Kartografisch Tijdschrift j aargang xxiii nummer 2 KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT I997-XXIII-2 verschijnt vier maal per jaar in een oplage van 900 exemplaren uitgave van de nederlandse vereniging voor kartografie De kwaliteit van ruimtelijke gegevens in geografische informatiesystemen Staat volop in de belangstelling. Op di verse punten in een GlS-gebruikstraject kunnen zieh fouten en onzekerheden voordoen, die de kwaliteit van beslis- singen die op basis van GlS-analyses worden genomen, bei'nvloeden. De ge- bruiker moet daarom de beschikking hebben over gereedschappen om de kwaliteit van gegevens te kunnen ex- ploreren en analyseren. Visualisatie speelt daarbij een belangrijke rol. Twee recent gepromoveerden laten hier hun licht schijnen op aspecten van de kwa liteit van ruimtelijke gegevens: Rob Hootsmans en Bin Jiang. Hun uitwer- king verschilt, maar beiden hebben zieh gericht op fuzzy gegevens. Verder in dit nummer - wederom - aandacht voor Friesland. Arjen Ver- sloot heeft het aangedurfd om in z'n eentje een atlas op de markt te bren- gen. U treft hier zijn verhaal aan, en tevens een bespreking van de atlas door een recencent. 3 Van de redactie Artikelen 5 R. Van der Schans Visuele interactie en interactieve visualisatie 8 Bin Jiang Taalkundige onzekerheid in ruimtelijke analyse; modellering en visualisatie 14 R.M. Hootsmans Verkenning van onzekerheid in een gis; analyse van fuzzy sets voor visuele ondersteuning van beslis- singen 3 I D.E.C. Bokma Duurzaam ruimtegebruik in beeld; uitwerking van de thema's diversiteit, intensiteit en conti- nu'iteit (met bijlage) 19 A P. Versloot Atlas van Wonen en Werken in Friesland Atlas fan Wen- jen en Wurkjen yn Fryslän: de eerste sociaal-economische atlas van de provincie Friesland Landsdekkende bestanden Desiree Bokma doet verslag van de kartografische verbeelding van het thema duurzaam ruimtegebruik. Dit thema is gekozen voor een poster die moet dienen als blikvanger van het Jaarverslag van de Rijksplanologische Dienst. Wij zijn de RPD erkentelijk voor het beschikbaar stellen van de poster als bijlage voor dit tijdschrift. De verschijning van dit nummer is he- laas vertraagd. Ziekte van een van de redacteuren was hier de oorzaak van. 16 P.J.L. Lemmens TOP-bestanden; Landsdekkende bestanden van de Topografische Dienst 3 5 Interactief 3 5 Kartonet 2 31 Berichten 3 J Verslagen 4© Agenda 41 Besprekingen 46 Zo kan het... maar zo kan het ook! de redactie Losse (kaart)bijlagen Poster bij Ruimtelijke Verkenningen 1996 Uitneembaar middenkatern: Kernkatern 7 A. Brown Digitale kartografische generalisatie; toegelicht met voorbeelden van topografische aard 3

Kartografisch Tijdschrift | 1997 | | pagina 5