KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT I996-XXII-3 post van 8.000,- op de begroting voor de NVK-server eenmalig is of elk jaar terugkomt. De voorzitter lichtte toe dat de Server geen inkomsten heeft, tenzij er heel veel bedrijven re- ageren. De vaste kosten bestaan uit de aanschaf van een krachtige Computer een keer in de vier jaar en beheerskos- ten van fioo,- a 150,- per maand. In reactie hierop pleitte de heer Ver- roen voor een kostendekkende exploi- tatie van de NVK-server. Voorzitter Or- meling antwoordde dat dit nieuwe medium de informatie zeer snel bij de leden brengt. Bovendien zijn de jonge kartografen aan dit medium gewend. Hij achtte een kostendekkende exploi- tatie niet mogelijk. De heer Hameleers vroeg zieh af waar- voor de 3.000,- onder de post PR-ac- tiviteiten zijn bedoeld. Voorzitter Or- meling antwoordde dat deze zijn be doeld voor een algemene NVK-folder. De heer Smeulders merkte toen op dat voor een wervingsbrochure 5.000,- is opgenomen op de begroting. De heer Dijkstra merkte op dat de PR-commis- sie geen begrotingspost heeft opge- voerd. De heer Hameleers vroeg hierop of de post PR-activiteiten nu van de begro ting kan worden afgevoerd. Voorzitter Ormeling antwoordde dat het de be- doeling is om beide folders te produce- ren en dat daarom de post gehand- haafd moet blijven. De heer Smeulders vroeg zieh vervol- gens af waarom het restant van /14.000,- van het Schokkenkamp- fonds niet in de begroting is opgeno men. De penningmeester antwoordde dat het geen vermögen betreft. Het geld is al door de vorige ledenvergade- ring gevoteerd voor de kleurenbijlage van de nieuwe editie van het Neder- landstalige kartografie-leerboek van Ormeling en Kraak. De heer Hameleers merkte op dat het begrote nadelige saldo geflatteerd wordt omdat de geplande vijf KT's vast niet allemaal dit kalenderjaar zullen verschijnen. Voorzitter Ormeling ver- zekerde dat het de bedoeling is de nummers dit jaar te laten uitkomen. De heer Smeulders merkte op dat er een groot nadelig saldo ontstaat en vroeg zieh af of het bestuur gedacht heeft aan verhoging van de inkomsten. Voorzitter Ormeling antwoordde dat het bestuur een contributieverhoging zal voorstellen. De heer Smeulders re- ageerde hierop door aan te geven dat dit maar zo'n 8.000,- zal opleveren. Helvoirt 1996: een aandachtig gehoor. De voorzitter benadrukte dat daar- naast de pr gestimuleerd moet worden zodat het ledental mogelijk zal stijgen. De heer van der Steen gaf aan dat hij blij is dat het vermögen van de vereni- ging afneemt. Het vermögen was altijd een doorn in zijn 00g. Hij vroeg zieh af er advertentie-inkomsten te ver wach ten zijn van het nieuwe nvk- adresboek. Penningmeester Bos ant woordde dat die er zeker zijn, maar dat hij een tekort van circa 5.000,- ver wacht. Aangezien er geen verdere vragen leef- den werd de begroting vervolgens una- niem door de vergadering goedge- keurd. Benoeming kascommissie 1996 B. Köbben trad af als lid van de com- missie. De vergadering bedankte hem voor zijn inspanningen en de kritische bewaking van de kas. Mw. A. van Raaij werd bereid gevonden als nieuw lid in de kascommissie plaats te nemen, naast prof. L. van Zuylen. Vaststelling contributies 1997 Het bestuur Steide aan de vergadering voor de contributies voor de leden en abonnementen naar boven bij te stel len. Naar /65,- en 165,- voor respec- tievelijk de individuele en institutione- le leden (buitenland /115,- resp. 165) en naar 115,- voor de abonnementen (buitenland /170,-). Voorzitter Ormeling begon met het vermelden van de bijna rituele weiger- achtigheid van de ledenvergadering om de laatste jaren contributieverho- gingen te aanvaarden. Hierop reageer- de de heer Verroen door met klem te benadrukken dat deze opmerking niet gepast is. Er waren altijd voldoende ar- gumenten om een contributieverho ging af te wijzen, bovendien presen teert het bestuur nu een opgeklopt ne- gatief saldo. Voorzitter Ormeling trok zijn opmer king over rituele weigerachtigheid in, maar gaf vervolgens aan dat de zuster- verenigingen zoals het DGfK DM 70,-, de British Cartographic Society 70,- en de American Cartographic Associa tion 105,- aan hun leden vragen. Wat de nvk vraagt is dus relatief erg wei nig. De heer Koop betoogde dat deze ver- enigingen meer elitair zijn. De nvk is veel breder samengesteld. Een verho ging van de contributie heeft een te- rugloop van het aantal leden tot ge- volg. Voorzitter Ormeling merkte op dat verwacht wordt dat de meer-in- komsten opwegen tegen het verlies aan leden. De heer Koop benadrukte dat het voor Studenten een fors bedrag is. De heer Ormeling gaf hierop aan dat voor Studenten kortingsmogelijkheden bestaan bij de deelname aan studieda- gen. De heer Smits, Student, reageerde hier op door te benadrukken dat de studie- beurzen alleen maar omlaag gaan. De financiele situatie van Studenten is dra matisch verslechterd. Hij pleitte voor een apart studententarief. Er werd ver- der opgemerkt dat Studenten een be- langrijk potentieel reservoir van nieu we leden vormen. De heer Van den Brink vroeg of het bestuur nog meer contributieverhogin- gen voorziet. Voorzitter Ormeling ant woordde dat met deze verhoging de vereniging weer een aantal jaren voor- uit kan. Penningmeester Bos voegde toe dat de laatste verhoging in 1989 was. Als reactie op de discussie zegde voor zitter Ormeling toe om met een speci- aal tarief voor Studenten te zullen komen, na overleg met de werkgroe- pen in verband met de consequenties van de toestroom van Studenten voor de financiele haalbaarheid van de acti- viteiten van de werkgroepen. De heer Van der Donck merkte op dat we in de gaten moeten houden om hoeveel Studenten het gaat. De heer Koop deelde toen mee dat het om circa 50 Studenten gaat. De heer Ver roen vroeg zieh af hoe Student zal wor- Helvoirt 1996: klaar voor de Start! 36

Kartografisch Tijdschrift | 1996 | | pagina 42