 1996: Een deel van de tentoonstel- ling. De heer Bakker opende de discussie over de begroting met de vraag wat onder de post 'Stimulering nieuwe media wordt verstaan. De voorzitter antwoordde dat voor het volgende na tionaal rapport voor de iCA-conferentie een cd-rom geprodueeerd zal worden. De heer Kraak voegde hieraan toe dat het eerstvolgende nationaal rapport pas in 1999 in Ottawa hoeft te worden opgeleverd. Gezien de hoeveelheid werkzaamheden die met de cd-rom gemoeid zijn moet hier vroegtijdig mee worden begonnen. De heer Smeulders vroeg zieh vervol gens af of de NVK-leden inmiddels ge- bruik kunnen maken van de homepa- ge op Internet. De heer Köbben gaf hierop een overzicht van de stand van zaken. Als Server voor de Internet-site is een NVK-computer geplaatst bij de vakgroep Kartografie van de Universi- teit Utrecht. De Server is er voor ieder- een en is met name gericht op karto- grafen en gei'nteresseerden in de karto grafie. De Server is vooral Voor en door' de NVK-leden. Leden kunnen bijvoorbeeld informatie uitwisselen en discussies voeren. Ook zullen de werk- groepen hun werkprogramma erop kwijt kunnen. Voor institutionele leden wordt de mogelijkheid geboden voor een klein jaarbedrag een home- page op de NVK-server te beginnen om de eigen (kartografische) activiteiten te afficheren. Meer ideeen voor het vul- len en gebruik van de NVK-server zijn welkom. Er is een A4-tje met alle in formatie over de NVK-server beschik- baar. De heer Verroen vroeg zieh af of de

Kartografisch Tijdschrift | 1996 | | pagina 41