46 INTERACTIEF I996-XXII-4 bericht Produktlijn Topraster compleet Namens de Topografische Dienst in- troduceert Bridgis de topografische kaart 1:50.000 in raster. De digitale to pografische kaarten 1:25.000 en 1:250.000 in raster worden al door vele gebruikers toegepast in geografische informatiesystemen. Het aanbod van TOPraster-kaarten is door de introductie van TOP5oraster compleet. TOP5oraster is evenals TOP25raster en TOP25oraster georienteerd in het Rijks- driehoekstelsel. Geheel Nederland be- slaat 101 kaartbladen die exact op maat zijn en naadloos aaneensluiten. Uiter- aard zijn leveringen per kaartblad mo- gelijk. Informatie: Bridgis bv, mw. D. Cop- pes, Hogestraat 6a, 6651 bk Druten, telefoon 0487-513047, fax 0487-515787. netwerk Nieuwe jassen voor het itc in Enschede Informatie over het ITC heeft lange tijd ontbroken in het Kartografisch Tijd- scbrifi. Niet omdat er niets bijzonders gaande zou zijn met betrekking tot de kartografie in Enschede. Integendeel! Insiders weten dat er zieh juist erg veel heeft afgespeeld en nog afspeelt. Veel veranderingen zijn het gevolg van ont- wikkelingen op ons vakgebied, maar er zijn 00k veranderingen die daar weer niets mee te maken hebben. Alle ver anderingen bij elkaar geven echter aan- leiding tot het gemeenschappelijke ge- voelen dat er nieuwe fasen in de ont- wikkeling zijn ingetreden op het insti- tuut, ja zelfs dat er een nieuw begin wordt gemaakt. In 1996 bestaat de kartografie 25 jaar als zelfstandige diseipline op het itc. Op 9 en 10 oktober werd dat gevierd met een internationaal seminar. Eiders in dit nummer van het Kartografisch Tijdschrifi treft u een artikel aan van de hand van de eerste iTC-hoogleraar in de kartografie, prof. dr. EJ. Orme- ling sr. Hij doet daarin verslag van de ontwikkeling van de kartografie op het ITC in de afgelopen 25 jaar. Daarnaast biedt mijn bijdrage aan de rubriek Netwerk u feitelijke informatie over de nieuwe omstandigheden waarin de kartografie begint aan de volgende kwart eeuw op het ITC. Een nieuw gebouw De meest in het 00g lopende verande- ring voor buitenstaanders was in juli 1996 de verhuizing van het itc naar een nieuw gebouw, dat speciaal voor het instituut werd ontworpen door ar- chitect Max van Huut. Zijn gespreks- partner was de 'bouwpastoor' van het itc, en oud-voorzitter van de nvk, Ed- zard Bos. Vlak voordat u met de trein het Station van Enschede binnenrijdt Een deel van de voorgevel van het nieu we iTC-gebouw. positie echter gelukkig weer bezet en wel door een Nederlander! Dr. Menno-Jan Kraak is nu prof. dr. Menno-Jan Kraak geworden op het itc. Met Ferjan Ormeling als voorzit- ter en Menno-Jan als vice-voorzitter betekent dit nu dat de nvk wordt ge leid door twee professoren. Het werk van Menno-Jan is bij NVK-leden onge- twijfeld bekend van zijn vele lezingen e.d. op NVK-evenementen en van zijn publikaties in het Kartografisch Tijd schrifi. Menno-Jan studeerde cum- laude af in de fysische geografie, met kunt u het unieke, organisch gevorm- de gebouw met zijn opvallende bor- deaux-rode daken aan uw linkerhand zien liggen. Het gebouw is niet alleen een bijzonder aangename werkpiek en uitermate funetioneel, maar het weer- spiegelt 00k het multiculturele en multidiseiplinaire karakter van het in stituut. Op 24 September werd het nieuwe gebouw geopend door H.K.H. Maha Chakri Sirindhorn, Prinses van Thailand. Het nieuwe adres van het itc is: Hengelosestraat 99, 7514 ae En schede. Postadres, telefoon- en fax- nummer zijn gelijk gebleven: Postbus 6, 7500 aa Enschede, telefoon 053 - 48 74 444, fax 053 - 48 74 335. Een nieuwe hoogleraar Na het vertrek van Jean-Claude Müller naar Duitsland is de positie hoogleraar in de kartografie enige tijd vacant ge bleven op het ITC, onder meer als ge volg van de op handen zijnde reorga- nisatie (hierover verderop meer). Met ingang van 15 oktober 1996 werd deze hoofdvak kartografie, bij Ferjan Orme ling aan de Universiteit van Utrecht. In 1988 promoveerde hij aan de Tech nische Universiteit Delft en was daar 00k werkzaam als universitair hoofd- docent Kartografie gis, voordat hij naar het itc kwam. Dr. Menno-Jan Kraak: de nieuwe hoog leraar Kartografie op het ITC.

Kartografisch Tijdschrift | 1996 | | pagina 48