AcfnAcnkaart ntlA&r verkfadM brede plantenstrook voor uw hond opzoeken. Kies daarvoor bij voorkeur plantenstroken die niet direct aan tuinen grenzen. Mocht uw hond per ongeluk toch iets achterlaten op plaatsen waar dit niet kan, dan dient u de piek schoon achter te laten. Als iemand u aanspreekt over het gedrag van uw hond, probeer dan in goed overleg de 'problemen' op te lossen. Redelijkheid, goed luisteren naar de klacht en goede voornemens ook uitvoeren, zijn een bijdrage aan een prettige en schone woonomgeving. betekenis van de kleuren Groen: los van de lijn Groen zijn (delen van) wandelroutes waar uw hond los van de lijn mag lopen. Rood: verboden gebied Rood zijn de gebieden waar honden niet mögen komen, zelfs niet wan- neer zij zijn aangelijnd. Deze plekken zijn aangewezen als speelweide of waar het belang van planten- en dierenleven voorop Staat. Om de hondenkaart overzichtelijk te houden zijn niet alle plaatsen rood ingekleurd. Behalve in de rode gebieden mag uw hond ook niet komen op kinderspeelplaatsen, schoolterreinen, zandbakken, trapveldjes, sport- velden, dierenweiden, begraafplaatsen en winkelcentrum Cityplaza. Wit: honden aangelijnd In de overige gebieden moet uw hond aangelijnd lopen. De belasting voor honden bedraagt 81,- perjaar. Kennelhouders betalen maximaal 200,- op jaarbasis. Deze tarieven kan de gemeente jaarlijks aanpassen. U betaalt minder hondenbelasting als u halverwege het jaar verhuist of waneer uw hond overlijdt. Wilt u een extra hond nemen, dan moet u dat binnen 14 dagen melden bij het Bureau Financiele Informatie en Belastingen. U ontvangt dan een aangiftekaartje. De medewerkers van dit bureau geven u graag antwoord op al uw vragen over hondenbelas ting. In het eerste kwartaal van het jaar ontvangt u een aanslagbiljet van de gemeente voor onroerende zaakbelasting, afvalstoffenheffing en hon denbelasting. Via de algemene middelen komt de hondenbelasting uit- eindelijk weer ten goede aan uw hond. U kunt hierbij denken aan het vegen van straatgoten en de aanleg van wandelpaden en plantsoenen. Steekproefsgewijs houdt de gemeente controle op de aanwezigheid van honden. Werkgroep gehoorzame huishond, regio Utrecht (maakt deel uit van de Nederlandse Vereniging tot bescherming van dieren) De werkgroep werkt aan het oplossen of verminderen van problemen met uw hond en geeft informatie en adviezen over de keuze van een hond die bij u en uw situatie past. Gedragsbegeleidster: mevrouw W. van der Veldt-Wal Maaiersweide 21 3437 DJ Nieuwegein tel.: 60 472 77 Kynologenvereniging Nieuwegein De Kynologenvereniging bevordert het op de juiste wijze houden van honden en fokkers en liefhebbers van honden bij elkaar. Activiteiten: trainingen voor puppies, gehoorzaamheids- en behendigheids- trainingen. Hiernaast zijn er cursussen flyball, U.V. en ringtrainingen voor- bereiden op het showen van de hond). Secretariaat mevrouw J.i. de Geus Inlichtingen tel.: 06-54 737 737 (tussen 19.00 - 21.30 uur) Dissel 68, 3401 EG IJsselstein S.O.S. voor huisdieren Bij de S.O.S. kunt u terecht voor klachten over dierenmishandeling, malafide hon den- of kattenhandel, voorlichting over de aanschaf van uw huisdier en voor ele- mentaire gehoorzaamheidscursussen voor honden. Ombudsvrouw: mevrouw E. Oliekan Dwergmeeuw 2, 3435 EE Nieuwegein tel.: 60 90 633 Stichting Amivedi Voor kosteloze registratie van gevonden en vermiste huisdieren. Contactpersoon: mevrouw G. Tak-Ladan Tolsteegplantsoen 1, 3523 AA Utrecht tel.: 030 - 25 16 451 Stichting Dierenambulance Utrecht e.o. De Stichting Dierenambulance Utrecht e.o. heeft haar werkterrein ook in Nieuwegein. De Dierenambulance Staat paraat voor alle soorten huisdieren en klein vee. Activiteiten van de Dierenambulance zijn onder meer: a. vervoer en eerste hulpverlening aan dieren die zijn betrokken bij een ongeval;

Kartografisch Tijdschrift | 1997 | | pagina 74