KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT I997-XXIII-I uw bijdrage uitsluitend 'platte tekst' bevat, met een harde return bij een nieuwe alinea en twee bij een witregel, dus zonder coderingen voor cursief, onderstreept, vet, grotere of kleinere letters en dergelijke. De aanwijzingen hiervoor kunnen op een afdruk wor den aangegeven in de kantlijn, evenals de plaats van de figuren. Woorden aan het eind van een regel mögen niet worden afgebroken. Figuren Voeg figuren, kaarten en foto's elk op een afconderlijk blad bij de tekst. Nummer ze doorlopend. Geef de ge- wenste plaats van de figuren in de tekst, in de marge van het manuscript aan. Onderschriften apart bijvoegen, voorzien van dezelfde nummering (Fi- guur 1, Figuur 2, enz.). Voor analoge illustraties: foto's moeten scherp en glänzend zijn afgedrukt, lijnfiguren en kaarten moeten een goed contrast heb- ben en voorzien zijn van duidelijke be- lettering. Voor digitale illustraties: uit FreeHand, Illustrator en Photoshop bij voorkeur in de vorm van een eps (mac of pc). Overige formaten in over leg. Bij gecomprimeerde bestanden het decompressie-programma bijleveren. Vermeld altijd het platform en het programma met versienummer waar- mee de illustratie is gemaakt. Figuren worden afgedrukt met de volgende af- metingen: breedte 26 mm, 56 mm, 86 mm, 116 mm, 146 en 176 mm, hoogte max. 250 mm. Literatuur Geef een aparte literatuurlijst in alfa- betische volgorde aan het einde van een artikel en verwijs daarnaar in de tekst op uniforme wijze, tussen Vier kante haken, bijvoorbeeld [Ormeling, 1988]. Titelbeschrijving in de litera tuurlijst als volgt: voor boeken: Clarke, K. C. (1995), Analytical and Computer Cartography. 2nd ed. New Yersey: Prentice Hall. voor artikelen: Bakker, W. P. Schokker (1996), Internet en Kartografie. De mogelijk- heden van een nieuw medium. Karto- grafisch Tijdschrift xxu, nr. 1, pp. 29-43. voor hoofdstukken: Wel, F. J. M. van der, R. M. Hoots- mans F. J. Ormeling, (1994), Visu- alization of Data Quality. In: Mac- Eachren, A. M. D. R. F. Taylor (eds.), Visualization in modern carto graphy. Oxford: Pergamon/Elsevier Science Ltd. Proefexemplaren van het Kartografisch Tijdschrift zijn op aanvraag bij de re- dactie verkrijgbaar. Redactiesectretari- aat: mw. A. Altena, Wilgeroos 4, 9285 lm Buitenpost. Bijlage:Trefwoorden Trefwoorden voor artikelen in het Kartografisch Tijdschrift Aan het begin van elk artikel in het Kartografisch Tijdschrift worden Neder- landse en Franse trefwoorden ge- plaatst; de Engelse en Franse versies worden tevens vermeld bij resp. de summaries en resumes. Ieder artikel krijgt in principe minimaal drie en maximaal vier trefwoorden. Het eerste Vakgebied bedrijfseconomie beheer van geografische informatie geschiedenis van de kartografie gebruik van geografische informatie historische kartografie kartografische opleidingen landmeetkunde productie van geografische informatie semiologie teledetectie telematica theoretische kartografie visualisatie trefwoord moet duidelijk maken om welk vakgebied het gaat, de overige moeten betrekking hebben op het spe- cifieke onderwerp van het artikel en eventueel op het soort artikel. Onder- staande lijst biedt een overzicht van mogelijke keuzes. Auteurs worden uit- genodigd hieruit een keuze te maken. general management management of geographical information history of cartography use of geographical information historic cartography cartographic training land surveying production of geographical information semiology remote sensing telematics theoretical cartography visualisation Indien de lijst ontoereikend wordt ge- acht kunnen auteurs aangeven welke trefwoorden zij meer relevant vinden. De redactie houdt zieh echter het recht voor om veranderingen aan te brengen in door auteurs geuitte voor- keuren. gestion d'entreprise gestion de l'information geographique histoire de cartographie utilisation de l'information geographique cartographie historique formations cartographiques lever (topographique) production de l'information geographique semiologie teledetection telematiques cartographie theorique visualisation Onderwerp 3-D kartografie 4-D kartografie achtergronden animaties atlaskartografie 3-D cartography 4-D cartography background animations atlas cartography figuration tridimensionelle cartographie en 4 dimensions (4D) information de reference animation cartographie d'atlas 64

Kartografisch Tijdschrift | 1997 | | pagina 70