KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT I997-XXIII-3 hieraan toe dat de werkgroep Karto- grafie en Vormgeving het als doelstel- ling ziet een brug te slaan tussen vorm- gevers die zieh met kaarten bezighou- den en de kartografie. Er is daarom al actie ondernomen in genoemd kader. Op de vraag van de heer Spit of de nvk bij de 'Nieuwe Kaart van Neder- land' betrokken is geweest, antwoord- de voorzitter Ormeling dat de nvk niet is benaderd. Daar er verder geen vragen of opmer- kingen waren werd overgegaan naar het volgende agendapunt. Wijziging Statuten en huishoudelijk reglement Door de secretaris was bij de uitnodi- ging voor de ledenvergadering een voorstel gevoegd om de Statuten en het huishoudelijk reglement van de vereni- ging op een aantal punten aan te pas sen. Het betreft de invoering van het studentlidmaatschap onder de Statuten en de instelling van de bestuursraad onder het huishoudelijk reglement. Op voorstel van de heren Ras en E.S. Bos vroeg voorzitter Ormeling aan de vergadering of zij in kon stemmen met het onderbrengen van beide voorge- stelde wijzigingen bij het huishoude lijk reglement van de vereniging. De wijzigingen zijn dan eenvoudiger te re- aliseren, zonder het maken van de kos ten voor een notaris. De vergadering stemde unaniem in met dit voorstel. Student-leden hebben alle rechten van gewone leden, maar genieten een be- paalde korting op de contributie. Bestuursmutaties en vertegenwoordi- gers bestuursraad Voorzitter prof.dr. F.J. Ormeling was aftredend en conform de nieuwe be- stuursorganisatie niet beschikbaar voor een volgende bestuursperiode. Door het bestuur was het zittende bestuurs- lid vice-voorzitter prof.dr. M.J. Kraak voorgedragen als kandidaat voor de vacature van voorzitter van de vereni ging en de heer drs. M.A. Damoiseaux als kandidaat voor de vrijgekomen funetie van vice-voorzitter. Aangezien er geen tegenkandidaten waren aangemeld en allen zieh konden vinden in de benoeming van de heer Kraak in de funetie als voorzitter en de heer Damoiseaux als vice-voorzitter werden beide heren bij acclamatie ver- kozen verklaard en conform het voor stel benoemd als bestuurslid. Hierop overhandigde aftredend voorzitter Or meling de vergaderhamer, welke in het verleden in Bandung speciaal voor de nvk is vervaardigd, aan de nieuwe voorzitter Kraak en feliciteerde hem in zijn nieuwe hoedanigheid. Voorzitter Kraak bedankte de heer Ormeling voor de vele jaren van inspanning voor de vereniging en benadrukte dat de vereniging nog niet van hem af zal zijn. Hij zal namelijk weer toetreden tot de KT-redactie. Ferjan Ormeling draagt de voorzittersha- mer over aan Menno-]an Kraak. Vervolgens nam de heer Damoiseaux plaats achter de bestuurstafel als de nieuwe vice-voorzitter. De heer Russchen informeerde naar de suggestie van de zojuist afgetreden voorzitter bij aanvang van de vergade ring om het bestuur in omvang uit te breiden. Kersverse voorzitter Kraak antwoordde dat dit op persoonlijke ti- tel door de heer Ormeling naar voren was gebracht, maar dat hij over dit punt binnen het bestuur verder van gedachten zal wisselen. Met betrekking tot de vertegenwoordi- gers van de geledingen van de vereni ging in de bestuursraad werd geconsta- teerd dat nu de heer Damoiseaux in het bestuur is benoemd een nieuwe vertegenwoordiger van de werkgroep Nieuwe Visualisatie Technieken moet worden benoemd. Verenigingsprijzen 1996 Voor de achtste keer zijn door de Jury Verenigingsprijzen de NVK-prijzen toe- gekend. Voor 1996 bestond de jury uit mw A. Dijkstra-Ploos van Amstel en de heren A.B. Smits, A.J. Karssen en A. Steinfort. De heer Karssen maakte het oordeel van de jury bekend en ver- richtte namens het NVK-bestuur de prijsuitreiking. In zijn toelichting gaf hij aan dat dit jaar slechts een van de drie prijzen wordt uitgereikt, namelijk de Algemene Kartografieprijs. Voor de Verenigings- prijs en de Technische Kartografieprijs waren geen nominaties ontvangen. In totaal werden een viertal nominaties in- gezonden, waarvan een, een multi-me- dia produet, buiten beschouwing is ge- laten omdat het onvolledig was. Het werk van de genomineerden werd tijdens de ledenvergadering geexpo- seerd. Vervolgens ging de heer Karssen over tot de prijsuitreiking. De Jury Vereni gingsprijzen heeft unaniem besloten de Algemene Kartografieprijs 1996 toe te kennen aan de provincie Gelder land, afdeling Kartografie en Vormge ving voor het ontwerp en uitvoering van de driedelige uitgave Omgevingsbe- leid Gelderland. De prijs en oorkonde werd door de heer Van Houten, en twee collega's, van de provincie in ont- vangst genomen. De door de jury gegeven motivatie voor de toekenning van de prijs wordt eiders in dit KT-nummer integraal weergegeven. Voorzitter Kraak merkte tot slot op dat de toekenning van slechts 1 prijs na- tuurlijk wel voordelig is voor de ver eniging, maar toch hoopte hij dat in de toekomst weer alle prijzen toege- kend kunnen worden. Hij moedigde de aanwezigen aan om körnend jaar weer nominaties in te zenden. Aart Karssen reikt namens de jury NVK- prijzen de Algemene Kartografieprijs 1996 uit aan een vertegenwoordiger van de Pro vincie Gelderland, afdeling Kartografie en Vormgeving. Mededelingen voorzitter Voorzitter de heer Kraak deelde mede dat het lastig is voor het bestuur om regelmatig in voiledige samenstelling bij elkaar te komen, maar dat het be stuur dit in het körnende jaar met nieuwe energie zal proberen. Daar- naast zal over het PR-beleid binnen de Bestuursraad verder worden gespro- ken. De internationalisering blijft 00k 40

Kartografisch Tijdschrift | 1997 | | pagina 42