KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT I997-XXIII-3 Na deze terugblik van de voorzitter werd vervolgens de agenda ongewij- zigd vastgesteld. Verslag algemene ledenvergadering 1996 Het verslag van de Algemene Ledenver gadering zoals gepubliceerd in Karto- grafisch Tijdschrift 1996.XXII.3 was voor de heer Van Elzakker reden om op te merken dat de Bcs-contributie niet 70,- Engelse ponden bedraagt, zoals vermeld in het verslag, maar circa f 70,-. Na deze correctie werd het verslag, met dank aan de secretaris, door de vergadering goedgekeurd. Verslag van de secretaris over 1996 De secretaris beperkte zijn toelichting op het jaarverslag tot de opmerking dat door het te donker kopieren de kaartjes siecht leesbaar zijn geworden. Hij zal er voor zorgen dat ze goed in het KT komen. Daar er verder geen op- en aanmerkingen werden geplaatst werd het verslag door de vergadering goedgekeurd. Verslag van de penningmeester over 1996 Penningmeester de heer Bos beperkte zijn toelichting op het financieel jaar verslag tot de opmerking dat het nade lig saldo van bijna 60.000,- onder het begrote tekort voor 1996 is uitgevallen. Als eerste reageerde de heer Kers op het verslag van de penningmeester met de vraag waarom er te weinig voor de nieuwe editie van het Adresboek op de begroting was gereserveerd. De kosten zijn tweemaal zo hoog. Daarnaast heeft het congres 00k een behoorlijke kos- tenpost opgeleverd. De heer Bos antwoordde dat het aan- tal adverteerders voor het Adresboek veel minder was dan waar op was ge- hoopt. Het congres is als een kosten- dekkend evenement begroot, zoals alle evenementen, maar leverde een nega- tief saldo op van ruim 6.000,-. De heer Russchen merkte vervolgens op dat de posten 130 tot en met 138 al- lemaal niet kostendekkend zijn. Pen ningmeester Bos reageerde door aan te geven dat het lastig blijft om het aantal deelnemers aan evenementen goed in te schatten. De heer Russchen gaf hier- op aan dat de evenementen van de werkgroep Onderzoek Onderwijs (O&O) al drie jaar verliesgevend zijn. De deelnemersprijs moet dan toch omhoog. Voorzitter Ormeling gaf vervolgens aan dat de studiedag van de werkgroep O&O altijd verliesgevend is: de be langstellende groep is klein en de mid- delen in het onderwijs zijn beperkt. Een oogje dichtknijpen is hier daarom op zijn plaats. De heer E.S. Bos merk te op dat de posten 128 tot en met 138 een totaalbedrag van circa 18.000,- betreffen die niet zijn begroot. Het structurele verlies van O&O kan je dus beter in de begroting opnemen. Anders heeft de werkgroep een vrij- brief om de begroting te overschrijden. Voorzitter Ormeling concludeerde dat kostendekkendheid van evenementen het uitgangspunt blijft en de begroting van de werkgroep hierop nader zal worden bekeken. De discussie zette zieh voort met een vraag van de heer Köbben die zieh af- vroeg, gezien de nog te ontvangen con- tributies, of de NVK-leden zulke siechte betalers zijn. Penningmeester Bos ant woordde dat de inning van buitenland- se leden altijd lastig is. Achterstallige betalingen komen daarnaast vaak in het volgende boekjaar binnen. De ech te wanbetalers worden geroyeerd. Het huidige beeld wijkt niet af van dat in voorgaande jaren. Verslag van de kascommissie over 1996 Omdat zowel de heer Van Zuylen als mw Van Raaij van de kascommissie 1996 niet aanwezig waren las voorzitter Ormeling het verslag van de kascom missie voor. De kascommissie verklaarde de finan- ciele bescheiden van de vereniging steekproefsgewijs te hebben gecontro- leerd en deze in orde te hebben bevon- den. Doordat zij geregeld een finan cieel tussenverslag toegezonden heb ben gekregen, waren zij voortdurend op de hoogte van de stand van zaken. Hierop verleende de Algemene Leden vergadering de penningmeester bij ac- clamatie decharge over het door hem gevoerde financiele beleid. Begroting 1997 en concept begroting 1998 De penningmeester zag geen aanlei- ding voor een nadere toelichting op de door het bestuur ingediende begroting voor 1997. De heer Van der Schans opende de discussie over de begroting met de vraag wat het bestuur bedoelt met de pm-post PR-beleid. Voorzitter Orme ling antwoordde dat we er niet in ge- slaagd zijn een PR-beleid te formuleren en dat het daarom als p.m. post is op- genomen. Dit betekent niet dat er geen geld aan kan worden besteed. De heer Verroen merkte op dat bij een p.m. post geen geld mag worden uitge- geven. De heer Ormeling beaamde dat het nodig is om een plafond in te stel len. De vergadering ging hierop ak- koord met een begrotingsbedrag van f 1.000 voor het PR-beleid en een overeenkomstige verhoging van het begrote nadelig saldo. De heer E.S. Bos vroeg zieh af waarom de begrotingsposten voor het Kartogra- fisch Tijdschrift nogal afwijken van de lasten in 1996. Penningmeester Bos gaf hierop aan dat bij kleurgebruik voor- taan zoveel mogelijk 1 i.p.v. 2 vellen zal worden gebruikt en dat het aantal pagi- nas beperkt wordt tot 64. Daarnaast versehenen in 1996 5 nummers. De heer Russchen vroeg vervolgens waarom dan de kosten voor de op- maak ongeveer even hoog zijn als vorig jaar. De heer Ormeling antwoordde dat er nog een rekening is nagekomen die voor dit jaar meetelt. Mevrouw Haller vroeg de vergadering of de wervingsfolder op de begroting 1.000,-) in kleur zal worden uitge- voerd. Voorzitter Ormeling antwoord de dat deze zwart/wit zal worden. De heer Russchen merkte vervolgens op dat deze post al 8 jaar op de begro ting Staat zonder dat er een folder is versehenen. De heer E.S. Bos viel hem bij door aan te geven dat de 1.000,- beter eiders op de begroting gevonden kan worden dan dat deze post leidt tot een verhoging van het nadelig saldo. We teren zo teveel in op onze reserves. Is het bestuur van plan het nadelig sal do te continueren? De heer Ormeling gaf hierop aan geen mogelijkheden te zien om bij andere posten geld vrij te maken. Het is wel de bedoeling dat dit de laatste keer is dat een nadelig saldo wordt begroot. De heer Smits merkte op dat in het verleden altijd het surplus is aange- sproken om activiteiten te entameren. De heer E.S. Bos gaf hierop aan dat als veilige reserve de financien voor een j aargang van het Kartografisch Tijd schrift (ca. 90.000,-) wordt gehan- teerd. De heer Verroen deelde de vergadering mee de zorgen van de heer E.S. Bos niet te delen. Volgens hem is de begro ting scherp gecalculeerd. Sommige posten zijn gehalveerd in vergelijking met vorig jaar. De contributie-inkom- sten zullen niet zomaar wegvallen. De 1.000,- voor het PR-beleid is daarom geen probleem. Voorzitter Ormeling besloot met de opmerking dat gestreefd wordt naar een gezond financieel klimaat. De heer Laiesse vroeg de vergadering 38

Kartografisch Tijdschrift | 1997 | | pagina 40