KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT I997-XXIII-3 hoeveel geld van de begrotingspost DGfk/BCs'97 nog over is voor het over leg met de Duitsers in verband met de organisatie van het gezamenlijke karto- grafencongres in 1999. De heer Rus schen voegde hieraan de vraag toe of deze kosten niet terug te halen zijn uit de baten van het congres in 1999. Voorzitter Ormeling antwoordde dat een gedeelte van de post wordt ge- bruikt voor het bezoek van de bcs. Voor busvervoer, een drankje en boe- kenbonnen voor de sprekers op het Symposium. De organisatiekosten voor het congres met de DGfk moeten in de begroting van het congres worden meegenomen. De heer Damoiseaux voegde hieraan toe dat deze kosten door de penning- meester dubbel geboekt moeten wor den zodat deze later kunnen worden verrekend. De heer Russchen was opgevailen dat een drietal begrotingsposten zijn verd- wenen: administratieve ondersteuning, Adresboek en vgvi. Wil dit zeggen dat het adresboek niet meer zal verschij- nen in de toekomst? Voorzitter Ormeling antwoordde dat dat niet het geval is, maar het in ieder geval goedkoper moet en wellicht uit- sluitend in een digitale vorm. In prin cipe eens in de twee jaar. Het lidmaatschap van de vgvi is opge- zegd. De administratieve ondersteuning is momenteel voldoende geoutilleerd. De discussie over de begroting van J997 werd besloten met de goedkeu- ring van de begroting door de vergade- ring met de volgende twee wijzigin- gen: 1.000 voor de post PR-beleid en een nadelig saldo van 6.620,-. Voor het tweede gedeelte van dit agen- dapunt, de concept-begroting van 1998, had de penningmeester, in ver band met prive-omstandigheden, he- laas geen tijd gehad om een en ander voor te bereiden. Met uitzondering van het nadelig saldo worden echter geen grote veranderingen voorzien ten opzichte van dit jaar. Bij de heer E.S. Bos leefde nog een vraag over de balans van 1996. Het surplus 3.796,67) van het opgehe- ven Schokkenkampfonds is namelijk niet terug te vinden. Dit is toegevoegd aan de algemene middelen en had voor 1996 dus als inkomsten moeten worden geboekt. Voor 1997 moet ver- volgens een begrotingspost 'Leerboek Ormeling-Kraak' opgenomen worden. Dit werd door de penningmeester be- vestigd. Het nieuwe begrote nadelig saldo voor 1997 wordt hiermee 10.416,67. Naar aanleiding van deze vraag werd door de heer Ormeling sr. gei'nfor- meerd naar de baten van het nieuwe leerboek: vloeien die terug naar de nvk? Voorzitter Ormeling antwoordde dat dit niet het geval zal zijn, maar dat een groot aantal verkocht zal worden aan Studenten tegen een gereduceerd tarief. Benoeming kascommissie 1997 De heer Van Zuylen trad af als lid van de commissie. De vergadering bedank te hem voor zijn inspanningen en de kritische bewaking van de kas. De heer Mekenkamp werd bereid ge- vonden als nieuw lid in de kascommis sie plaats te nemen, naast mw Van Raaij. Vaststelling contributies 1998 Het bestuur had aan de vergadering geen voorstel gedaan om de contribu ties voor de leden en abonnementen naar beneden of boven bij te stellen. De heer Russchen informeerde naar het aantal studentleden dat de vereni- ging inmiddels rijk is. Voorzitter Or meling antwoordde dat er nu 40 stu dentleden zijn die 40,- betalen. Een inkomstenderving van 1000,- waar- mee rekening is gehouden. Door de heer Spit (student) werd toe gevoegd dat hem opviel dat veel Stu denten hierdoor dit jaar wel gemakke- lijker en sneller lid geworden zijn De heer Ormeling sr. vroeg zieh af of er rekening mee wordt gehouden dat door de verschraling van de opleiding bij de Universiteit Utrecht er in de toekomst wellicht helemaal geen Stu denten meer zijn. Voorzitter Ormeling gaf hierop aan dat eerder het tegendeel het geval zal zijn. Door de gecombi- neerde Kartograße-Gis studierichting zullen er juist meer Studenten zijn. De contributies werden door de verga dering ongewijzigd vastgesteld. Werkgroepen nvk en iCA-vertegen- woordigingen Aan de deelnemers aan de ledenverga- dering waren door de secretaris de Se- schikbare jaarverslagen van de nvk- werkgroepen, de KT-redactie, de bege- leidingscommissie OGCU-opleiding en van de Nederlandse vertegenwoordi- gers in iCA-commissie's en -werkgroe pen ter beschikking gesteld. De jaar verslagen zijn eiders in dit tijdschrift integraal opgenomen. De aanwezige leden werden in de gele- genheid gesteld de afgevaardigden van de werkgroepen, de KT-redactie en de congrescommissie alsmede van de ica- vertegenwoordigers vragen te stellen over de activiteiten in het afgelopen en lopende verenigingsjaar. Hiertoe wer den door secretaris Van der Schuit de aanwezige vertegenwoordigers bij naam genoemd en gelocaliseerd in het gezeischap. De heer Kers las in de verslagen dat mw Blok haar vertegenwoordiging in de iCA-commissie voor Tactiele grafische voorstellingen ten behoeve van blinden en slechtzienden heeft beeindigd. Voor zitter Ormeling meldde dat er thans geen vertegenwoordiging meer is. De heer Van der Worm van de werk- groep Kartograhe en Vormgeving merk te vervolgens op dat zijn werkgroep een actievere inbreng zou kunnen hebben met betrekking tot pr. Er zijn o.a. con- tacten met kranten e.d. De heer Van Elzakker gaf hierop aan 00k bij de werkgroep Kaartgebruik mogelijkheden te zien om meer pr te voeren. Bij de werkgroep zijn veel niet- kaart-bewuste personen betrokken, momenteel uit zowel de onderwijswe- reld als fietsend Nederland. De rol van de nvk hierbij zou verder benadrukt kunnen worden. De heer Mekenkamp merkte op dat de PR-commissie niet meer bestaat. Vraag is wat het bestuur nu wil. Wat wordt er verwacht op PR-gebied. Heeft het bestuur hierover geen ideeen? Voorzitter Ormeling voegde hier aan toe dat de combinatie van de organisa tie van het DGfK/NVK-congres met het ontwikkelen van een PR-beleid teveel is geweest voor de commissie. Overwo gen wordt daarom een nieuwe com missie in te stellen. De heer Smits benadrukte dat pr de verantwoordelijkheid is van de gehele vereniging. De bestuursraad moet daar om zo spoedig mogelijk tot een taak- stelling op dit gebied komen. Verdub- beling van het ledenaantal is als taak echter wat mager. De heer Geudeke deed tot slot de suggestie een aantal ge- interesseerde mensen van de werkgroe pen bij elkaar te brengen. Naar aanleiding van alle publiciteit rond de 'Nieuwe Kaart van Nederland' merkte de heer Van der Schans op dat bij dit initiatief vrijwel geen kartografen betrokken zijn geweest. Hij ziet het als taak om deze club lid te maken van de nvk en een nauwere relatie aan te kno- pen met de stedebouwkundige wereld. Het is een Stimulans voor de vereniging en goed voor de pr van de kartografie. Voorzitter Ormeling reageerde door aan te geven dat inmiddels veel com- mentaren geschreven zijn voor kran ten. De heer Van der Worm voegde 39

Kartografisch Tijdschrift | 1997 | | pagina 41