verslagen >- 2 tot 5 spelers avondvullend voor jong en oud compact dus handig nostalgische uitstraling vvinkelprijs f 39,95 bedrukbaar met uw logo ook in Duitse versie aanbieding op maat Kadaster Zuid-Holland Op 20 mei 1996 is de vestiging Den Haag van het Kadaster Zuid-Holland naar Zoetermeer verhuisd. Het nieuwe adres is: Houtsingel 75, 2719 ea Zoe termeer, Postbus 380, 2700 aj Zoeter meer, tel. 079 - 3633633, fax 079 - 3621005. K.F. Witteveen Figuur 2. Bai met opschrift 'All around the world' ject tot de drukpers ligt de enige link. Het waren de 'nieuwigheden' op de plotter- en printermarkt waarmee men de aandacht probeerde te trekken, maar ook daar was weinig spectacu- lairs. De beurs, voornamelijk gericht op verbetering en aanpassing van be- staande apparatuur en Software, had voor de kartografie weinig te bieden. Alleen de afwerkingsystemen zouden van belang kunnen zijn en die bestün den voornamelijk uit het lamineren en plastificeren van kaarten. De kaarten waren standaard producten, speciaal uitgezocht voor de beurs, die meer ge- toond werden om de verwerking van grootformaten te laten zien, dan om de kwaliteit. een kartografisch tintje, zoals het sim- pele spelletje 'Turn Push', gemaakt in China. De wereld kan men uit elkaar nemen en met enige moeite weer in el kaar zetten (figuur 1); daarnaast de bal van Smits plastics met het opschrift 'All Around the World' (figuur 2) en een andere versie van de wereldbol onder de naam 'Globe' (figuur 3). Heel leuk is 'Het Zuiderzeespel' uitge- geven door Aqua Ludens, te speien met 2 tot 5 personen, waarbij al varen- de met verschollen in windkracht, wa- tertransport enz., de historie van de Zuiderzee wordt nagespeeld. De kaart voor dit spei is gemaakt door Jan Al bert Klein Wassink (figuur 4). Misschien heeft u liever een legpuzzel van Center Parcs met op de kaart 12 locaties en rondom verrijkt met een omgevingsprentje (figuur 5). Of een eenvoudig memostickertje in de vorm van een land zoals het voorbeeld in fi guur 6. Ja, we kunnen niet zeggen dat de kar tografie dit keer in de hoek stond. Chr.], Snabilie Figuur 5. Legpuzzel van Center Parcs Dienst der Hydrografie, Konink- lijke Marine De Dienst der Hydrografie is tegen- woordig ook op e-mail adres hydro@euronet.nl te bereiken. K.F. Witteveen Figuur 6. Amerika op een memosticker. Anders lag het dit keer bij Sale. Bij de beurs die voornamelijk gericht is op promotie en representatie was het kar- tografische aspect wel aanwezig. Soms op leuke en speelse wijze gebruikt bij de relatiegeschenken. Wat te denken van het speelgoed en de Spellen met Seminar 'Kaartgebruik voor Kinderen' Op 8 en 9 november 1996 werd in Gifu (bij Nagoya in Japan) door 4 ica- commissies een gezamenlijk seminar gehouden over kaartgebruik door kin deren. Het waren de werkgroep Kin deren en Kartografie en de commissies voor Opleidingen, voor Kaartgebruik en voor Kartografische Concepten. Het programma viel samen met de jaarlijkse kartografendagen (Nihon Chizu Sumitu) van de Japanse karto- Figuur 1. Het spelletje van 'Turn Push'. Figuur 3. Bai als 'Globe'. Figuur 4. Het Zuiderzeespel. CenterParcs

Kartografisch Tijdschrift | 1997 | | pagina 54