drt yXimtvtßein INFORMATIE DIERENVERZORGING Dierenartsenpraktijk Batau Specialisten in kleine huisdieren, Chirurgie en röntgenologie. Dierenartsen: J.O.B. Weeber en C.R. Burger Andreasgaarde 26, 3436 RX Nieuwegein tel.: 60 38 700/60 56 338/60 54 442 Dierenartsenpraktijk Galecop Specialisten in kleine huisdieren, Chirurgie en röntgenologie. Dierenartsen: J.O.B. Weeber en C.R. Burger Gezondheidscentrum Abraham Kuyperpark 2 3437 JA Nieuwegein tel.: 60 54 442 Dierenartsenpraktijk Galecop L.A.A. Hugen, dierenarts Dierenarts: L.A.A. Hugen Herman Gorterhove 34 3438 HW Nieuwegein tel.: 60 55 747 Dierenartsenpraktijk Nieuwegein-Zuid voor gezelschapsdieren Dierenartsen: A. Zuring, geassocieerd met E.L.G. Hermens en mevrouw A.C. van Tilburg in Vianen. Gravin Adelheidlaan 1 3434 DA Nieuwegein tel.: 60 61 892 Dierenartsenpraktijk Vreeswijk Specialisten in kleine huisdieren, Chirurgie en röntgenologie Dierenartsen: J.O.B. Weeber, W.M. Jager en C.R. Burger Hazelaarstraat 9, 3434 TA Nieuwegein tel.: 60 56 338 Dierenartsenpraktijk Wijkersloot Dierenarts: S. Egberink-Alink Prof. dr. Bakkerlaan 55 3431 EH Nieuwegein tel.: 60 32 482 Dierenbescherming afdeling Utrecht e.o. De afdeling Utrecht vangt (zwerf)dieren op en zorgt voor een nieuw onderkomen. Oudegracht 46bis Utrecht Postbus 757, 3500 AT Utrecht tel.: 23 13 910 Deze kaart geeft informatie over de plaatsen waar u uw hond kunt uitlaten. Op sommige lokaties dient uw hond aangelijnd te blijven, op andere plaatsen kunt u uw hond los laten lopen. Uitgangspunt van de hondenkaart is, dat uw hond ruimte moet krijgen om uitgelaten te worden op plaatsen waar het kan. Wanneer honden-eigenaren zieh houden aan de aanwijzingen op deze kaart, wordt daarmee de overlast voorkomen die honden voor anderen (zouden) kunnen veroorzaken. Bovenal geldt artikel 66 van de Algemene Plaatselijke Verordening. Volgens dit artikel mögen eigenaren of houders van honden hun dieren uitsluitend aangelijnd laten lopen op de openbare weg of op openbare grond. Bij overtreding van artikel 66 kunt u een bekeuring krijgen van de politie. Wettelijke aansprakelijkheid Als hondenbezitter bent u wettelijk altijd aansprakelijk voor schade die uw (loslopende) hond eventueel aan derden kan toebrengen. Het is raadzaam om uw Wettelijke Aansprakelijkheidsverzekering hierop nog eens na te lopen. Plezier van honden Honden zijn gezelschapsdieren. Wandelen, rennen, een stok of een bal weggooien, zijn activiteiten waar hond en mens volop van genieten. Overlast voorkomen Nieuwegein valt grotendeels binnen de bebouwde kom. Het komt dan ook wel voor dat honden-uitwerpselen worden aangetroffen op bijvoor- beeld speelweiden, kinderspeelplaatsen of schoolplei- nen. Hondenpoep op deze lokaties is bijzonder ergerlijk! Bovendien is het verboden met hon den op genoemde plaatsen te komen. Artikel 66 van de Algemene Plaatselijke Verordening noemt in lid 3: "Het is verboden zieh met een hond te bevinden op voor publiektoegankelijke en als zodanig ingerichte kinderspeelplaatsen, zandbakken, speelwei den, trapveldjes, schoolterreinen, sportvelden, dierenweiden of begraafplaatsen". Overlast van hondenpoep is eenvoudig te vermijden, wanneer honden- bezitters zieh aan enkele richtlijnen houden. Honden hoeven niet in hoge nood te komen wanneer u hen op tijd uitlaat. Daarmee voorkomt u dat uw hond zijn uitwerpselen deponeert op het trottoir of op de stoep van uw buren. Het motto 'hoge nood, hond in de goot' geldt voor grotere Straten met een trottoir. In woonstraten of woonerven kunt u beter een

Kartografisch Tijdschrift | 1997 | | pagina 73