KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT Het seminar werd na twee weken be- sloten met de uitreiking van certifica- ten van deelname. Het programma paste in een staf-opwaarderingspro- gramma: met deelname aan dergelijke Seminars kunnen punten worden ver- diend. Bij de afsluiting uitten de lokale Organisatoren de wens om dergelijke Seminars op regelmatige basis te laten plaatsvinden. Hoogtepunt voor iedereen was de feestavond, halverwege het seminar, waarop in tegenwoordigheid van ica- voorzitter Michael Wood (die als peet- vader optrad) de oprichting van een Indonesische Kartografische Vereni- ging bekend werd gemaakt (zie foto pagina 39). Er werd een comite ge- vormd onder leiding van ir. Y. Sri Handoyo van Bakosurtanal om de nieuwe vereniging inhoud te gaan geven. De overige leden waren drs. Sulcendra Martha, drs. Mas Sukoco, Sylvia Nayoan B.Sc en Priyanto Kar dono. De avond had een speciaal ka- rakter door een programma van Sun- danese dansen en lokale culinaire hoogstandjes. Eerder was er al een ont- vangst geweest door de Ikatan Survey- or Indonesia, de Indonesische Land- meetkundige Vereniging. Het programma voor de aardrijkskun- deleraten bestond uit het geven van een overzicht van het aardrijkskunde- curriculum in Indonesie en in Neder- land, van kartografische eisen aan schoolatlassen, van visualisatiemoge- lijkheden ten behoeve van het aard- rijkskunde-onderwijs. Dit werd ge- volgd door de praktische uitwerking hiervan voor een schoolatlas van Indo nesie. Er was een vertegenwoordiger van het Ministerie van Onderwijs aan- wezig, die positief op de denkbeeiden voor vernieuwing reageerde. Dat was belangrijk, omdat alle leermiddelen in Indonesie door de overheid moeten worden goedgekeurd, terwijl de wet 00k de weg open laat voor een karto grafische kwaliteitscontrole, bij voor- keur door een kartograaf. Van het programma worden nu de proceedings vervaardigd, een deel voor het digitale en een apart deel voor het atlasprogramma. Op basis van een be- zoek aan het eerder genoemde Bako surtanal, waar materiaal voor de natio nale atlas werd gepresenteerd, zonden de aanwezige buitenlandse experts onder leiding van iCA-voorzitter Mi chael Wood een aanbod aan president Soeharto om hun steun aan te bieden bij de realisatie van deze nationale atlas van Indonesie. F.J. Ormeling en Sj. van der Steen 1997-XX111-2 agenda 10-11 September 1997 - Nederlandse Arc/Info Gis-dagen. Plaats: Groothan- delsgebouw, Rotterdam. Informatie: Logisterion b.v., Postbus 29080, 3001 gb Rotterdam, tel. 010-2170700, fax 010-4139693. 11-14 September 1997 - 34c Annual Technical Symposium van de British Cartographic Society (bcs). Plaats: universiteit van Leicester. Informatie: D. Fairbairn, bcs Programme Com- mitteeChairman, Dept. of Geomatics, University of Newcastle, Newcastle NEI 7RU. September 1997 - Studiedag werk- groep Kaartbeheer. Thema: Elektroni sche atlassen. 29-30 oktober 1997 - Workshop Be- heersen van gis projecten. Informatie: Geon, mw. P. Cremers, Postbus 3037, 9701 da Groningen, tel. 050-5749760. 28 november 1997 - Themadag nvk- werkgroep Nieuwe Visualisatie Tech nologie. Onderwerp: Kartografie op Internet. Plaats: Universiteit Utrecht. 12 december 1997 - Onderzoeksdag NVK-werkgroep Onderwijs en Onder- zoek. Onderwerp: Generalisatie met de Computer. Plaats: Universiteit Utrecht. Nadere informatie over de genoemde activiteiten is, voor zover niet anders vermeld, verkrijgbaar bij de secretaris van de nvk, respectievelijk van de werkgroepen (voor adressen zie pa gina 2). 40

Kartografisch Tijdschrift | 1997 | | pagina 42