KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT I997-XXIII-I 11+13 11+12 10km Ligging van de laatste kaartbladen van de Bodemkaart van Nederland 1:50.000 (cij- fers verwijzen naar geraadpleegde en ver werkte bronnen, zoals vermeld in de toe- lichting bij de kaartbladen). Behalve de kostenbesparingen die dit opleverde, kon op het laatst een dusda- nig hogere productie worden bereikt dat zelfs vooruit werd gelopen op de officiele uitgifte van de publicatie, zoals in dit geval waarbij de kaarten in 1994 al gereed waren. Dit alles uiter- aard met handhaving of verbetering van de kwaliteit die door de jaren heen met alle technologische ontwikkelin- gen, 00k in het traditionele proces des- tijds (toepassen graveren, pelfilms, fo- tozetters enz.), gewaarborgd diende te zijn. Vooral voor een landelijke serie is dit essentieel. Deze kwaliteit is inter- nationaal 00k nog onderkend op het iCA-congres in 1991 in Bournemouth door de kwalificatie 'Highly Commen- ded in the Award for Best Map' voor een van de eerste längs geautomatiseer- de weg vervaardigde bodemkaarten uit de nu voltooide landelijke serie. AI met al dus iets om trots op te mögen zijn bij het bereiken van deze mijlpaal. R.M. Hootsmans met dank aan R. de Jonge (dlo -Sta- ringcentrum, Wageningen) DE KAART OP STRAAT Op de boodschappentasjes van de su- permarktketen Favor is Denemarken afgebeeld als een Hoorn des Over- vloeds. Ik vind het er onsmakelijk uit- zien, maar het is een kaart H.M. Bosma Verdenskortet is de picknickplaats die door de heer Soren Poulsen is aange- legd in de vorm van een grote wereldkaart. Kinderen kunnen er spelevaren in de Stille Oceaan. H.M. Bosma 61

Kartografisch Tijdschrift | 1997 | | pagina 67