KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT op de agenda met de organisatie van het congres met het DGfk en de uitno- diging van de bcs om een tegenbezoek te brengen. Tot slot blijven de financien van de vereniging een punt van zorg. Streven is een vereniging met een gezond fi- nancieel klimaat. Het nieuwe bestuur in actie. Rondvraag en sluiting De heer Van Elzakker vroeg zieh af wie de nvk vertegenwoordigt op de ica- conferentie in Stockholm, met name wat betreft de tentoonstelling. De heer Ormeling antwoordde dat de heer Dijkstra zorg draagt voor de tentoon stelling. De heer Kers vroeg zieh af waarom in de nieuwe presentatie van het weerbe- richt in het Nos-Journaal het noorden en oosten van het land geel zijn en het westen groen. Voorzitter Kraak deed de suggestie contact op te nemen met de heer Van der Wel die binnenkort in dienst zal treden van het knmi. De heer Köbben informeerde naar de Barbara Petchenik prijs. Wordt hier nog iets aan gedaan voor het iCA-con- gres in Stockholm? Voorzitter Kraak antwoordde dat een aantal schooldjd- schriften is aangeschreven, maar dat hierop geen reacties zijn gekomen. Verder vroeg de heer Köbben aandacht voor de weh-site van de nvk. Van dit middel wordt nog te weinig gebruik gemaakt. Bijvoorbeeld het Adresboek zou kunnen worden opgenomen. Maar ook het programma van het Bcs-sym- posium had er op kunnen staan, zoals het geval was bij de Bcs-site. De heer Van der Steen henadrukte dat je met de web-site ook uitstekend pr kunt be- drijven. Voorzitter Kraak gaf aan dit bij de discussie over het PR-beleid te zullen betrekken. De heer Ormeling sr. gaf aan het nieu we nvk Adresboek geweidig mooi te vinden. Hij had echter moeten consta- teren dat er veel minder leden in zijn opgenomen dan in de eerste editie. Voorzitter Kraak reageerde hierop door aan te geven dat bij het kt een briefje was toegevoegd om aan te geven of men opgenomen wenste te worden. Wellicht is het beter om dit in de toe- komst om te draaien en aan te geven wat zal worden opgenomen. Penning- meester Bos voegde hieraan toe dat nog een herinnering is verstuurd, maar deze helaas weinig reacties opleverde. Een tweede vraag van de heer Orme ling sr. had betrekking op de körnende iCA-conferenties. Moet Nederland zieh niet als gastland voor de conferentie in 2001 kandidaat stellen? Voorzitter Kraak antwoordde dat we ons in het verleden voor 1997 kandi daat hebben gesteld. In 1999 hebben we nu het congres met het dgäc. Nog een congres erbij kunnen we niet ver- hapstukken met een vereniging die volledig uit vrijwilligers bestaat. De heer E.S. Bos benadrukte dat naast Is rael ook Australie bereid is om het congres in 2001 te organiseren. Als zij zieh kandidaat stellen gaat het vrijwel zeker daarheen omdat het de laatste tijd al vaak in Europa geweest is. De heer Ormeling sr. gaf aan dat er steeds meer gepensioneerden bij de vereniging zijn die zieh best wel voor een en ander willen inspannen. De heer Brown deelde de vergadering mede dat Nederlanders kunnen mee- dingen naar de Bcs-prijzen. Voor de- cember 1997 moeten nominaties wor den ingezonden. Een en ander is te le- zen in het laatste nummer van het Cartographic Journal van de bcs. De heer Laiesse informeerde de verga dering over de datum van het congres in 1999 met het Dcfic. Naast Duitsland en Nederland zullen ook Zwitserland, Oostenrijk en Belgie deelnemen. Deze meerlandenbijeenkomst zal plaats- vinden van 11 tot en met 14 mei 1999 in het mecc in Maastricht. De heer Van der Worm kwam terug op de verenigingsprijzen. Hij merkte op dat de jury erg afhankelijk is van de inzending van nominaties. De jury zou zieh meer actief bezig moeten houden met wat er in Nederland op kartogra- fisch gebied gebeurt en zou zelf ook moeten kunnen nomineren. In de hui- dige situatie is het aantal nominaties wel erg klein. De heer Kers voegde hier aan toe dat in het verleden hierover eer- der is gesproken. De jury zou best zelf wel wat meer kunnen zoeken. Jurylid de heer Karssen reageerde hier op door aan te geven dat de jury zieh in principe alleen moet bezig houden met jureren. Wellicht kan een apart werk- groepje zieh richten op het zoeken. Student Spit kwam tot slot nog even terug op het adresboek en het eventu- eel plaatsen daarvan op de web-site van I997-XXIII-3 de nvk. Hij adviseerde alleen de naam, telefoonnummer en e-mail adres van de leden op te nemen. Voorzitter Kraak antwoordde dat deze kwestie nog nader zal worden bekeken. Voorzitter Kraak dankte de leden voor hun aanwezigheid en sloot om 15.47 uur de vergadering. J.H.R. van der Schuit NVK-Juryprijzen 1996 Algemene Kartografieprijs 1996 De jury voor de NVK-prijzen heeft be- sloten de Algemene Kartografieprijs 1996 toe te kennen aan de Provincie Gelderlandafdeling Kartografie en Vormgeving, voor het ontwerp en de uitvoering van de driedelige uitgave Omgevingsbeleid Gelderland. De jury kwam bij haar besluit tot de volgende overwegingen. De ontwerpen van de kaarten beho- rend bij Omgevingsbeleid Gelderland geven blijk van gedegen kartografische vakkennis, zowel wat betreft het sym- boolontwerp als de kleurkeuze en de lay-out. De vele kaarten met uiteenlopende on- derwerpen ademen alle dezelfde rüstige en beheerste vormgeving en passen op fraaie en functionele wijze in het boek- ontwerp. De publicatie wordt naast de teksten vrijwel geheel gedragen door de kaarten en toont daarmee op overtui- gende wijze aan dat voor beleidspubli- caties als de onderhavige een goed uit- gevoerde kartografie onontbeerlijk is. De jury bestond uit de volgende leden: Astrid Dijkstra-Ploos van Amstel, Aart Karssen, Axel Smits en Arnold Stein fort. jury NVK-prijzen ippö De Streekplankaart Gelderland viel, samen met andere kaarten die behoren bij 'Omge vingsbeleid Gelderland', in deprijzen. 41

Kartografisch Tijdschrift | 1997 | | pagina 43