Minuten Iffigsee std. Min prol km Distanz - 15 Min. pro 100 m Höhendifferenz - 15 Min. Minuten Welches Blockbild zeigt die Umgebung des Iffigsees? Klicken Sie das richtige Höhenmodell an. Wenn Sie auf "Signaturen" klicken, zeigen wir Ihnen mehr Informationen zu den Höhenkurven. zu überwindende Höhendifferenz Wie lange dauert der Aufstieg von der Iffigenalp zum Iffigsee? zurückzulegende Distanz Geben Sie die beiden Werte in Minuten ein und klicken Sie dann auf das Notizbuch Figuur j. Ook het omzetten van informatie binnen dezelfde dimensie, maar vanuit een anderperspectief, wordt getoetst. KARTOGRAFISCH TIJDSCHRIFT Naar mijn mening moet het behalen van de Swiss Map Trophy verplichte tentamenstof voor aankomende kartet en geografen worden. Hoewel het ma- ken van kaarten duidelijk iets anders is dan het gebruiken van kaarten, zal een goede kartograaf zieh moeten kunnen verplaatsen in de gebruiker. Met name bij de kartografische weergave van toe- ristische bergachtige streken kan dit van levensbelang zijn. Met de Swiss Map Trophy kan middels een speelse omgang met landschap en kaart de kennis van beide verdiept worden. Het Zwitserse leger (Eidgenössische Militärdepartement) heeft in samen- werking met het Bundesamt für Lan destopographie en het Bundesamt für Logistiktruppen een 'Sonderleistung' verricht. Het geheel ziet er bijzonder aantrekkelijk uit. De Swiss Map Tro phy is dan ook met de 'Gouden Muis' onderscheiden. De juiste combinatie van beeld en geluid en af en toe een spitsvondige opmerking tussendoor - maken het tot een geslaagd project. Hoewel ik het zelf jammer vind dat er geen Schweizerdeutsch gesproken wordt, wordt met de Duitstalige versie een grote markt (vrijwel het gehele Al- pengebied) bereikt. Een Engelse versie is (nog?) niet leverbaar. 1997-XXIII-4 Figuur 6. Bepaling van de tijdsduur van een bergtocht is essentieel voor een goede planning. De applicatie is overigens met behulp van Macromedia gemaakt. Technische systeemeisen: Apple Macintosh: 68040-processor, Systeem 7.1, 8 Mbyte ram, 4,5 Mbyte vrij op harde schijf, cd-rom drive, 14"- kleurenmonitor. Indien er meer RAM beschikbaar is, kan daarvan gebruik gemaakt worden. Windows: 33 MHz 486-processor, 8 Mbyte ram, 4,5 Mbyte vrij op harde schijf, cd-rom drive, geluidskaart, Windows 3.1, i4"-kleurenmonitor. M.R. van der Valk - 59

Kartografisch Tijdschrift | 1997 | | pagina 65